Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak ha nem javítják...

Mit csináljak ha nem javítják garanciával az Iphone 6s-em?

Figyelt kérdés
Még nincs egy éves a telefonom, tönkre ment a hangerő szabályzó és az aksi sem százas (tudom, hogy ez software hiba nem is ez a lényeg ) bevittem a TMobilehoz le is adtam leírták a hibákat elment a készülék. Eltelt 2 hét és semmi bementem 2 és fél hét után hogy akkor hol a Telom kihozták, hogy itt van nos ekkor mondták hogy nem javították meg mert külső mechanikai hatás miatt sérült a készülék, na itt lepődtem meg mivel én teljesen jó karc mentes állapotban adtam le . Nem vettem át a készüléket mert azzal aláírtam volna hogy így adtam le, na itt mi a teendő?

2017. febr. 2. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha még van rajta részletfizetési kötelességed, akkor fizeted tovább..
2017. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit te kaptál papírt, azon szerepelni-e kellene, hogy külső sérülés van a készüléken. Ezt kötelesek feltüntetni. Hogyha nincs rajta, akkor ez az ő saruk. Elképzelhető, hogy ők voltak akik elejtették, összekarcolták stb.


Minden esetre vetess fel jegyzőkönyvet, ez nagyon fontos, mert ha jogi útra terelődik a dolog, akkor ez kelleni fog.


Egyébként szakértői véleményt is lehet kérni.

Én még felkeresném a helyi fogyasztói jogvédő irodát is. Ott jogi és más szakmai tanácsot is adnak.

Ezeket is tőlük kaptam hasonló esetben.

2017. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés! De köszönöm az érdem teljes választ!
2017. febr. 2. 17:14
 4/17 anonim ***** válasza:
Láttad egyébként a készülékedet? Mert én megnézném, hogy milyen külső mechanikai hatásra hivatkoznak. Lehet, hogy ők szartak el valamit.
2017. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Nincs semmi ilyesmi feltüntetve !
2017. febr. 2. 17:15
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen láttam a készüléket a jobb felső sarokban egy horpadás/törés nekem egyből feltűnt amikor kivették szerintem amikor leadtam akkor nekik is feltűnt volna és el sem küldték volna.
2017. febr. 2. 17:17
 7/17 A kérdező kommentje:
A készülékek bent maradt a T-mobil irodán mivel nem írtam alá a mechanikai problémát, ezzel az a bökkenő, hogy addig nem adják ki ameddig nem írom alá fel voltak háborodva hogy miért akarom lefényképezni a jegyzőkönyvet ! Gondolom azért mert szeretnék eljárni az ügyben ...
2017. febr. 2. 17:19
 8/17 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi. Ezt ő b_szták el.

Dolgoztam szerviz átvevőként és erre oda kellett figyelni.

Tehát, hogyha ők nem tüntették fel, akkor az az ő saruk. Vagyis hivatkozhatsz arra, hogy a készülék náluk sérült meg. Mert amikor leadtad semmi baja sem volt és a neked adott jegyzőkönyvön sem szerepel semmilyen külső mechanikai sérülés, ami szabad szemmel is látható.

2017. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor most a fogyasztóvédelmet keressem fel?
2017. febr. 2. 17:23
 10/17 anonim ***** válasza:

Nehogy aláírd!! Egyszer én is így szívtam meg. A gari lejárta előtt vittem be akku problémával, a csávó meg már ki is nyomtatta a jegyzőkönyvet amikor vissza jött, hogy átvettem. Az akkuval meg nem csináltak semmit sem, viszont mivel már lejárt a garancia így én sem tudtam mit csinálni.


Egyébként pedig jogosan lemásoltathattad volna a jegyzőkönyvet. De nyugodtan mond, hogy jogi útra fogod terelni, hogyha nem hajlandóak együttműködni, mert amikor leadtad a készüléket semmi külső sérülése sem volt. És itt hivatkozz arra, hogy ezt észrevették volna és a jegyzőkönyvön is szerepelne/szerepelnie kellene.

2017. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!