Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van-e így értelme üvegfóliát...

Van-e így értelme üvegfóliát rakni a telefonra, hogy ki sem ér a széléig?

Figyelt kérdés

Most vettem magamnak egy új telefont (Honor 8), és hozzá egy szilikon tokot, meg egy üvegfóliát. Rápróbáltam méretre az üvegfóliát, de kisebb mint az eleje, elég nagy részen nem fedi a széleit, sőt az oldalán kijelző széléig is csak éppen hogy kiér.


Van-e így értelme rárakni, szilikon tok mellett, mert ha esik, akkor 99%-ban a sarka, vagy esetleg az oldala ér le először, azt meg felfogja a szilikon tok, vagy ha meg repedne is az üveg, akkor a szélétől repedne, ahova az üvegfólia nem is ér ki, tehát ugyanúgy törne...


Mert ha meg rárakom, akkor a kijelző szélén nehezebb is lenne kezelni a készüléket, meg sok helyen azt írják, hogy idő után levegősödhet, illetve nem érzékel olyan jól stb.


Érdemes-e így ráraknom az üvegfóliát?



2017. jan. 3. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rakd rá, mert így kevésbé karcolódik a kijelző.
2017. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Nekem volt egy HTC Desire 200as telóm, raktam rá egy szilikon borítást ami befedte a hátlapot és az oldalát... viszont mielőtt ráraktam volna volt rajta egy védőfólia, kb egy hónap alatt leszedte a szélénél a szilikon pereme és lejött az egész... ha kicsit rövidebb lett volna a fólia akkor nem tudott volna leválni.
2017. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem az a célja az üvegfóliának hogy leesés vagy keményebb ütődés ellen védjen, hanem hogy megelőzd a kisebb karcokat hosszú távon.
2017. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Már említették páran, hogy az üvegfólia ( vagy bármilyen más fajta fólia ) csak a karcolás ellen véd. Gondolj bele, azt a 2 miliméteres sávot a kijelző szélén hányszor és mi célból használod? rájössz, hogy semmi jelentősége ennek a méretbeli hiánynak, sőt a felgyűrődés lehetősége miatt szükséges, mert 8-10-szer vastagabb az üveg fólia mint a hagyományos.

Az én telefonomon ( honor 8 ) is rajtavan november eleje óta és semmit nem romlott a kezelhetőség.

Üdv.

2017. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lambo96 ***** válasza:
Én is pontosan így jártam vele, ugyanaz a telefon is, le is szedtem, engem kifejezetten idegesített, meg csúnya is volt. [link] Ilyet rendeltem hozzá utána és ez már rendesen fedi a képernyőt. Annyi, hogy ez színezett, így a keret sötétebb lesz mint az alap fekete. Legalábbis feketénél ezt tapasztaltam, ha más szín kell, azt nem tudom milyen.
2017. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!