Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vírus került a kirootolt...

Vírus került a kirootolt telefonomba? (Sony xperia S )

Figyelt kérdés
Üdv! Nem vagyok nagyon jártas a témában, de szerintem ez a kérdésből ki is fog derülni...A minap arra lettem figyelmes, hogy a telefonomra föl van telepítve egy csomó olyan alkalmazás, melyeket nem én telepítettem fel, (mellesleg semmi hasznuk nincsen)ezért lefutottam egy víruskeresőt(mely már addig is rajta volt a készüléken) és kijelezte, hogy trójai vírust észlelt a telefonon, melyet el akartam távolítani, de persze nem engedte. ( a telefon sajnos ki van rootolva, mert a bátyámtól örököltem és ő kirootolta)--> Emiatt be tudott férkőzni az android rendszerébe. Itt egy kicsit utána olvastam a dolognak és sokan azt írták, hogy itt már szinte nincs mit tenni , telefoncsere. Azt szeretném kérdezni, hogy ha esetleg vissza rakok a telefonra egy régebbi android rendszert az megoldaná a problémát? ( A gyári visszaállítást már próbáltam, de sajna így sem oldódott meg a probléma továbbra is telepítette az alkalmazásokat)Mit gondoltok van még remény a telefon számára?

2016. máj. 31. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Le kéne gyalulni az egész telefont üresre és utána felrakni rá egy új Androidot aztán Unroot.
2016. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jaja, full szoftver kell neki.
2016. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

na, kicsit tegyüg rendbe a dolgot. Nem kirootolva, csak simán rootolva. Amitől nem lesz egyszerűbb a vírusok és egyebek telefonra kerülése. Sok olyan program van amit nem te telepítesz, mégis felkerül, mert a szolgáltató, vagy a gyártó szoftvere tartalmazza. A másik a vírusirtó maga. Sok ( AVAST, 360 és trs.) sokszor totál feleslegesen rinyál. Csak egy példa: az agyon hájpolt AVAST le akarta töröltetni a GO SMS pro-t mert hozzáfér az SMS-hez. Ami valljuk be vicces.

Ha felteszel egy kérdést, akkor írd le a telefon típusát, Android verzióját, a milyen vírusirtó, mit talált vírusnak, stb.. Mindjárt értelmesebb használhatóbb válaszokat fogsz kapni. Ellentétben azokkal akik médiumok és mindjárt információk nélkül távgyógyítással rendbe szedik.

Még egyszer: Nem a rootolás a veszélyes, hanem amit utána felraksz, ismeretlen forrásból, aminek adminisztrátori hozzáférést adsz. Hagsúlyozom, ADSZ. Te magad.

Ha kell kérdezz privátban, szívesen segítek.

2016. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy Sony xperia S Típusú modellről van szó. Avast mobile security-t használok(ingyenes verzió). Az alkalmazások biztosan nem a szolgáltatótól vannak (olyanok vannak, hogy FreeSex, Bandoo, illetve egyéb minialkalmazásokat, mint pl az UC-Browser). A készüléken 4.1.2-es android fut.Hibaüzenetnek az írja ki pl, hogy:com.android.systemUI-->Rossz indulatú kódot tartalmaz! Kárt tehet az eszközében. Mikor rá megyek a(z) "összes megoldása" gombra, akkor nem csinál semmit..
2016. máj. 31. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor a tesód egy un. főzött romot tett rá. Ebben az esetben tényleg az segít, ha legyalulod és egy stock friware-t teszel rá. Elötte megpróbálhatod a factory reset
2016. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a tesód egy un. főzött romot tett rá. Ebben az esetben tényleg az segít, ha legyalulod és egy stock friware-t teszel rá. Elötte megpróbálhatod a factory resetet. Talán meg oldja.
2016. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs. A reseten már túl vagy, ez lemaradt. :)
2016. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudsz nekem esetleg privát üzenetben segíteni, hogy hogyan tudom teljesen legyalulni a telefont és hogyan tudok rá föltenni egy másik androidot?
2016. jún. 1. 08:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva a 3.-ik pontban.

[link]

2016. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!