Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valóban csökken az aksi...

Valóban csökken az aksi élettartama, ha éjjelente töltjük a telefont?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor nem csökken az élettartama, ha 2 évenként, Januárban, 6 lábú, mézzel bekent asztalon fél lábon állva, teliholdkor töltöd 2 percig. Csak ez az egy megoldás létezik.
2017. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

# 1

úgy bizony ☺

2017. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
25%
Hogy valójában kicsit értelmesebb hozzászólás is legyen, segítek. Éjszakára, mikor úgy hagyod a telefont, khiasználj a legnagyobb erőt is folyamatosan 95%-tól 100ra, majd ez egy idő után leesik és újra vissza tölti 100ra illetve folyamatosan terheli az aksit. Legideálisabb 50 és 90-95%között tartani.
2017. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha soha nem töltöd 100-ra, csak mondjuk 80-90-ig és kikapcsolt állapotban töltöd.
2017. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan hagyd a töltőn éjjelre. A telefon van érted és nem te a telefonért, és a mérnökök ezt szem előtt tartva tervezték meg. 2-3 év használat után el fog kezdeni gyengülni az akksi, akkor vagy kicserélteted, vagy már rég másik telefonod lesz.
2017. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Csökkenni csökken, de valójában az is igaz, hogy a tervezésnél ezt figyelembe veszik és ha nem egy gagyi akksi van benne, akkor a 2-3 évet kibírja, persze a kpacitása csökken.

Én személy szerint nem vagyok híve az éjszakai töltésnek, mert feleslegesen töltöd, miután feltöltődött 100%-ra, és veszélyezteti az élettartamot is valamilyen sznten.

2017. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Egy cikkben olvastam, hogy az a legjobb ha az akksit nem engedjük 15% alá merülni és olyan 85-90%-ra töltjük csak fel. De amúgy a mai akksik szerintem 1 év alatt lényegesen sokat romlanak, bármennyire is vigyázol rájuk.
2017. febr. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Elméletileg ez igaz lehet.Csak az életben sokszor nehezen kivitelezhető,mert nem fogod figyelgetni,hogy éppen hol tart a töltés,meg ha este kb 50%,akkor én inkább töltőre rakom,hogy reggel meg délelőtt tudjam még használni pl. munkába menet.

1 évet,ha kibír,akkor az jónak számít,de ez sok mindentől függ.Van aki naponta 2x-3x tölti a telót,mert mondjuk munkaeszköz,vagy állandóan filmeket néz.

2017. febr. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2 évente beletolok egy ezresért egy utángyártott ebay-es akkut és meg van oldva a töltés probléma. Igaz már legutóbb 1400-ért vettem az akkut. Ha leosztod 2 évre, akkor kb. havi 60 forintot ér az akku miatti aggódásod forintban.
2017. febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Első, köszi a humoros választ. Nyilván tudom, hogy mindenképp csökken az élettartam x idő után, rosszul fogalmaztam... Arra voltam kíváncsi, hogy a "túltöltés" által jobban fog e csökkenni. Köszi a válaszokat. :)
2017. febr. 6. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!