Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Root/Függetlenítés?

Opened paradise kérdése:

Root/Függetlenítés?

Figyelt kérdés

Van egy Note4-em,ami Telekomos,szolgáltató függő. Szeretném függetleníteni,hogy upc mobil net mehessen rajta,de van pár app/játék,amik rootolt eszközön nem mehetnek/nem mennek rendesen.

Nem akarnék rajta semmit sem buherálni,nem lenne szükségem a rootra.

A kettő kizárja egymást,vagy egyben járnak?



2017. jan. 3. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Két külön dolog. A függetlenítéssel "csak" kártyafüggetlen lesz a telefon, már ha a szolgáltató csinálja. Sufnigéesemben nem tudom, hogy mit művelnek vle.
2017. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

A root egyszerű, legális, visszaállítható, csak rootolva nem szervizelik. Önmagában nem ront el egy appot sem.


A függetlenítés bonyolult, nem mindegyik modellhez van, illegális. Kell hozzá root, mert rendszerfájlokat kell buherálni.


Ha váltasz szolgáltatót néha, akkor ne vegyél függő telefont. A legális függetlenítés szerintem drágább mint a mobilnetcsomagok árkülönbsége.

2017. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezek most így ütik egymást kicsit...

Vagy Orfeusz úgy érted,hogy a szolgáltatóshoz nem kell root?


6 éve ott vagyok,de sehol máshol nincs rendes,tényleges korlátlan mobilnet és csak amiatt akarok.

2017. jan. 4. 00:37
 4/11 ThodEE GoD ***** válasza:
A root az csak egy jogosultság, nem korlátozza semmiben az appokat, csak ha te korlátozod.
2017. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vannak amiket igen. Meg játékokat inkább. Pl. pokémon,meg ilyenek.
2017. jan. 4. 02:33
 6/11 ThodEE GoD ***** válasza:

Most hogy így mondtad rá kerestem , igazad van, nem tudtam róla.


2 évig volt rootolt telóm mondjuk nem pokemonoztam de ilyen szemétségekbe se futottam.

2017. jan. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Telekom 15 ezerért függetleníti, ha nincs rá hűségidő és/vagy törlesztőrészlet.
2017. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És az root nélkül?

Mert a kérdésben csak ez érdekelne igazán:D

2017. jan. 4. 22:36
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
Ha a telefonod rootolt, akkor kell lennie rajta egy superuser appnak. Amennyiben ez a SuperSU, akkor annak a menüjéből végérvényesen unrootolhatod a készüléket. Igen, a Pokemon GO is fut utána. Ha más jogosultságkezelőd van, akkor vagy az is tartalmaz hasonló funkciót, vagy lecserélheted a SuperSU-ra. Az XDA-n találsz hozzá leírást.
2017. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem rootolt. A kérdés az,hogy a függetlenséghez kell-e a root.
2017. jan. 4. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!