Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fizessek be egy nagyobb...

Fizessek be egy nagyobb összeget, vagy inkább törlesztgessem apránként?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy 270 ezer forintos telefont. Az árából megvan kb. 200 ezer, de nem tudom eldönteni, hogyan csináljam, fizessem be ezt a 200 ezret, és a maradékot 4-5 hónap alatt részletre, vagy az egészet fizessem 24 havi részlettel?
2017. febr. 4. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy. Attól is függ honnan veszed, raknak e rá + "kamatot".


Én mindenesetre a 200k KP + 6 hónap részletet választanám.

2017. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ menyi jövedelmed van(gondolom nem túl sok mert akkor ez a kérdés nem lenne itt)

Egybe fizetsz 200+következő hó már részlet ez így jó mert van 1 szép új telefonod pénzed meg alig.

2017. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szolgáltató, aki nem rak rá kamatot. Először én is azt gondoltam, hogy befizetem a nagy összeget, aztán a maradékot pár hónap alatt, de úgy vagyok vele, hogy talán nem fájna annyira ekkora összeg kiadása, ha kicsinként fizetném ki.


Egy kicsivel több, mint 200 ezer a nettóm jelenleg.

2017. febr. 4. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira kellene az a telefon, inkább kicsengetném egyben az összeget. Soha nem tudhatod, mit hoz a holnap.
2017. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sose értettem miért vesz valaki olyan drága telefont, ami több, mint a fizetése. 200 ezer nettóért gondolom nem üzletember vagy, aki hetente megy külföldre üzleti utakra, hogy ilyen hiperszuper mobil kellene neki. De nem szólok mire költi valaki a pénzét, és hogy a kérdésre is válaszoljak, én a 24 havit választanám, ha nincs rajta kamat. Ha van, akkor a másikat.
2017. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: már nem azért, de 200K alatt is bőven akadnak jó okosmobilok.

Lehet írni az One Plus 3T-t, de a Huawei Mate 9-et (64 GB-os verziót) is meg lehet venni 200K alatt, vagy akörüli áron.

2017. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Trevor. ***** válasza:
100%

Én sosem vennék semmit sem hitelre, még 0%-os THM-es se. Sosem tudhatod, hogy mi történik. Mondok egy extrém példát: egyik napról a másikra felmondja a hűtőd a szolgálatot és újat kell venned. Kevés a fizetésed és épphogy össze tudnál szedni annyi pénzt, hogy vegyél egy új hűtőt, de ott van az a fránya telefon törlesztőrészlet. Na ezt hívják úgy, hogy szopás.


Az egészet fizesd ki készpénzben, mindenféle részlet és hitel nélkül, ha jót akarsz magadnak. Vagy vegyél olcsóbb telefont.

2017. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Én úgy vagyok, hogy ha valamit nem tudsz egyben kifizetni, akkor azt nem kell megvenni.


Még egy autóra is össze lehet apránként spórolni, telefont sem kötelező 200+ ezerért venni, bármennyire is ezt sugallja a fogyasztói társadalom.


Egyetlen kivétel a lakás, mert ott érthető hogy nincs mindenkinek zsebben 15-20 millió.

2017. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ilyet vennék a helyedben.

[link]

Nagyon sok pénzed megmaradna, ez is annyit tud, ami egy átlag ember több mint sok. Ja és EU raktárból !!!

2017. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!