Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aliexpress-es rendelésnél, ha...

Aliexpress-es rendelésnél, ha az ár 22 euró felett van, de az eladó kevesebbet ír rá, akkor felbontják a csomagot és megfizettetik a 27% áfát?

Figyelt kérdés

2016. aug. 18. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Bevett szokás hogy a Kínából érkező áruk feltüntetett árával trükköznek, így ezt a vámvizsgálat során már egyre kevésbé veszik hitelesnek.

22 euró nincs 7000 forint sem, az átvilágítás során pedig látják a mobilt. Olyan nyomott árak még Kínában sincsenek hogy simán beengedjenek egy vadiúj okostelefont azt feltételezve hogy nincs 22 euró az ára.


Ne számíts rá hogy ez működni fog, csak úgy rendelj ha beleszámolod az áfát és a vámvizsgálat költségeit. Azaz termék ára (+biztosítások és egyéb költségek) + áfa + 2-3 ezer forint vámeljárási-postázási költség.

2016. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az az igazság, hogy még az áfával számolva is kb. 10.000-rel olcsóbb, mint hazai webáruházban. Csak a garancia miatt vacillálok, mert azt ugye buknám...

2016. aug. 18. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kiszámítható amúgy. Én is rendeltem már többször telefont, egyszer átment a vámon, máskor megfogták. Nem tudsz mit kezdeni, ha megáll a vámvizsgálatnál akkor neked be kell mutatnod a számlát a termék vásárlásáról vagy az utalásról, ott nem hazudhatsz és trükközhetsz. Még így is olcsó, szerintem megéri.
2016. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!