Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nincs mobilom – miért...

Nincs mobilom – miért olyan felfoghatatlan szinte már az elmebaj határit súroló dolog ez az összes ismerősöm szemében? Úgy néznek rám mint aki nem százas.

Figyelt kérdés

Két éve úgy döntöttem hogy nem lesz többet mobilom. Vezetékes telefont már rég kiköttettem, de a mobilt is eldobdtam. Nem szó szerint van okostelefonon, de csak mobilnetre, hanghívásra nem alkalmas a 3g sim.

(Mielőtt a szuperokosok jönnének hogy alkalmas lehetne.. igen, lehetne de én eleve úgy állítottam be hogy ne legyen)


Szóval nincs mobilom, nincs számom. Nem lehet engem elérni. Vezetékes nincs régen, közösségi oldalakon nem vagyok és soha nem is leszek fenn, viber és társai helyből felejtős, kerülöm az ilyen szarokat mint a pestist.


És az összes ismerősöm, kollegám stb úgy néz rám mint egy szökött elmebetegre. Hogy mi? Nincs mobilod??? Úristen…. Hát akkor … hogy lehet téged elérni?

Hát van a munkaidő akkor a munkahelyen. És aki tudja a címem eljöhet személyesen aztán vagy otthon vagyok épp vagy nem.

És ennyi. Ha valaki épp nem tudja hol vagyok akkor az nem ér el sehogy. Épp ez a célom egyébként.


De miért olyan felfoghatatlan ez mindenki számára?

A legjobban azt bírom aki elkezdi nekem magyarázni hogy már ennyiért meg annyiért is van mobil és nem drága ám… és akkor előhúzom a zsebemből az Iphone-t. Neked van mobilod? Van. És innentől fogva meg vagyok vádolva még hazugsággal is!!

Nem igaz hogy nincs számod hát ott a mobil a kezedben.

Ja itt a mobil. Csak épp hanghívásra alkalmas sim nincs benne.


Miért olyan hatalmas dolog ez? Valaki magyarázza már el!


Nincs mobilom mert azt akarom hogy ne lehessen engem elérni. Ennyi a nagy magyarázat.

De úgy tűnik ez 10ből 10 embernek felfoghatatlan.


2016. aug. 21. 13:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
"azt akarom hogy ne lehessen engem elérni" van ez így szociopatáknál....
2016. aug. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is egy idiota lehetsz 😂
2016. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%
Antiszociális vagy :D
2016. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Szirty ***** válasza:
39%

Most önigazolást keresel?


A mobiltelefon stresszt okoz.

2016. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%

A nyilvánvaló antiszocialitást leszámítva, mert:


1. nincs egy rokonod vagy barátod, aki számíthatna rád, ha azonnali segítségre lenne szükség


2. és ezt te normálisnak tartod, és nem érted, miért furcsa

2016. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:

Azért, mert mindenki ezt szokta meg, hogy 0-24-ben "készenlétben" kell lenni.

Ha nincsen senki, akivel fontos lenne, hogy elérjétek egymást, minden jogod megvan hozzá, hogy ne legyen mobilod, nem is értem azt, aki ebbe beleokoskodik :D

Azért gondolom vezetékes csak van?

Nekem van mobiltelefonom, általában valahol ismeretlen helyen a szoba sarkában, vagy a zsebemben, ahonnan sosem veszem ki.

A férjemmel szoktunk naponta beszélni úgy 5 percet, meg a barátokkal egyeztetünk néha, telefonon, a többit mind személyesen intézem. A telefon ezen kívül sosincs a kezemben.

Én sem vagyok fent egyik "szociális" médián sem. Ismerem az érzést, amikor ezért úgy néznek rám, mint egy elmebetegre.

Én épp fordítva látom :)

Volt egy barátnőm, aki rávett a skypolásra, egész nap írt. EGÉSZ NAP. Még a munkahelyén is a k.va telefont nyomkodta, engem meg nem hagyott élni, mert megsértődött, hogy nem válaszolok rögtön.

Persze személyesen meg sose ért rá, ha igen, akkor ugyanúgy kezében a telefon. Beszéljen a feje búbjával az öreganyja.

Rövid időn belül elváltak útjaink.

Aki úgy gondolja, hogy ez a normális, és követendő példa, annak váljék egészségére... csak ne ő röhögje ki a még normális embereket.

Jó lenne, ha mindenki szem előtt tartaná, hogy mindenkinek joga azt tenni, ami neki jól esik, míg nem ütközik törvénybe... ez épp egyikbe sem.

2016. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg hazudsz... Hiszen van mobilod, nem értem, miért lepődsz meg, ha ezek után hazugsággal vádolnak... Ezen kívül a kérdező is, meg egy válaszoló is olyan régimódi szociális ember, hogy sosa telefonoznak, nem interneteznek, stb, de ezt az oldalt ismerik, regisztrálva vannak, és írogatnak is ide... Jólvan, persze... Meg ha annyira telefon- és internetellenes lennél, nem itt bizonygatnád ideológiád értelmességét...
2016. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
38%

Én vagyok az "egyik válaszoló" :)

Ide akkor jövök fel, amikor épp kedvem van hozzá. Általában havonta egyszer, most épp azért, mert beteg vagyok, és nincs jobb dolgom.

Itt igyekszem segíteni embereknek, sőt, sokat tanultam is már mások hibáiból. Úgy találtam meg az oldalt, hogy egy műszaki kérdésre kerestem választ.

Általában nem szoktam internetezni, vagy ha igen, akkor is csak tanulási célból, max, napi egy órát. A hobbijaim, a munkám mind a szabadba hívnak, sajnos most épp nem tudok kimenni.

Én pl. pont, hogy nem tartom magam antiszociálisnak. Minden nap személyesen találkozom valakivel az általam szeretett személyek közül, és nem interneten "csevegünk".

Az én szememben az az antiszociális, aki egész nap egy világító doboz előtt ül, legyen az akármekkora méretű.

Sokkal többet ér az az együtt töltött idő, ami nem "végtelen", mint 0-24-ben facebookon csetelgetni, hogy aztán személyesen meg se bírjanak szólalni az emberek.

Egyébként is, az egész arra megy ki, hogy minél többet költsetek. De ne jöjjetek rá :)

2016. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Szirty ***** válasza:
62%

Ha sarkítjuk a dolgot, akkor lényegében a facebook, az internet és a mobiltelefonok kora előtti időben tulajdonképpen mindenki tajparaszt idióta volt, mert nem lógott ezeken a médiákon...


Ugyan már! Az EMBER értékét nem így kell mérni! :-)

2016. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Nem is mondtam, hogy antiszociálisak vagytok... Éppen az ellenkezőjét... Mostanában az számít szociális embernek, aki facebookon, hasonlókon él, ezért azt írtam, hogy "régimódi szociális". Egyébként a 0-24-ben facebook, és a "van telefonszámom" között van különbség...
2016. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!