Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon adásvételi szerződés,...

Telefon adásvételi szerződés, csere esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tehát ha telefont cserélünk, mi a teendő? Ugyanolyan adásvételit írunk, csak akkor mindkét telefonról? vagy van erre külön olyan ami cserére van? Ha nincs akkor összesen 4 db adásvételit kell írnunk, vagy elég ha nekem megvan az a példány, ami arról szól h ő milyen telefont adott el nekem, neki pedig az hogy én neki milyen telefont adtam el? Előre is köszönöm :)

2017. jan. 12. 18:12
 1/3 Lájsz ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegy. A legegyszerűbb egy csereszerződést írnotok két példányban. A szerződés tartalmazza a készülékek pontos adatait:Típus-márkanév,IMEI szám! (ez nagyon fontos),illetve hogy milyen opcióval lett vásárolva (ha előfizetéses később problémás lehet). Plusz természetesen a ti adataitok (név,szem.ig.szám,lakcím),iletve két tanu hasonló részletességgel feltüntetve. Ha esetleg valami lemaradt csak kérdezz nyugodtan. :)
2017. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Mi az az IMEI szám pontosan és ez hol van feltüntetve, ahol meg tudom találni?

2017. jan. 12. 21:54
 3/3 Lájsz ***** válasza:

Az imei szám a telefon egyedi azonosítója,csak arra a készülékre jellemző számsor. Megtalálod az akkumulátor alatt levő papírkán,illetve akkor is kimutatja a készülék ha beírod a tárcsázójába a következőt: *#06#

Hasonlítsd is össze a papíron levő számot azzal amit mutat a készülék a kód beütése után,ha nem egyezik akkor azt a készüléket már piszkálták,hagyd is ott. Ha a készülék tartozás miatt letiltásra kerül akkor ez a szám feketelistás lesz,ami azt jelenti hogy a készülék nem megy fel többé a hálózatra,azaz nem tudsz telefonálni vele. Azért is fontos beleírni a számot a szerződésbe,hogyha bármi ilyesmi probléma adódna,tudd bizonyítani hogy igenis ezt a készüléket vásároltad/cserélted az illetővel,tehát a felelősség az övé.

2017. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!