Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elfelejtett microSD jelszó....

Elfelejtett microSD jelszó. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég különös problémám van. Van egy 2GB-os microSD kártyám, melyet 4 éve használtam legutoljára az előző telefonomban, mely egy Nokia c1-01 volt. Érthetetlen okból még azon a mobilon levédtem a kártyát egy jelszóval, melyet aztán szépen el is felejtettem, hisz megszoktam hogy a mobil megjegyzi nekem. Egy idő után azonban a telefon vízben való elmerülés miatt befuccsolt, a kártya azonban még működőképes. A probléma azonban az, hogy mivel a kártya a C1-es régi jelszóvédelmi eljárása által lett levédve (ha jól tudom Symbian alapokon), semmi más nem hajlandó felismerni, kivéve a hasonlóan régi Nokia készülékeket. Ez alatt azt értem, hogy hiába csatlakoztatom a pc-mhez kártyaolvasóval, vagy helyezem be androidos készülékekbe, semmi sem képes látni a kártyát. Mindezek mellett mikor behelyezem egy c1-eshez hasonló Nokiába, az gond nélkül látja, és kéri is tőlem a jelszót, ha megpróbálok hozzáférni. Milyen platformon lenne érdemes próbálkoznom? Van valami hatékonyabb módja a kártya feltörésének, vagy marad a jó öreg random próbálkozás?

2017. febr. 16. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit vársz te agy telefonból kiemelt memóriakártyától, hisz azokon sosincs a teljes információ, mert az mindíg megoszlik a telefon, és a memória között. Így külön külön egyik sem olvasható, ha ismered a jelszót, ha nem. Túlmisztifikálod te ezt a jelszavas dolgot, meg a próbálkozós módszert. Ezzel még egy négyjegyű pin kódot sem tört föl soha senki. Legfeljebb ellopta...
2017. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A memóriakártyától csak annyit várnék el, hogy tudja milyen jelszót kell elfogadnia. Valamint több helyen is szétnéztem már a témában, tudok "mmcstore" fájllal kapcsolatos módszerről is, azonban az tudtommal csak az eredeti készüléken működik. (Javíts ki ha nem így van.)

Ebből nekem az jönne le, hogy a kártya lényegében használhatatlanná vált, ami egyértelműen nem igaz, hisz egy másik, de ugyanazt a szoftvert futtató készüléken úgy viselkedik ahogy azt elvárnám. Ez a kártya nagyon is működőképes, a rátett jelszó akadályozza meg hogy más szoftverrel rendelkező gépek lássák. A "próbálgatást" pedig nem kell a nulláról kezdenem, ugyanis a jelszó nagy részére emlékszem (max 8 karakter a megengedett, én pedig 6-ra emlékszem), ám abból is jó pár variáció ki tud jönni, ezért kerestem jobb módszert. Ha a fent leírtak megakadályozzák, hogy bármi más lássa a kártyát az eredeti mobilokon kívül, mondhattad volna csak azt, hogy nem tudsz segíteni, mivel erre nincs más mód.

2017. febr. 16. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!