Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mostani okostelefonok...

A mostani okostelefonok kompatibilisek a régi SIM kártyákkal?

Figyelt kérdés
Egy 8 éves SIM kártyával is működnek?
2016. nov. 11. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A 8 éves SIM kártya valószínűleg "mini SIM" méretű, abból lehet micro simet csinál(tat)ni egy kis szerszámmal, de ha ez nem válik be, vagy pl. nanosim kell az okostelefonba, esetleg nem akarsz ezzel vesződni, akkor úgy tudom a szolgáltató ingyen cseréli a régi sim-et egy újra ami már belefér az okostelefonba, de előtte mindenképpen szólj hogy az új kártyára mentse át a régin lévő telefonszámokat, mert ha véletlenül elfelejti(egyik ismerősöm így járt) akkor utána már hiába reklamálsz nem fogja tudni visszaállítani. Nekem microsim kell a telefonomba, amikor először vettem okostelefont akkor a boltban a régiből csináltak kisebbet és működött, azóta szolgáltatót váltottam és ott már eleve úgy adták ki a SIM kártyát hogy 3 féle méretet lehetett belőle kitörni

Kicsit hosszúra sikerült a válaszom, de remélem segítettem vele

2016. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
A 8 eves SIM mar nem kompatibilis a smartphoneal mert nincs rajta 3G, esetleg istenments 4G.
2016. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


erről a kártyáról lenne szó akkor ez felejtős ha veszek pl. kártyafüggetlenül egy Huawei P9-et?

2016. nov. 11. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony felejtős már. Legalább is a mérete miatt. Ha bemész a szolgáltatóhoz, és igazolod, hogy te vagy az előfizetője, ingyé és bérmentve kicserélik olyanra, amilyen a telefonodba kell.
2016. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ahhoz nem feltétlenül kell az is hogy az adott készüléket pl. a P9-et a szolgáltatónál vásároljam?
2016. nov. 11. 15:25
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
Nem a mérettel van a gond. Nem is a 3G ill. 4G hiánya (a kártya az előfizető azonosítására szolgál, semmi köze a telefon rádiós moduljának működéséhez). A probléma az, hogy a régi SIM-ek 5V feszültséggel működnek, az új telefonok viszont ennél alacsonyabbal. Ezek már nem képesek a régi SIM működéséhez szükséges feszültséget biztosítani, ezért kell újabb, alacsonyabb működési feszültségen üzemelő kártyát használni.
2016. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig a 3G-nek más SIM kell. Nekem volt a régi telómon csak hívás és sms, mikor vettem andrót azt mondták hogy az internethez nem jó a SIM és kicserélték.
2016. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!