Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi az ideális RAM android...

Mennyi az ideális RAM android esetén, és milyen telefont érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom, hogy a legtöbbe 2GB RAM van, a drágábbakba már 3GB.


2-3 évre vennék telefont (első androidosom ez lenne), és örülnék ha nem fagyna szét 1,5 év után, hogy kevés neki a RAM. Ismerőseim mondták hogy az ő Huawei telefonjuk andoiridja 300MB-ot eszik alapjáraton és mellette van nekik még 2GB RAM, ami elégnek tűnik, bár vannak kétségeim, hogy tényleg olyan keveset fogyaszt-e.


Milyen telefont ajánlanátok? keret max 80.000 Ft, és 2-3 évig gond nélkül szeretném használni. Nem vagyok nagy játékos típus, max 3 játék lenne rajta, nem bánnám ha a kamerája jó lenne (első-hátsó).


Igazából sok helyen látom hogy hány Mpix-eles a kamerája a telefonnak de nem nagyoon tudok rá hivatkozni, mivel legutóbb az ismerősöm z1-es SONY-ját, leverte az én Lumia 730-as telefonom, mivel szebb képet csinált 6.5 Mpix-es kamerájával mint a sony 21-gyel.


Milyen telefont ajánlanátok? Huawei-t néztem még amelyek úgy ahogy bejönnek, ugyanakkor nem tudom az ilyen noname telefonok mennyire jók, amelyekbe bitang hardver van? Meddig bírják azok? Kihúzzák 2-3 évet hiba nélkül?


2017. jan. 29. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Éveken keresztül csak Nokia/Microsoft telefonjaim voltak. A Carl Zeiss kamerákkal nagyon jó képeket lehetett lőni. Nemrég cseréltem, Huawei P9-et vettem. A dupla Leica kamera baromi jó képeket készít, nagyon sok opció van fénykép készítésre (RAW-na is lehet menteni) Az előlapival is meg vagyok elégedve. A hardware pedig elég erős. A processzor jobb adatokat hoz, mint az új snapdragon. A memóriából nem nagyon akar kifutni több nyitott alkalmazás mellett sem.

A Droid rendszer nekem kicsit furcsa, de kezdem megszokni.

2017. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Most mindenképpen érdemes olyan telefont venni amibe 3GB RAM van,egyszerűen az alkalmazások egyre többet igényelnek.

Ennyiért én a Moto G4 Plus-t ajánlom.Stock Android,jó kamera,a HW elég amire kell.

Annyit hozzátennék hogy Brand alapján nem érdemes telefont venni,teljesen felesleges.

A Huawei is már viszi fel szépen az árakat és egyre kevésbé érik meg.Talán egyedül a Honor 8,a többi helyett meg mindig van egy jobb alternatíva.

Illetve maradjunk abban hogy a Leica kamerára is csak rá van írva hogy Leica.Persze nem rossz de van nála sokkal jobb.(N5X/N6P,SGS7)

De egyenlőre még a L1020-nak és a Nokia PW808-nak van a legjobb kamerája.

2017. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális a felhasználó igényéhez van mérve. Van akinek a 3 is kevés RAM-ból, nekem 1-gyel sincs bajom. Ez igaz a tárhelykérdésre is ugyanúgy.


Ha erős hardverrel szerelt telefon kell, de kicsi ár mellett, érdemes lenne lecsekkolni a Xiaomi-t is.

2017. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2GB még elég, de inkább vennék olyat, aminek a memóriája 3GB, vagy több. Főleg, ha hosszú távra szeretnéd használni. Tárhely meg jó, ha van legalább 32GB. Sok esetben hiába bővíthető, az SD kártyára csak képeket, videókat, zenéket rakhatsz, de alkalmazásokat nem. Szóval a 32GB jól jön.

A Lenovo Moto Z Playről sokat nem tudok, de szimpatikus készüléknek tűnik, talán érdemes lenne utánanézni.


Nekem Samsung Galaxy S6 van. A fényképezője briliáns, és maga a rendszer is zökkenőmentesen fut. Még igényesebb alkalmazások használatakor is. Aksi kb 1, max 2 napig bírja használattól függően.


Az Android Nougat még jön rá, szerintem még legalább 3 évig használható lesz, de meglátjuk, mit hoz a jövő.


Én nagyon elégedett vagyok vele, bátran ajánlom. Ha kérdésed van vele kapcsolatban, megpróbálok válaszolni, ha tudok.


A Xiaomi készülékei nagyon jó ár-érték arányban vannak, konkrétan a Redmi 3S-sel van némi tapasztalatom, árához képest nagyon, nagyon ott van. Vannak a Xiaominek drágább készülékei is, érdemes fontolóra venni őket, ugyanis nagyon feltörekvő márka, és eddig szinte csak jót hallottam róla.


A Huawei nem noname gyártó, mostanra elég befutott lett. Y6 PRO-t és a P9 Litet próbáltam már, mindkettő nagyon jó középkategóriás telefon, amik nem olyan nagyon kiemelkedőek, mégis jó első benyomást tettek, mindkettőt kellemes volt használni. Az Y6 pro kameráján azért még lenne mit fejleszteni, de összességében egyáltalán nem rossz.


És ha ez a két középkategóriás telefon ilyen jól sikerült, akkor biztos vagyok benne, hogy a P9 egy kompromisszummentes készülék. Láttam fotókat, amik vele készültek, vannak olyan szinten, mint egy kompakt fényképezőgéppel készült képek, szóval le a kalappal. Ha esetleg valami valószinűtlen ok miatt telefont kéne vennem, jó eséllyel vennék Huawei P9-et (bár kb 3 évig még nem tervezek váltani, a Galaxy S6 tökéletesen megfelel az igényeimnek, nekem ez több, mint elég).


És ha esetleg használt telefon is szóbajöhet, akkor nézd meg a Galaxy S7-et. Már elképzelhető, hogy találsz 80-100 000ft körüli áron, és jelenleg még mindig az egyik legjobb az Androidosok közül. Még ma is az egyik legjobb (ha nem a legjobb) fényképező, jó üzemidő, Gorilla Glass 5 előlap és hátlap, vízálló, QHD felbontás, élénk színű Super Amoled kijelző, ami még takarékos is, és még egypár évig támogatva lesz.

2017. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4.A Z Play teljesen rendben van.A Nexus után kapják a frissítést és teljesen Stock Android van.(néhány jó Moto funkcióval)
2017. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
P9 és P9 Lite között megéri azt a nagy felárat szerintetek a dupla kamera a nagyobb belső?
2017. jan. 29. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg. Az egyik közép, a másik felső kategóriás.
2017. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Trevor. ***** válasza:

P9 helyett inkább a Honor 8-at ajánlom. Abban 4GB RAM van, míg a P9-ből a hazai piacra a 3GB-s jutott.

Nexus 5X-em van, 2GB RAM-mal. Multitaskingra kevés, egy alkalmazás akár hosszú időn át való futtatására bőven elég. Nálam az android megeszik kb 1GB-t alapjáraton, kicsit talán többet is. Maradék marad az appoknak és hát valljuk be, az nem valami sok (bár elég okos a memóriamenedzsment pl. Nougat alatt, így ha egy alkalmazás több ramot kér, akkor ad neki a rendszer).


Sony kameraszenzor van sok más telefonban is (többek között az enyémben is), de gyakran előfordul, hogy más gyártó jobban implementálja a saját telefonjába, így szebb képet csinál azonos szenzorral egy nem Sony telefon, mint egy Sony).


Én ennyiért ZUK Z2-t vagy Xiaomi Redmi 4 Prime-ot vagy Xiaomi Redmi Note 4 Pro-t vennék, már ha neked megfelel a külföldi rendelés. Ha hazai kell, akkor már neccesebb lesz olyat találni 80K-ért, amiben 3 vagy 4GB RAM van. Használtan is lehet jó telókat kapni ennyiért.

2017. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
p9-ben van itthon 4GB RAM-os változat is.
2017. febr. 4. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!