Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elavul az iphone eszmei...

Elavul az iphone eszmei erteke 1 ev utan?

Figyelt kérdés
Szeretnek venni egy uj 7es iphonet. De az tart vissza, hogy 1 ev utan "elavul" nem hardveresen ertem, hanem eszmeileg. Szerintetek ez igy van? Illetve ti igy is megvennetek? Ha igen indokoljatok legyszi!!
2016. okt. 31. 21:58
 1/9 TR75 ***** válasza:
100%

Nem eszmeileg avul el, hanem egyszerűen "devalválódik". Minden használt cucc kevesebbet ér, mint egy új. Gyakorlatilag az a helyzet, hogy amikor leperkálod érte a pénzt és kihozod a boltból, már kevesebbet ér.

Minden. Nem csupán az itelefon. Attól az még ugyanolyan jó marad, csak épp a piacon kisebb az ára.

2016. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hanem például. Egy kényszert érez az ember hogy évente megvegye a legujabb szifont, ezáltal masnak feleljen meg. En ezt erzem, es ezert nem akarom megvenni..
2016. okt. 31. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

#2

?????????????????????????????????????

Te jóóóóóó ég.

2016. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Helló,


Ha mindenképp lecseréled egy év múlva, akkor tökmindegy, nem? De ha nincs ez a kényszered, akkor legalább 2-3 évig nem "avul el".

2016. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Mégis ki az az ember, aki azért veszi meg mindig a legújabb iPhone-t, hogy megfeleljen másnak? Tipikus buta ember, aki elhiszi, amit a média el akar hitetni vele...
2016. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BM-Striker ***** válasza:

Legtöbb ember 2-3 évenként vált az újabb iPhone-ra, ami kb megfelel termék tervezett életciklusának.


Aki évente vált az főleg azért teszi mert el tudja adni használtan pofátlanul magas áron, és mivel 1 év garancia van a készülékekre.


iPhone 7 két évig legalább képes lesz felső kategóriás készülékként funkcionálni.

2016. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TR75 ***** válasza:

#2

Ja, hát ha "kényszert érez", akkor az más. Ha évente vesz újat, akkor... vagy megteheti, vagy igyekszik megtenni (akár erőn felül is).

Mondjuk pont az iphone esetében nem ennyire gyors az elavulás. Az androidos telefonoknál sok cég van, a készülékek folyamatosan jönnek ki, a fejlődés olyan, mint egy emelkedőn felfelé menni, sokat változhat a kínálat 1 év alatt. Az iphone esetében ez azért nem így van, egy cég cucca, lassabb a "felfejlődés", inkább szinteket ugorva.

Hm. Nem tudom, sosem volt iphone-om, nem is lesz, de nem hinném, hogy akkora gáz egy 2 évessel rohangálni. Rengeteg embernek egy 2 évesre sincs pénze.

Az én telefonom sem a legújabb kütyü; amikor vettem, már eleve "bejáratott" típus volt, engem ez nem zavar. Arra jó, amire kell, sőt, valójában többet is tud.

2016. nov. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:

"ezáltal masnak feleljen meg."


Igen abszolút így működnek sokan. Bár ezt nem nevezném "értéknek".

Van rájuk egy szó: sznob...

2016. nov. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem további véleményekre meg kíváncsi vagyok:D
2016. dec. 6. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!