Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire éri meg külföldi...

Mennyire éri meg külföldi oldalakról (Kína, Usa) rendelni új telefonokat?

Figyelt kérdés

Láttam több külföldi oldalon is hogy egy telefon vagy valami műszaki cikk akár több 10ezer forinttal is olcsobbak mint itt Magyarországon. Megéri onnan rendelni? Ugyanolyan mint amit Magyarországon kapni? Van benne magyar menu pl? Irhatnátok olcsó és megbizható oldalakat.

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 17. 22:17
 1/6 Trevor. ***** válasza:
Vannak olyan kínai belpiacra szánt telefonok, amik sokkal jobbak, mint amit itthon kapsz. Spemall, Gearbest, Banggood, Tinydeal megbízhatók, illetve Aliexpress-en és Ebay-en is vannak megbízható eladók. Viszont a garanciáztatás nehézkes és hosszú, valamint számolj 27% ÁFA-val is a telefon árán+szállításon felül. Stock Android esetén 99%, hogy van magyar menü. Amint egy gyártó belepiszkál az Androidba (pl. MIUI), máris esélyes, hogy kínai és angol nyelv lesz csak, de szokott lenni Global ROM, magyar nyelvvel.
2017. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Számolj rá 27% ÁFÁ-t, amit nagyon nagy eséllyel ki kell majd fizetned, illetve jópárezer forintos szállítási díjat, ha vissza kell küldeni garanciális javítás miatt. Még így is lehet olcsóbb (és főleg ne legyen vele gond). Döntsd el, hogy még mindig megéri-e.
2017. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Carragher_x válasza:
Az előzőhöz annyit azért érdemes hozzátenni, hogy a kompatibilitásnak nem árt előre utánanézni, lévén elég sok kínai telefon nem kompatibilis a hazai - jellemzően 4g - hálózatokkal.
2017. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Trevor. ***** válasza:
#2 Paypal állja a visszaküldés díját évi 9300Ft-ig. Egy Kínába ajánlottként való visszaküldés belefér.
2017. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Trevor. ***** válasza:
Igen, a B20 hiánya sokaknak gondot jelenthet (nekem speciel lényegtelen, nem nagyon használok mobilnetet).
2017. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megéri, lagalábbis nekünk megérte. A tinydeal az tökéletes. Egyébként meg a leirásba megvan hogy van-e magyar nyelv vagy nincs. De szinte alig van egy pár ami nem úgy jön ki.Én kinából hozattam és át csúszott, nem kellett vámot se áfát fizetni. De amúgy szerintem jobb a kinai, mert ingyen házhoz szállitás van már szinte mindenre. A Tinydeal-on van az EU raktár, innen nincs se vám se áfa.

[link]

Ez nézd át ott van a "germany" pirosan bekeretezve. Ez az Eu raktár . Azt is megtalálod hogy milyen nyelveket tud.

2017. jan. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!