Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » El tudom adni a telefonomat...

El tudom adni a telefonomat attól, hogy előfizetéses?

Figyelt kérdés

Van egy iPhone 6 telefonom amit a Telekomnál vettem előfizetéssel viszont nem részletre, tehát a teljes árat kifizettem. Viszont a díjcsomagra van még hűség.

Most viszont úgy alakult, hogy kiköltözöm szüleimhez Németországba, és ott úgy tudom nem tudom az ottani T-Mobilos kártyával használni.

Megkérdeztem a Telekomnál, hogy mennyiért függetlenitik de mivel van rajta hűség ezért szerződést kéne bontanom, ami elég drágára jönne ki.

Utolsó lehetőségként arra gondoltam, hogy eladom egy GSM boltba, és valamennyi ráfizetéssel veszek egy függetlent.

Beveszik attól, hogy előfizetéses?



2016. aug. 31. 11:16
 1/4 anonim válasza:
Elvileg beveszik a telot vegulis a tel.szamodon van az elofizetes nem a telon de a tel.szamlat fizetni kell addig amig a huseg lejar de ne felejzsd el meg szuntetni miutan lejart a szerzodes ne h automatikusan uj evet kezdj mert akkor megint varnod kell. De ha nem vagy biztos bennem akkor egyszeruen kerdezd meg a GSM boltot
2016. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"

El tudom adni a telefonomat attól, hogy előfizetéses?


Van egy iPhone 6 telefonom amit a Telekomnál vettem előfizetéssel viszont nem részletre, tehát a teljes árat kifizettem. Viszont a díjcsomagra van még hűség."


Akkor a készülék a tiéd, belátásod szerint rendelkezel fölötte.


"Most viszont úgy alakult, hogy kiköltözöm szüleimhez Németországba, és ott úgy tudom nem tudom az ottani T-Mobilos kártyával használni."

Ez eddig nem ördöngősség.


"Megkérdeztem a Telekomnál, hogy mennyiért függetlenitik de mivel van rajta hűség ezért szerződést kéne bontanom, ami elég drágára jönne ki."


Ez a mivel van rajta hűség dolog sántít. Az előfizetésen van hűség, ami a készüléket semmilyen formában nem befolyásolja.

Ha kéred, szervízdíj ellenében feloldják a hálózathoz zárást és független lesz.

Az előfizetés az más dolog, azt ha fel akarod mondani, valóban az általad elfogadott és saját kezűleg aláírt szerződésben megállapított kötbért fogják alkalmazni. Tehát ez teljesen elkülönül a készüléktől.


"Utolsó lehetőségként arra gondoltam, hogy eladom egy GSM boltba, és valamennyi ráfizetéssel veszek egy függetlent.

Beveszik attól, hogy előfizetéses?"

Be, az előfizetésest akkor nem szeretik ha részletre lett vásárolva és még nincs kifizetve a teljes vételár.

Ugyanis hátralék esetén a szolgáltató szereti letiltani a készüléket.

De ez a te esetedben nem fenyeget, hiszen a telefon tiszta, jogilag a te tulajdonod. Papírod is van róla, a vásárláskor kapott bizonylat igazolja.

2016. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Voltunk egy T-pontban, és ott valami 175ezer forintot mondott, merthogy van rajta hűség, és meg kell bontani a szerződést.

De akkor holnap bemegyek egy másikba, mert az lenne a legjobb ha kifüggetlenítenék, én meg a díjcsomagot továbbra is fizetném havonta.

2016. aug. 31. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a készüléket a hűségért cserébe olcsóbban kaptad mint az akkori listaára, akkor jogos. Akkor jár a kötbér.
2016. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!