Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » GYK-n miért ajánlgatja mindeki...

GYK-n miért ajánlgatja mindeki a gagyi kínai telefonokat?

Figyelt kérdés

Bárhol megválaszolok egy kérdést, ahol ismertebb márkát ajánlok, máris jönnek az oltások, hogy Dooge, meg Redmi mennyire ver mindent. És az nekem nem válasz, hogy, mert megéri. Nem éri meg.


Amúgy igen, tudom, hogy ez alatt a kérdés alatt is szét leszek gyújtva. :D



2016. júl. 3. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
a samsung galaxy a5 80k és a redmi 3 50k-ért szétalázza a 8 magos procijával
2016. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, akkor csak filléreskedtek?
2016. júl. 3. 16:24
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Mert ide általában nem az a réteg jár aki csak úgy ki tud dobni +20-30 ezret egy telefonra, hogy az Samsung legyen? Ami amúgy szintén Kínában készül.

Ezek a kínai telefonok nem hülyeségből lettek felkapottak, mert használhatóak annyira, mint bármelyik más középkategóriás telefon és jóval olcsóbb.


Kínaiak nem csak gagyit tudnak ám csinálni, a közhiedelemmel ellentétben, azt csinálnak amin a legtöbb zsét lehet lehúzni és jól pörög, mivel ez a gagyi réteg ezért azt adnak, ennyi. De ettől még vannak közép és feljebb lévő kategóriában is jó termékeik.

2016. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Mert ár-érték arányban verhetetlenek.

Nem kell megfizetni a marketing-agymosó gépezetet, mint a szintén kínai Applenél vagy Samsungnál.

2016. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát azért a Samsung nem olyan márka, amit ne tudna egy csóróbb ember is megfizetni, de minek, ha ugyanannyiért sokkal jobbak is vannak?!

Én is megtehetném, hogy veszek például egy Samsung Galaxy A5-öst, de minek, ha ugyanannyiért a Doogee F5 többet nyújt.

Az ilyen kínai márkák, mint például Huawei, Xiaomi, Doogee, meg satöbbi nem véletlenül felkapottak, hanem mert ár-érték arányban verhetetlenek, de ez abszolút nem megy a minőség rovására, sőt, az erős hardver mellett az Android is nagyon jól van optimalizálva rajtuk. Tapasztalatból mondom, a Huawei Emui tökéletesen, gördülékenyen végzi a dolgát, ugyanolyan stabilan, mint például az LG Nexus-okon lévő Stock Android, viszont többször hallottam, hogy a Samsung Touchwiz így meg úgy akadozik. Én sem vagyok híve a noname márkáknak, de a válaszom elején említett 3 már abszolút nem számít annak! Az más dolog, hogy egyes márkákról laikusok még nem hallottak, és amikor legelőször hallják, egyből lehurrogják, hogy "na, egy gagyi kínai", pedig talán életükben nem volt még olyan a kezükben, teljesen alaptalan a hozzáállásuk, mint ahogy most Te is csinálod a kérdéseddel! Ha lett volna akár 1 ilyen típus is a kezedben, tutira más lenne a véleményed! Az, hogy sok laikus nem hallott még valamelyik márkáról, még nem jelenti azt, hogy az a márka rossz lenne!

Az Apple és a Samsung javarészt azt csinálják, hogy az adott kategóriába belőnek egy típust, hozzá a legfrisebb szoftverrel, viszont a kategóriában csak nagyon megszokott, átlagosnak mondható hardverrel, aztán a márkanévre hivatkozva felnyomják az árukat. Ha ilyen telefont veszel, annak árában a Samsungnál 40%, az Apple-nél pedig 70% csak a márka.

A Sony és az LG valamivel reálisabbak, de ezek a kínai márkák inkább pont hogy fordítva csinálják, jól optimalizált rendszert és bivalyerős hardvert adnak kevesebb pénzért, miközben a minőség ugyanolyan jó, mint a nagyoknál, és még így is megéri nekik.

Akik használnak ilyen telefonokat, tudják hogy mennyire jók, és ezért ajánlják, elvégre fölösleges több pénzt kiadni csak a márka miatt, ha sokkal jobbat is kaphat az ember a pénzéért.

2016. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Most is a gagyi redmi-mrol irok es teljesen igazad van kerdezo annyira rossz, gusztustalan az egesz fuj annyira rossz hogy legkozelebb biztos nem veszek ilyet, meg a neve is... Xiaomi ki hallott ilyenrol? Senki= ez egy kaki telefon...
2016. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
#6. akkor miért vetted meg?
2016. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Csak ironizaltam, de mostmar meg kene jegyeznem hogy irasban az nem jon at :D
2016. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
51%
7-es te gyökér látom nem sikerült észrevenni az iróniát 😂😂😂
2018. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mivel az iróniához nincs hangulatjel, és Te sem írtad oda utána ezt a gondolatodat, így honnan tudta volna?! Nagyokos!
2018. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!