Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik éri meg...

Szerintetek melyik éri meg jobban? A Samsung Galaxy S6 vagy az iPhone SE?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, hogy melyik rendszere tetszik jobban. Zártabb, biztonságosabb, optimalizáltabb, vagy nyitottabb, veszélyesebb, optimalizálatlan. Ez alapján 2-1 az iPhone-nak, de az android mellett áll még a tárhely. Így 2-2. Szóval csak az dönt, hogy melyik neked a fontosabb, melyik tetszik jobban. Tehát relatív, nem lehet megmondani biztosra.
2016. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A Galaktikus Xar meg az iPhone kozott persze hogy az iPhone SE.
2016. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így teljesen hülyeség...

A zárt rendszer csak bizonyos esetekben jobb, az meg, hogy mennyivel biztonságosabb, az csak a használat módjától függ.

Az optimalizációról annyit, hogy az s6 már tűrhető.

A tárhely szempontjából megint nem gondoltad végig a válaszod: Aki 16GB-s iphone-t vesz az nem normális, vagy csak menőzni kell neki. S6-ból 32GB a legkisebb, de tapasztalatból mondhatom, hogy kevés. És mivel a samsung (rohadtul bölcsen....) követte az apple trendjét, és az s6-ba nem lehet microSD-t tenni, így semmivel sem vagy előrébb egy 64GB S6-tal, mint egy 64GB iphone-nal, tárhely szempontjából.

DE: Ha megnézzük a többi részletet, akkor van különbség, nagyon sok ponton.

Kezdjük rögtön ott, hogy az SE egy 4" telefon, míg az S6 egy hozzá képest hatalmas, 5,1"-es.

Persze mindkettőnek megvannak az előnyei, és hátrányai is, de az biztos, hogy az s6 kijelzője szebb. Nem csak azért mert QHD (Az SE kijelzőjéhez képest itt is szembetűnő a különbség, de egy FHD-hoz viszonyítva már szabad szemmel szinte láthatatlan, ez inkább már csak akkor számít ha használni szeretnéd mint VR eszköz), hanem mert AMOLED. Azaz a fekete az tényleg fekete, tehát azok a pixelek nem bocsájtanak ki fényt. Ettől a kontraszt lényegesen nagyobb mint IPS panelek esetén.

Persze van akinek nem tetszik a néha túl élénk színek miatt, meg persze a PentileMatrix elrendezés sem éppen a legjobb, de így is nagyon szép kijelző.

Amit még érdemes megjegyezni az az akkuidő: Az s6 akkuideje eléggé elmarad az SE-hez képest, mivel nagy kijelzőhöz, és erős hardverhez, egy nem elég erős akku került. 1 napot kibír, de nem többet. Az SE a kicsi kijelző, és a friss, energiatakarékos hardver miatt üzemidő szempontjából nagyon előnyös.

Kamera szempontjából nem tudok mit mondani. Én elégedett vagyok az s6 kamerájával, az SE-ről sem hallani rosszat, de talán az kissé újabb fejlesztés, mert a 6s-sel jelent meg ez a szenzor.

Hardver szempontjából mindkettő nagyon erős.

A te helyzetedben személy szerint kissé hajlanék az SE felé (mondom ezt mint s6 tulaj), és ennek egyszerű oka van:

Az SE újabb telefon, mindössze fél éves, az alkatrészek egy részét (kijelző, home gomb), és a formát az 5s-től örökölte, aminek köszönhetően milliónyi kiegészítő van hozzá, és alkatrészeket is jobb áron lehet szerezni (Pl kijelzőtörés esetén), de mégis a 6s hardvere van benne, ami brutál erős, és szoftveresen még legalább 2-3 évig támogatva lesz.

A galaxy s6 egy pillanatnyilag 1,5 éves telefon. Február környékén jön a 8. Függetlenül attól, hogy egyébként havi szinten kap frissítést (biztonság, bugfix) az utolsó rendszer amit megkap (legalábbis valószínüleg az utolsó) az az android 7.0.

Szerintem az újabb jobb, de persze mivel elégedett vagyok vele, az s6-ot is tudnám ajánlani, csak szerintem ha ennyit adsz egy telefonért akkor az újabbat vedd meg.

2016. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
#3 Ha már ennyit mindent leírtál, és a végére (teljesen normális, nem fikázva se az iPhone-t, se androidot) odabiggyesztetted a véleményed, akkor én is leírom, hogy tapasztalataim alapján (családi körön belül több is van) az SE-t ajánlom, megbízható, gyors, nem pixeles, nem kicsi a felbontása (!!!), dupla vakunak köszönhetően (részben) szép képeket lehet vele csinálni. Samsungról (!saját!) tapasztalatom nincsen, de !haveromnak! meggyűlt a baja vele. Ennek ellenére lehet jó telefont, de én az SE-t ajánlom.
2016. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyértemű az S6!Nekem közel 1.5éve van meg és mindig olyan gyors,mint újkorában.

Kollegam közel 3hete vette meg az Iphone Se (azóta 1 szervíz megvolt neki).

Ő nagy Iphone fan,de megerősítette,hogy szebb és részletesebb képeket csinál.A Samsung valamivel gyorsabb is.

Az Se-nek az a pici kijelzője szerintem meg nevetséges ennyi pénzért.

2016. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!