Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért választanak sokan...

Miért választanak sokan Iphonet? Miért tartják jobbnak az IOS-t mint az Androidot?

Figyelt kérdés

2016. aug. 12. 20:57
1 2
 1/20 Shiro_ válasza:
Üdv! Én nagyjából fél éve vettem az első Apple telefonom, az előtt csak androidos készülékeim voltak. Én jobban megszerettem az Iphone készüléket, meg magát az Ios-t mint azelőtt bármelyik Androidot. Hogy miért? Nos egyrészt az Ios rendszer dizájnja jobban tetszik, illetve számomra megbízhatóbb az egész, ami azt jelenti hogy sosem laggol, és sosem fagyott le semmi eddig. Ezen utóbbi dolgok gyakran jelentkeztek a Samsung Galaxy S6 telefonomon, ami az Iphone előtt volt. Illetve amit fontosnak tartok megjegyezni az az Imessage ami ugyebár ingyenes üzenet küldésre ad lehetőséget Iphone felhasználók között, nekem pedig minden ismerősömnek Apple terméke van, szóval ez nagy plusz pont volt. Összességében számomra ennyi ami hirtelen így eszembe jutott.
2016. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én pl azért választo(tta)m, mert:

-már rengeteg alkalmazást megvettem iOS-re

-fontos számomra a szoftverfrissítés. 5s-t megvettem lassan 3 éve, még mindig támogatják, ha a támogatás megszűnik vagy már rossznak érzem a sebességét, leváltom

-biztonság frissítéseket leszámítva is jobbnak tűnik

-tudom, mire számíthatok. Rengeteg androidos kütyünek van valami nyavajája (pl Samsung: memória management problémák, Nexusoknál throttling, Nexus 4-nél maga frekvenciás zaj), amelyről csak fórumok böngészése után lehet értesülni. Persze iPhone sem tökéletes, de (anti-)hype-nak köszönhetően mindent hiba után "XY-gate"-t kiáltanak.

-stabilitásával, megbízhatóságával semmi problémám nincs, és iOS 7.0 respringelését (grafikus felület újraindulását) leszámítva soha nem is volt. Nexus 4-emnél volt fagyás, munkahelyi Nexus 5 is fogadott már merevre fagyva, ugyanitt régóta nem használt Samsungokat bekapcsolva néha őrült táncot kell nyomni, amíg frissíti a Play Servicest... Ismerek sok embert (akinek adok a véleményére), akik mindenféle probléma nélkül használják saját Sony és LG telefonjaikat, de ezek után nem tudok vakon bízni a rendszer megbízhatóságában.


Ezen kívül sokan azért veszik, mert az Apple trendi, de ez az aktuális Galaxy S-ekről is elmondható.

2016. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 bp1985 ***** válasza:
Én pl pont fordítva vagyok, ios-ről váltottam vissza droidra. Nekem nem hiányzik a zárt rendszer, nem hiányoznak a kompatibilitási problémák, nem hiányzik az IOS buta rendszere. Nem volt fagyásom droidon, igaz nincs is teleszemetelve. Nem hiányzik az iTunes, stb. Ami az almánál méretbe a "plus", az más gyártónál alap. Semmi olyan dolog nincs az iphone-ba, ami miatt visszaváltanék. A fagyás hiánya baromság, nálam pl lefagyott a 3gs. A prémium minőség pedig sima marketing fogás, ahhoz képest folyamatosan töltő, meg kijelzőcsere akcióval kecsegtetnek az Apple szervizek... Nekem kb 5 éves a töltöm, semmi baja, illetve tok nélkül is esett már a telefonom, mégsem tört darabokra. Igaz, nem is prémium minőségnek van titulálva.
2016. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Sokat számít a marketing (Apple rengeteg költ erre is), meg saját rendszere van és ez elvileg prémium érzést ad.

Nekem nincs iPhone-m, de csak akkor vennék, ha lenne más Apple termékem (erre önszántamból, az esély nagyon csekély).

2016. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Mert sokkal stabilabb rendszer, mint az android. Ennyi a titok.

"A fagyás hiánya baromság, nálam pl lefagyott a 3gs"

Ezaz, hasonlítsunk össze egy mai androidos készüléket a 3gs-el! :D

"A prémium minőség pedig sima marketing fogás, ahhoz képest folyamatosan töltő, meg kijelzőcsere akcióval kecsegtetnek az Apple szervizek..."

Nem gondoltál bele abba esetleg, hogy amíg egy androidos telefonnál betörik a kijelző, akkor nem cserélik ki, hanem vesznek másik telefont? Egy 300 ezrest telefont én is inkább megcsináltatnék, mintsem vennék másikat...

"Nekem kb 5 éves a töltöm, semmi baja, illetve tok nélkül is esett már a telefonom, mégsem tört darabokra. Igaz, nem is prémium minőségnek van titulálva."

A töltőnek annyira nincs köze szerintem ehhez a témához, hogy vicc, csak mivel nem értesz hozzá muszáj valamit felhozni az iPhone/Apple ellen. :D

2016. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel nem jobb az IOS mint a droid. 2013 február végén vettem egy Sony xperia Z-t amit a mai napig használok (3,5 éve) és tökéletesen működik a mai napig. 2014 januárjában vettem mellé egy iPhone 5s-t mert azt mondták,hogy próbáljam ki. Mind a kettőt használom a mai napig de az iPhone 5s-t többször megakasztottam és lefagyasztottam mint a Sony Z-t, tehát ezért mondom,hogy nem jobb az IOS a Droidnál. Mind a kettő rendszernél vannak problémák és lesznek is mert tökéletes rendszer és telefon NEM LÉTEZIK úgyhogy ha ezt a kérdést azért írtad ki mert telefont szeretnél venni csak nem tudod,hogy milyen legyen akkor én azt mondom neked,hogy azt vedd amelyik jobban tetszik neked.
2016. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Azt azért megnézném, hogy az a Sony Xperia Z tényleg egyszer sem akadt még meg, mikor a Sonynak híresen rossz az androidja... :D Kíváncsi lennék arra. Főleg, hogy nekem volt Z1, meg 3 is és mindegyik össze-vissza fagyott...
2016. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A sonynak az androidja elég jó mert ha nem lenne az már rég lecseréltem volna a Z-t de nem tettem még 3,5 év után sem. Nem kell elhinni amit írok,nem is neked írtam hanem a kérdezőnek a kérdésére válaszoltam.
2016. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ja és még valami nem írtam olyat, hogy sosem akadt meg a Z mert ez nem igaz hanem azt írtam, hogy az 5s-t többször akasztottak meg mint a Z-t. Kérlek mielőtt hitetlenkedsz olvasd végig a szöveget.
2016. aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nézz utána tesztekben is mennyire lefikázzák a Sony droidját... nem én vagyok az egyetlen... :)
2016. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!