Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez jó ötlet pénzszerzésre,...

Ez jó ötlet pénzszerzésre, vagy van benne buktató?

Figyelt kérdés
Ha megveszek részletre egy telefont és eladom jó pénzért, persze a részleteket továbbra is fizetem?
2017. jan. 1. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem szerzel pénzt, csak veszítel, a részletet továbbra is fizetned kell, el sem adhatod, mivel jogilag nem is a tied a mobil
2017. jan. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kihoztad az üzletből vásárlás után, máris használtnak minősül bármilyen áru, kevesebbért tudod eladni!

A részletek miatt kamatot is kell fizetned.

2017. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy sejtem nem pénzügyi pályára készülsz. :)


Ha szépen összeadod, akkor hamar rájössz, hogy valamit megvenni kp-ra mindig olcsóbb, mint részletre venni.

Másodszor pedig ott van a fizetőképes kereslet része is. Neked meg kellene győznöd engem, mint vevőt, hogy tőled drágábban vegyek meg egy kétes eredetű telefont.


Balekot mindig lehet találni, de azért nem erre alapoznám a jövőmet. :)

2017. jan. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyorsan kell pénz, akkor jó ötlet, de sokat buksz rajta. Mire kifizeted a részleteket, plusz 2 évig fizeted a borsos havidíjat, a többszörösét bukod rajta. Nyilván nem tudod olyan áron eladni a telefont, mint egy üzlet, plusz mindenki fél, hogy "kilövi" a szolgáltató, mert nem fizeted a részletet. Kb. féláron tudod eladni.
2017. jan. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra tippelek hogy mint hitelkonstrukció érdekli.

Nem is volna nagy probléma ha kamatmentesre megveszed, láttam én is ilyen bácsikát egyszer mikor DVD lejátszót árult a Média előtt blokkal, bontatlanul. Megvette mikor akciósan ki lehetett hozni. Csak a pénz kellett neki.

Csak az a sz@r a mobilos bizniszben, hogy akinek használt kel, az az ár miatt veszi, akinek új, az meg nem fogja megvenni tőled.

Nagyon szűk a felvevő piaca az ötletednek, ráadásul az ország fele most kapott karácsonyra mobilt.

2017. jan. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem, viszont az jó ötlet, hogy veszel egy telefont és eladod egy síkhülyének jó pénzért.
2017. jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ha megveszek részletre egy telefont és eladom jó pénzért"


Szerinted egy HASZNÁLT(!!!) telefont el tudsz adni többért, mint amennyiért megveszed? Többért, mint amennyi a törlesztőrészletek összege lesz?

Hogy miért írom, hogy használt? Hiába "0 perces", ha nem én veszem meg a boltban, akkor én már "hasznátan" kapom. Ráadásul ha szolgáltatótól veszed, mert van kedvezményed, amit más esetleg nem tudna kihasználni, akkor meg ott a veszélye, hogy ha mégsem fizeted a részletet (akár önhibádon kívül is), akkor letiltják a telefont, a szolgáltatót nem fogja érdekelni, hogy nem te használod.


Szóval hol van ebben a "fantasztikus" ötletben az, hogy több pénzed lesz a végén (értsd: miután a részletek kifutnak), mint előtte?

2017. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ebben csak buktató van. Előző hozzászólók jól leírták, neked többe kerül az egész, nincs nyereséged, akkor meg minek?
2017. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy "jó pénzért"? Ebben csak buktatók vannak.


Kártyafüggő telefonok alapból olcsóbban mennek.

Ha már kéz alól adod, akkor alapból áron alul tudod odaadni, mert 5-10 ezer forint különbözetnél inkább elmennek boltból megvenni.

Olcsó telefonon alapból semmit nem tudsz nyerni.

Meg alapból, a részletfizetésre még kamatok is jöhetnek, arról nem is beszélve hogy általában kell hozzá 1-2 év hűségidő valami baromi drága előfizetésre.

2017. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!