Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem interneten egy használt...

Vettem interneten egy használt telefont?

Figyelt kérdés
Vettem a jófogáson egy telefont, képeken jónak tűnt, ezért nem is kérdeztem meg milyen állapotban van, hanem mondtam a címem hogy küldje a telefont, de van rajta jó pár karc, 70.000Ft. Így is olcsóbb volt valamennyivel, mivel használt, akkor most így jártam, saját hibám volt ez? Az eladónak nem kellett volna mondania?
2016. nov. 14. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Így jártál..
2016. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérd vissza a pénzt, ha még elérhető. Nem mondhatja azt, hogy ő szolt, mert a hirdetésben leírtak számítanak. Használt terméknél nem számít az ember gyári állapotra, de a döntésnél lényeges szempont pl. a karcosság is.
2016. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

6:224. § [Visszavásárlási jog]


(1) Ha az adásvételi szerződés megkötésével egyidejűleg a felek megállapodnak abban, hogy a vevő visszavásárlási jogot enged a megvett dologra, az eladó a vevőhöz intézett nyilatkozatával a dolgot megveheti.

2016. nov. 14. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Használt cucc esetén előny, ha a vevő minden részletet kimerítően kíváncsi a termékre, de mindenképpen egy bizalmi kérdés.


"ezért nem is kérdeztem meg milyen állapotban van"

Ez no komment b+...

Így jártál, majd legközelebb kiniytod a szád.

2016. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van adásvételid? ha nincs akkor ez felejtős...

Úgy van ahogy 1# írta így jártál


Hívd fel, mond meg neki mi a problémád ha azt mondja hogy vissza veszi szerencséd van, ha nem akkor ez van...


Ezért nem veszünk látatlanban telefont/elektronikai cuccot.

Amúgy ha már annyi volt a hirdetésében, hogy "apróbb karcok vannak" már semmi értelme ágaskodni

2016. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így jártál. Esetleg egy kijelzőcsere megoldhatja a problémát.
2016. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülj hogy csak pár karc van rajta. Lehetne rosszabb is.
2016. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!