Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A root vagy rossz recovery...

A root vagy rossz recovery miatt nem megy a kamerám?

Figyelt kérdés
Tegnap este rootoltam a telefonom, s gondoltam rakok rá vagy twrp-t vagy CWM-et, s megpróbáltam flashalni, egy a googleről letöltött recoveryt, a Flashfly programmal.Úgy néz ki ez rossz döntés volt, mert nem váltotta le a gyári recoveryt, s azóta még a telefon recoveryjéből sem tudom elindítani a kamerát, nem hogy magából a rendszerből. Ha újraflashelném a gyári ROM-ot vajon működésre tudnám bírni a kamerát vagy vigyme szervízbe?

2016. máj. 23. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyárit vissza rakod akkor menni fog , ha mégsem akkor nyomj még rá egy resetet.
2016. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a reset már megvolt, sajnos nem oldotta meg, de akkor amint lehetőségem adódik rá, újrarakom a gyári ROMot. Köszi a választ
2016. máj. 23. 16:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Recoverynek semmi köze a kamerához, nem lehet hogy egy kernelt flasheltél? (ha nem váltotta le a gyárit, akkor valószínűleg ez történt)

Nézd meg a kernelverziót beállításokban és ha eltér az eredetitől, akkor ez lesz a baj.

Szerviz nem kell neki, keresel egy stock (vagy akár custom) kernel zipet (ElementalX, Franco nagyon király) és felrakod Flashify-al (ha csak az van és recovery nincs).

Egyébként javaslom, hogy ne bízz az ilyen appokban, sokkal biztonságosabb manuálisan flashelgetni és érteni a dolgot, mert kap egy hardbricket a telefonod és írogathatsz az app készítőjének, nem lesz kártérítés..

2016. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kernel verzió a gyári tehát ezek szerint nem az a ludas, gondolom a root nem tud ilyent művelni
2016. máj. 23. 23:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Nos,attól függ.. Pl ha a Kingroot,vagy egyéb "segéd"alkalmazást használtad,azok isten tudja hogy mibe nyúlkálnak bele.Normál flashelõs rootolástól nem történhet ilyen,az gyakorlatilag nem több mint egy rendszeralkalmazás telepítése.
2016. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kingo rootot használtam, számítógépen keresztül. Vajon ha letörölném, akkor újra működne a kamera?
2016. máj. 24. 20:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Õszinte leszek: Szerintem nem fog...

Amit csinálhatsz és biztos megoldja,az a fastbootos rendszervisszaállítás.

Nézz utána hogy hogyan kell, ha megadod a telefonod modelljét akkor tudok linkelni is.

2016. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Leagoo Alfa 5
2016. máj. 25. 18:01
 9/12 A kérdező kommentje:
azt nagyon megköszönném, ha tudnál küldeni
2016. máj. 25. 18:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Mázli, hogy ilyen nonamehez találtam gyári szoftvert,legtöbbször a kedves gyártó nem osztja meg interneten:D


Innen szedd a flashtoolt és a latest software-t:

[link]

Kapcsold ki a telefont,dugd be gépe,indítsd flashtoolt. Kapcsold be a telefont úgy hogy közbe nyomod a hangerõ le gombot és elvileg fel kell ismernie.



Ebben a topikban ajánlom hogy nézelõdj,mert sok hasznos infó van (talán még használható recoveryt is találsz rá):

[link]

2016. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!