Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért rezeg, ad ki fura...

Miért rezeg, ad ki fura hangot a telefonom mielőtt felhívnak?

Figyelt kérdés

Mikor a számítógép előtt ülök, a telefonomat a monitor elé szoktam elhelyezni. Észrevettem, hogy mikor felhívnak, akkor mindig előtte ilyen vibráló fura hangot ad ki. De csak akkor mikor közel van a mobilom (iPhone 5S) a számítógéphez. Mindig akkor tudom hogy megfog a telom csörrenni, ha ki adja azt a hangot előtte.


Még mielőtt valaki leírná, nem a csengőhangra gondolok :D



2016. júl. 31. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A teló erős rádiófrekvenciás sugárzása miatt keletkező hangokat hallod meg.
2016. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Google: interferencia
2016. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Miért rezeg, ad ki fura hangot a telefonom mielőtt felhívnak?"

A mobilod nem tudja hogy téged valaki hívni akar.

A hívó fél készüléke kapcsolódik a legközelebbi cellához, az kommunikál a cellavezérlővel, tovább megy a kommunikáció, a központ felé hogy kimenő hívást kezdeményeztek. Egy pár dolog lefut a háttérben, mire odáig fajul a dolog hogy a te készülékeddel elkezdjen kommunikálni a hálózat, a cellavezérlő elkezdi pingelni a telód - innen kezdődik a fura hang. Készenlétből átkapcsol a telefonod rádió modulja nagyobb teljesítményre (normál helyzetben a hálózat és a teló közt csak időnként van kommunikáció, néha a cellavezérlő odaszól hogy itt vagy még? a teló meg visszaszól hogy itt). Felépül a kommunikáció, infókat kap a teló, csörögni kell, megkapja a hívó azonosítóját, felkészülni a hívás bekapcsolására, stb. Ez a folyamat kb 2 másodperc alatt fut le.

Na ez a rádiós kommunikáció, nagyobb energiájú elektromágneses impulzussorozatokkal valósul meg, ami bezavar az előerősítők bemenetén.

Számítógép se kell hozzá, elég ha egy bekapcsolt rádióhoz teszed közel, azt is zavarni fogja.

2016. aug. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Anonymus0123456789 válasza:

Interferencia..

Amugy meg ne te a mobilt a gép elé, mellé, felé, alá, mert károsíthatja a mobilt. :) Infó órán tanultam!

14/L

2016. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

"mert károsíthatja a mobilt. :) Infó órán tanultam! "


Máskor figyelj jobban.

2016. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anonymus0123456789 válasza:

Szia kedves utolsó!

Látom nagyon nem szereted a zöld mancsot ott oldalt. Akkor adok pirosat okés? ;)

2016. aug. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!