Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » "Letiltás ellen garanciát...

"Letiltás ellen garanciát vállalok"?

Figyelt kérdés

Most ez a valóságban, hogy működik?

Ír a tag egy papírt, hogy a "magyarok istenére esküszünk, hogy a telefonszámlát mindig befizetjük"

és kb ennyi?

Ér ez egyáltalán valamit?XD



2016. szept. 6. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem
2016. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi van ?
2016. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De van aki beveszi.
2016. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor jól sejtettem, hogy ez hülyeség
2016. szept. 6. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Van a dolgoknak egy logikai sorrendje.

Ha részletre veszi a telefont, addig nem az övé jogilag, amíg az utolsó fillért ki nem fizeti érte (ezen nincs mit csodálkozni, benne van a szerződésben).

Ha még nem fizette ki és eladja neked, akkor meg teljesen mindegy milyen papírt ír, hiszen ő nem is rendelkezhet az eladása fölött (mivel csak használója), így az adásvétel semmis (attól függetlenül hogy a pénz nála, a teló nálad).

Tehát ha nem fizet, életbe lép a szerződés záradéka, ami a letiltásról szól.

Erre te bemész egy papírral a szolgáltatóhoz, amit a nem fizető tag írt neked.

Mit mondanál?

Hogy ő megígérte neked hogy nem tilthatják le?

És ide is írta neked kockás papírra?

És kibírnák szerinted röhögés nélkül?

2016. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Utolsó válaszolónak igaza van.

De mi van akkor, ha tényleg történik ilyen? Oké, nem rendelkezhet felette, de mivel annak a szerződésnek a velejárója a vevőt terheli, egy ilyen esetben őt lehet felelősségre vonni. Aki megvette, az jogszerűen járt el, a másik fél szerződésében, hogy mi van leírva, az ilyenkor nem érdekes. Persze, ha letiltják telefont, akkor az gáz, de követelheti a vevő a visszavételt.

2016. szept. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Aki megvette, az jogszerűen járt el, "


Nem jogszerűen hanem jóhiszeműen járt el, de attól még az adásvétel érvénytelen.


"De mi van akkor, ha tényleg történik ilyen?"

Akkor megtévesztésről van szó.


"de követelheti a vevő a visszavételt."

Persze, polgári peres úton.


Nem telefon, de a szitu hasonló.

Elütöttem egy gyalogost motorral.

A motorom összetört, én megsérültem, a ruházatom leamortizálódott. Durván 200 ezer kár.

A gyalogos ittas volt, nyugdíjas és szabálytalan.

Őt a rendőrség szabálysértési bírsággal sújtotta és lezárta az ügyet.

Én hiába mentem bárhová, semmilyen biztosítása nem volt ami fedezhette volna a károm. Maradt volna a pereskedés. Bele kellett volna tolnom némi pénzt, majd egyszer lehet hogy megítélik az összeget, de behajtani nem tudják, azzal meg nem vagyok kisegítve.

Azt a pénzt inkább ráköltöttem a motorra.


A teló ügy meg még ettől is komolytalanabb. Ha 50 ezer alatt van a vételár, max szabálysértési kategória, így még emiatt is leszärják a fejed.

És általában nem a jól menő gazdag vállalkozók adják el az előfizus telefonokat, hanem csóró senkiháziak, akin utána hiába keresed a pénzed.

2016. szept. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

#7:

Igen, egyetértek azzal, amit leírtál.

Persze én értem magát a jogi oldalát, csak azzal a vevő nincs kisegítve. Mondjuk én ilyen üzletbe sosem mennék bele, nem is értem mi szükség van erre.

2016. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!