Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meddig bírják a mai okostelefo...

Meddig bírják a mai okostelefonok? Milyen márkájú hány évig működik jól?

Figyelt kérdés

Nálam samsungnál 1 év után már gondok voltak, 2 évesen meg már mindenképpen csere kell neki.


Mi a helyzet a szoftverfrissítésekkel? Van aki szerint jó, van aki szerint nem szabad, mert csak árt neki.


2016. szept. 6. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Családban van egy HTC Desire, már vagy 6 éves de még egész jól működik. Most épp egy MIUI android van rajta.

Nekem egy Desire S-em van még itthon aminek be van törve a kijelzője és nem érdekel egy sávban érintést, de bekapcsolni bekapcsol, csak épp a kijelző miatt érdemben nem lehet használni. Amit használok az egy Jiayu G2F, 2 éves elmúlt, de még nem akarja a kimúlás jeleit mutatni.

Ismerősi körben sokan használnak Sonykat és Samsungokat de kb. mindig szidják őket és sűrűn cserélgetik őket.

2016. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Középkategóriás Android: szoftverfrissítésekkel és a legújabb appokkal 1,5-3 év; gyári szoftverekkel és a kiadás idejebeli alkalmazásverziókkal kb. három év.


Felső kategóriás Android: kiadástól számítva kb. 3 év a legfrisebb OS-szel és a legújabb appokkal; frissítések nélkül és régi appverziókkal akár 5-6 év.


iPhone: kiadástól kb. 4 évig kényelmesen használható, utána már csak alapvető feladatokra (mivel itt nem lehet régebbi appverziókat telepíteni). A szoftverfrissítés itt néha jó, néha szörnyű, modellenként kell utánanézni.


Androidnál a sok RAM jóval kitolja a használhatóság határát (az előbbiekben elegendő RAM-mal számoltam). Jelenleg a 3GB+ jó kezdet a hosszú használathoz.


Hardveres hibákat annyira nem lehet előrejelezni.

2016. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 |Orfeusz| ***** válasza:
100%
Windows Phone: nagyon sokáig jók lehetnek, általában fizikailag vagy hardveresen adják fel végül. Nem annyira hajlamosak lelassulni, persze az új appokat a régiek már nem bírják.
2016. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szia! A samsungok nagyon sokaig birjak, ha az ember ert hozza egy picit. 4. eve van Samsung Galaxy A5 (2015) telefonom. Kozepkategorias telefonnak szamitott 2015-ben. A frissitesek termeszetesen 2 ev utan teljesen tonkrevagtak, de a samsungokon nagyon konnyu lecserelni a gyari szoftvert, igy a garancia lejarata utan fel is dobtam ra egy Lineage OS nevezetu csodaszoftvert. Az akkumlatora fenyevekkel tovabb birja, a mai kozep-felsokategorias telefonok sebesseget hozza igy negy ev utan is. Szerintem meg evekig ezt fogom hasznalni.
2018. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
76%

Megkérdezhetem, mi történik a leírt év(ek( eltelte után?

Felrobban, vagy nem is lehet bekapcsolni? Tényleg fogalmam sincs és most kaptam egy 2015-ös LG Magnát. Szóval miért kellene mondjuk 1-2 év múlva kidobnom?

2019. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Belassul, tönkremennek hardver elemek. Redmi 4x telefonjaink vannak a családban, kb. évente kell újratelepítenem a lassulások miatt a telefonokat. Javítható hibák is előjönnek, de ha ezeket nem házilag javítod, nagyon drága lenne. Ilyen hibák:

- aksicsere (már ehhez is szét kell bontani a telefont)

- kijelzőcsere törés miatt

- alsó hangszóró nem szól (ergo nem csörög a telefon)

- töltőcsatlakozó elromlik

- bluetooth ledobál.


Eddig még mindegyik javítható volt (aksi 2000, kijelző 5000, töltőcsati 600, hangszóró 600 Ft anyagáron saját javítással Kínából rendelve). Persze ha elfogynak az olcsó és új alkatrészek, akkor kuka.


A telefon lassulása a NAND memória folyamatos leépülése miatt elkerülhetetlen.

2020. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ma 2021.04.13. Van... ma vettem egy Blackberry q10 telefont, patika állapotú :)

Egy új akksit azer majd veszek bele, mert azok elhasznalodnak, de a telefon tökéletes. A q10 2013-mas gyartmanyu... volt egy blackberry curve 8310 telom is, 2007-ben gyartottak, 2010-ben vettem és 2015-ben elloptak... Jelenleg BlackBerry q10 és BlackBerry passport telefonom van, mind a kettő szuper.

2021. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!