Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik szolgáltató számomra...

Melyik szolgáltató számomra az ideális?

Figyelt kérdés

A héten jár le az hűségem a Telekomnál. Már 12 éve vagyok Telekom ügyfél de most inkább körülnéznék máshol is. Megnéztem a Telenor és a Vodafone honlapját is, de a tájékoztató elég hiányos. Leginkább a percdíjakat hiányolom, már ha nem korlátlan csomag és hogy mi történik ha elérem az adatforgalomban foglalt adat mennyiségét. A Telekomnál csak lassítják, de ha jól tudom a Telenor/Voda megszünteti.


Milyen csomagot ajánlanátok számomra?

Minden szolgáltatótól hívok számokat, de többynire 30ast.

SMS-t nem írok soha, így az lényegtelen.

Adatforgalom legyen minimum 1GB, de inkább 2-3GB.

Általában havonta 150-300 percet szoktam beszélni, de ez válltozó.

Ha nem korlátlan csomag akkor a percdíjj ne legyen több mint 35 Ft / perc és minimum 150 perc lebeszélhető legyen.

Készülékre nincs szükségem.


Havidíj pedig 5-8000 Ft / hó között lenne az ideális.


Amiket eddig kinéztem:

Telenor Blue M tarifa (2 év hűséggel) 6190 Ft

Korlátlan hálózaton belüli beszéd, 200 perc más belföldi hálózatba és 2 GB adat - belföldön.

SMS: 40 Ft. Zene- és tv-csomag, korlátlan Viber és WhatsApp, beépített EU-roaming. E-Komfort csomaggal.


Percdíjj magas viszont 200 perc lebeszélhető és hálózaton belül korlátlan. A 2GB adatforgalomról pedig nem derül ki, hogy mi lesz ha elfogy.


Telekom Next S - 5310 Ft

Korlátlan beszélgetés Telekom mobilhálózaton belül

160 perc lebeszélhetőség

minden más belföldi, alapdíjas irányba, ezt követően 35 Ft/perc

1 GB Túlforgalmazási díj: 0 Ft

+ 1000 Ft-ért van korlátlan böngészés a Telekomnál így az adatforgalom miatt nem kell aggódnom.


Vodafone Go+ EU - 5 849Ft/hó

150 perc / SMS minden hálózatba

Korlátlan perc és SMS Vodafone hálózatban

1 GB + 2GB 25 év alattiaknak

perc / SMS díj - bármely hálózatba 40 Ft


Esetleg valami más szolgáltató/flotta? Illetve az érdekelne, hogy a lefedettség mennyire megbízható? Budapest és agglomerációban tartózkodom a legtöbbet, de nyáron heti rendszerességgel megyek Siófok/Zamárdiba és ott tudom, hogy az egyik szolgáltatónak nagyon gyenge a lefedettsége (nem telekom).



2017. febr. 3. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Blue M-es vagyok,csak lassítják az internetet.Ezenkívül mindent összefoglaltál.Budapesten és környékén szerintem minden szolgáltató lefedettsége jó,Siófokon a blue m-mel nem volt problémám,ugyanúgy volt lte,és ugyanolyan gyors volt,mint itthon. (Győr-Moson-Sopron megye)
2017. febr. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ajánlani sajnos nem tudok. Én T-mobilos vagyok jelenleg. Vodafonet viszont inkább mellőzném. Amint lejár a hűségem, megpróbálok valami normális flottát kifogni. Ott talán olcsóbb szolgáltatást kapok.
2017. febr. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom 2017-ben mond-e neked valamit az a fogalom, hogy voip, és hogy internet alapon 2 forintért hívhatsz bárkit, ha épp annyira úri huncutságban leled kedvedet, hogy pénzt adsz érte.

Aztán nem tudom hallottál-e a wifiről. Ez is újkeletű találmány, néhány telefon már képes hozzá csatlakozni.

A mi családunk évente fejenként 2000 forintot költ feltöltőkártyára, a többit megoldja a fenti két dolog kombinációjával.

Igaz, mi mind diplomások vagyunk.

Előfizetést nmeg ilyen szarokat a világért nem vennénk.

2017. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy te is írtad, 2017 van. Szerintem 2017-ben már bőven alap dolgonak számít okostelefon mellé a mobilinternet.. Anélkül szitne már használhatatlan. Főleg hogy az egész az internetre épül...

A másik dolog meg, nagyra lehetsz a szaros diplomáddal, az intelligencia többet számít ;)

2017. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ. Azért még futok egy két kört a szolgáltatóknál de lehet, hogy erre fog esni a választás.


#2

Sosem voltam Vodás, mi a probléma vele?

Flottákat is nézegettem, de nem nagyon találtam kedvezőt.


#3

Használok VOIP-ot is tengeren túli beszélgetésekhez, de nem ez volt a kérdés. Ahogy pedig említetted, igen 2017 van. Ezért nem hiszem, hogy WiFit keresgélve kéne élnie az embernek az életét ha éppen akár egy vonatjegyet akar venni online, mert már nincs ideje pénztárból/autómatából vagy egy fontos e-mailre kell válaszoljon. Arról nem is beszélve, hogy a teljes biztonsági rendszerem (riasztó, kamerák) online kommunikálnak és riasztanak ha esetleg nem lennék otthon.

Az igényeimet fennt leírtam, amit te javasoltál meg se közelíti azt így telejesen haszontalan az írásod.

A diplomám pedig köszöni szépen jól van. Az MSC is és igen 25 alatt vagyok még. Az pedig, hogy neked diplomád van semmit nem jelent. Hisz te vagy ez élő példa rá, hogy bárkinek lehet diplomáj.

2017. febr. 3. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is diplomás vagyok(gépészmérnök)

Mégsem vágok fel vele..

Ellenben, veled. Valaki feltett egy teljesen értelmes kérdést, hogy melyik is érné meg neki jobban, kinek melyik szolgáltatónál milyen tapasztalata van.

Te pedig jöttél, és elkezdtél azzal jönni, hogy hülye az, akinek van előfizetése, és hogy minek is mobilinternet, mikor ott a wifi. Szerintem teljesen alap dolog az, hogy valakinek van egy mobil előfizetése..(Csak megsúgom, szerintem jóval több az előfizetéses, mint a kártyás)

Mellesleg diplomás vagy te is, és az egész családod. Gondolom a te fizetésed is 3-4000€ között van.. Abból tényleg megéri spórolni pár ezer ft-ot? Mert én inkább leszek egy hülye, aki fizet havi 5-10 ezret, de ha nem vagyok otthon, akkor is pillanatok alatt elolvassak egy munkahelyi e-mailt, vagy pedig böngésszek valamit az interneten.

2017. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!