Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone-t készülök venni,...

Iphone-t készülök venni, viszont gondban vagyok a GB-okkal (? )

Figyelt kérdés
Amiket tárolnék rajta: képek(sok), zenék(sok), és még pár applikáció (kb 7 vagy 8). Ebben az esetben hány GB-os készüléket érdemes vennem?
2016. aug. 31. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

16gb

8nál alapból elfoglalja a rendszer a felét

2016. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy 32gb.

Első voltam

2016. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a képeket kifejezetten a telefonon akarod tárolni, és nem felhőben, akkor inkább 32 GB, nagyon sok helyet elfoglalnak. A zenék is (attól függ, mennyi az a sok, és milyen formátumban tárolnád őket), de az még nem olyan vészes.

Nekem 16 gigás van, igaz, elég sok app van rajta, de a képeket időről időre törölnöm kell (nekem kétfelé is menti automatikusan felhőbe, úgyhogy nem gond, olyan képem meg nincs, ami gáz, ha esetleg nyilvánosságra kerül), mert pl. a frissítésekre már sokszor kevés a tárhely.

2016. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát mit jelent az, hogy sok? Az applikációk minimumot visznek, még fél GB sem lesz de a zenék meg képek tényleg attól függ, hogy mennyit szeretnél.

Az én mobilomon nem volt túl sok zene, talán 3 kis méretű (gyengébb minőségű) film volt meg sok kép, amit fényképeztem vele, de soha nem telítettem be a 16GB-ot.

Amit viszont mondanék, hogy én nem azon tárolnék minden fényképet, illetve nem egy helyen tárolnám őket, mert mi van ha elveszik, ellopják? A fényképeket vagy automatikusan le kell szinkronizálni vagy bizonyos időközként (mondjuk pár hetente vagy események (születésnap, kirándulás, stb.) lezárulta után.) átvinni egy számítógépre vagy online tárhelyre.

A memóriakártyák elég drágák. Inkább vennék + 1 merevlemezt, hogy azon legyenek rajta a fontos dolgok. Ha a mobilon hagynál rajta minden képet, úgysem kényelmes az összesen "átrágni" magad, mikor keresnél valamit.

De ha utána szeretnél számolni magad, akkor a gépeden csinálj egy mappát, tedd bele a zenéket amiket át szeretnél vinni, a mappán jobb egérgombbal kattintás, tulajdonságok, és láthatod mennyit foglal. (Szerintem egy nagyon nagy zenerajongónak kb. 8GB-ba férhet bele az összes zenéje. )

Képekre meg durva becslés az, hogy 1GB-ba 1000 kép fér.

Szerintem ennyit kb. 1 év alatt készít egy átlagember.

2016. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Iphone SE-t szeretnék venni, de abból csak 16, ill.. 64GB-os van. Pedig a 32GB-os tökéletes lenne.
2016. aug. 31. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 32 tökéletes lenne, akkor a 16 kevés. Vedd meg a 64-est:D
2016. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

8GB-ba az összes zene?! :-) Én nem vagyok egy nagy zenerajongó, ráadásul letöltve csak a pótolhatatlan darabokat tartom (amit már nem is lehet megvásárolni és a streaming szolgáltatásokon sem találom), és az 28 GB. És még csak nem is lossless...


Ha nagyon offline kellenek az adatok rajta, akkor nincs más választásod, mint a 64 gigás. Ettől függetlenül a képeket azért szinkronizálnám, mert zenét, alkalmazást lehet pótolni, elkészült fotót nem. Vagy az iCloud-ba (ott kevés az 5 giga, de havi 1 euróért kapsz 50-et), vagy a Google Photos-szal (ott normál minőségben nincs limit), vagy valami más online tárhelyre, ami tudja ezt (Dropbox és OneDrive biztosan). Külön PC-re már nem menteném, nem hiszem, hogy a külső vinyóm megbízhatóbb, mint a Google/Microsoft/Apple storage-ek :-)

2016. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Külön PC-re már nem menteném, nem hiszem, hogy a külső vinyóm megbízhatóbb, mint a Google/Microsoft/Apple storage-ek :-)"


Én meg jobban megbízok az optikai lemezeimben, mágnesszalagokban. :D

Ami az enyém, az nem a szolgáltatóké. :D

2016. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!