Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szeretnék telefont vásárolni...

Szeretnék telefont vásárolni magamnak, viszont nem értek annyira a mostani telefonokhoz. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Először is kezdjük ott, hogy mi a különbség az android és az okostelefon között?

Melyiket ajánljátok inkább? Márkásabb telót (pl. Samsung, iPhone) vagy inkább olcsóbb középkategóriásat?

Sokat olvastam erről a kínai Xiaomi telefonról, általában pozitív véleményeket.

Viszont engem érdekelne ha esetleg ilyen telefont választanék, akkor milyen garanciát kapok rá, milyen kvalitásokkal rendelkezik a márkásabbakhoz képest, mennyire időt álló, milyen szervizelési lehetőségek vannak?

A drágább telóknál általában a márkát kell megfizetni. Nekem viszont a telefon elsősorban telefonálásra kell. Továbbá lehessen használni a netet rajta rendesen, akár vidéken vagyok, akár városban, tudjon valamilyen szinten jó képeket készíteni. Néhány extra app (pl. játék) se volna rossz. (Pl. ha valahol épp várni kell valamire hosszú ideig.) Életképes aksival rendelkezzen. Nem utolsó sorban pedig legyen strapabíró és időtálló (ne essen szét 1,5 év után, hanem bírja legalább 4-5 évig).


2016. okt. 24. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Az android és az okostelefon között nem igazán írható le a különbség, mivel az android egy platform, az okostelefon pedig egy gyűjtőfogalom, amibe az androidos telefonok is beletartoznak.

Nem feltétlenül kell agyonreklámozott telefont venni. Persze vehetsz olyat is, de egy jobb ár/érték arányú kínai telefonnal sokat spórolhatsz, kevés kompromisszummal, vagy szinte anélkül.

Jelenleg sok a feltörekvő kínai márka, akik közül sokan nagyon jó áron kínálnak olyan telefonokat, amik a csúcs kategória szintjét hozzák.

A Xiaomi esetében meg végkép nincs mitől félni, mivel már eléggé elterjedt, és van hivatalos magyar képviselete, amihez garanciális javítással (is) fordulni lehet. Persze nem forgalmazza minden modelljét itthon, de ettől függetlenül nem ilyen "visszaküldöd Kínába, aztán vagy visszakapod vagy nem" dolog. Az, hogy 5 évig kihúzza e, az jó kérdés. Szerintem egyik sem bírja olyan sokáig hiba nélkül. Inkább 3, jó esetben 4 évvel számolj, utána érdemes cserélni.

Ahogy nézem nagyon komoly igényeid nincsenek, teljesen átlagos használatra egy felső-középkategóriás modell bőven elég.

Például:

-Xiaomi Redmi 3S

-Huawei P9 lite

-Nexus 5X

-Huawei Mate S


Ha más árkategóriára, vagy telefonra gondoltál, akkor írd le melyikre, de szerintem amiket leírtál, arra ezek tökéletesek.

2016. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy egy mobil tökéletesen működjön 4-5 évig ahhoz valószínűleg felsőkategóriás mobilt kell venned. És ekkor is fogsz tapasztalni lassulást fagyást...!

Én One Plus 3-at ajánlom. Garancia annyi hogy rájuk írsz, házhoz mennek, elviszik, visszahozzák és már használhatod is (Ez eltarhat akár 1 hónapig is, viszont a többi nagy cégnek is (Iphone Samsung) is elszokott tartani minimum 2-3 hétig a javítás) )

Hangsúlyozom 4-5 év múlva az a felsőkategóriás mobil az valszeg az alsókategória körül fog kullogni a vége felé. Tehát attól még hogy 2016-ban ájfón 7 húhaaa, 2021-ben már egy olyan mobil lesz amit az emberek 10-20ezerért dobálnak. Ajánlom nézd meg a 4s-t.

2016. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a ksziáómí rédmí három esst ajánlom, az a legjobb. Fórumokon sok jót írnak róla. A Xiaomí egy világmárka lesz 1 év múlva, annyira jó cuccokat gyártanak.
2016. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nekem nem kell többszázezer ft-os teló. Azt tudja alap szinten, amire szeretném használni.
2016. okt. 26. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:

De ott bukik meg a logikád hogy egy NEM többszázezres telefon nem fogja kibírni addig ameddig te szeretnéd(egyéni szoftver felrakással igen, de nem hinném hogy tudnád hogy megy az ilyesmi)


Ha megfigyelted nem csak a plusz funkciókat fizeted meg egy terméknél hanem a tartósságot is. Most ez olyan ha vennél 2,5 millióért egy új autót és azt várnád el hogy hibátlanul használattal bírjon ki 20 évet. Kifog bírni? Na kb ilyen az okostelefon is.

2016. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha ilyen hamar elnyűvődnek a mostani telók, akkor nem tudom hogy mi éri meg jobban. Megvenni a többszázezer ft-os márkás készüléket, ami lehet hogy tényleg bírja 4-5 évig, vagy megvenni az olcsóbbat, ami szétesik 1,5 év után?
2016. okt. 27. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy mostani Normális 50ezer forintos készüléknek is elmegy, 3 évig jelentős sebesség veszteség nélkül.


Figyelj leíroaz a én véleményemet, de ez nagyon szubjektív!

Szerintem jobb gyakrabban váltani. Sűrűbben cserélsz mobilt ergo újabb hardvert fogsz a kezedben, a minőség ugyanolyan ezért kevesebb az esélye hogy megdöglik. Az 5 évig használsz egy csúcsmobilt általában ott bukik meg, hogy ha elromlik 2-3 év múlva. És mivel minőségben nincs különbség ezért simán előfordulhat. Ezzel szemben az 1 csúcsmobilok az az előnye hogy jelenleg az csúcs, ergo nem nagyon van nála jobb erősebb mobil. Ezzel vagy a legmenőbb.

2016. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!