Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek a tableteknek van...

Szerintetek a tableteknek van létjogosultsága?

Figyelt kérdés

Böngészésre, mailek írására, utazáshoz, zenehallgatáshoz, de akár videó nézéséhez, vagy filmezéshez, kamerázáshoz, fényképezéshez ott a telefon. Komolyabb munkák végzésére teljesen alkalmas egy asztali gép, vagy egy notebook.


Szükség van egyáltalán tabletekre? Minek?


2017. febr. 27. 17:29
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
83%
Pdf és könyv olvasáshoz jobb a telefonoknál, filmnézéshez is jobb, mert nagyobb a kijelzője. Netezéshez is jobb ugyanezért. De nyilván a hordozhatósága más. Táskában és otthon fotelben megfelelő.
2017. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nagyobb, mint egy telefon, mégis konkrétan ugyan az. Szerintem pont erre jó. Játékokat, egyebeket le tudsz rá tölteni, esetleg filmeket nézhet, ha nincs kedved a laptoppal/PC-vel szarakodni. Olvashatsz rajta, ha nincs e-book olvasód. Én pl laptopon nagyon utálok olvasni, az e-bookomat meg rendszerint páromnál hagyom, a tablet viszont mindig a táskámban van, így mégiscsak jobb könyvet olvasni, mint a telefon kis képernyőjén. És nem kell annyit csesztetni a telefont, ha ott a tablet
2017. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Te másképp látod. Böngészésre, mailek írására, utazáshoz, videó nézéséhez, filmezéshez a táblagép nem egyszer jobb, mint az okostelefon (nagyobb kijelző miatt). Próbáld ki te is. Amúgy a mai táblagépek és okostelefonok között csak méretileg van határ, a többi már elmosódott (telefonálni is lehet a tableten, stb).

Ha meg lesz pénzem rá, egy Ndvia Shield-et remélem hogy meg tudok venni.

2017. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Persze hogy van létjogosultsága. az a baj hogy sokan a 20E Ft-os cuccokból indulnak ki, amik valljuk be, bohóckodáson kívül nem saok mindenre jó.

De vannak komolyabb gépek is. Pl ha nekem választanom kéne laptop és tablet között akkor tuti valami 10"-os tabot választanék dokkolható billentyűzettel. Mert a laptop már túl nagy és nehéz, az üzemidő pedig gyatra. Otthon meg ott az asztali gép. Tehát én simán tablet PC-t vállalnék be laptop helyett. Mert ugyan arra aklalmas, mégis kisebb Sőőt. az Android oprendszer sokkal kompaktabb mint a Windows hiszen minden egy, két koppintással küldhető, megosztható. Az android alkalmazások bedig vannak olyan jók mint a Windows társai. Ha newm a Windows 10 tabletekből indulunk ki. Mert erre is van lehetőség. Csak nem a legolcsóbb TESCO-s és társaikból kell válogatni.,

2017. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
78%

Valahol én is úgy vagyok vele, hogy SZÁMOMRA felesleges egy tablet, de lehet másnak meg hasznos.


Igazából van laptopom, azon kényelmes dolgozni, itthon PC, amin tudok játszani, és van egy jó telefonom.


Szerintem egy 5,5" telefon, vagy phablet már képes kiváltani egy átlag tabletet. Hiába a nagyobb képernyő, bizonyos szint felett nekem többet ér a hordozhatóság. Egy telefon meg sokkal kompaktabb egy átlag tabletnél.


Legnagyobb bajom az, hogy pont az írásra már túl nagy és kényelmetlen a tablet, muszáj 2 kézzel fogni, míg a telefont pont könnyű elérni 1 kézzel, de 2-vel is gyorsan használható. Ráadásul a telefonom is bírja 1 napig akárhogy nyúzom, ezért még az akkuidő sem gátol semmiben.


Mondjuk alapvetően a tabletot is ugyanúgy el lehet nyomkodni, otthoni tartalomfogyasztásra TV-nézés közben vagy csak úgy tökéletes is lehet.


Na meg ha úgy nézzük, egy olcsó tablet 20-30 ezer forint, és teljesen jól használhatóak. 50-60 körül már hosszú távra is elfogadhatóak.


Nekünk van egy 2012-es Galaxy Tab 2, a mai napig használható arra amire ki lett találva.

2017. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem belefér :-) A telefonom kicsi, mert utálom a tepsiket, és nem tartalomfogyasztásra, hanem alapvetően telefonálásra használom. Ez 4".


Tablet jó híreket olvasni, játszani (ha nincs kéznél az asztali PC), 1-2 már elkészült doksiba belejavítani, TV-re videót „tükrözni” (HBO Go, pl.), stb. És a telefonnál jobb aksiidővel rendelkezik. Ez 8".


A laptop munkára tökéletes, könnyű, hordozható, gyors. 13"-es (nem vágok videókat és nem vagyok tervező, szóval bőven elég).


Aszali PC meg pont jó játszani, másra nem is használom.

2017. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a tabletek ipari hulladékok. Pontosan ahogy írták, nem tud többet a telefonnál. És itt a történet vége.


Helyette inkább egy újabb intel atomos netbookot vennék, ami szétszedhető. Nekem ilyenem van, tudok netezni, emailezni, filmet nézni, Dolgozni is! Igaz, picit lassabban mint asztalin. De ha kell akkor ott van és mindenre jó. Kibírja kb 5 órát folyamatos használattal ha nem fűtésre használom. Teljes értékű pc, office és egyszerűbb tervezőprogramok simán mennek rajta.


Az androidos/ifonos vackokat pébzkidobásnak érzem. Nem adnék ki olyan dologért 30-40ezret, ami arra jo amire a telefonom már igen csak nagyobb a kijelzője.

2017. febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Erről annyi a véleményem. Hogy szerintem már az androidos eszközök régen jobbak mint a desktop pc vagy laptop.

Én ugyan azt meg tudom csainálni az androidos telómon, mint mondjuk PC-n és sokkal egyszerűbben is. mint PC-n Ha valamit el szeretnék küldeni. Csak rákoppintok a megosztás ikonra, és máris kérdezi, mit, hogyan, kinek. Míg a windows tudása kimerül a "jobklikk küldés" opcióinál. Tehát én szilárdasn kitartok amellett hogy inkább vennék Androidos tablerewt, Mondjuk Galaxy TAB és társait, mint notebookot. Mind a 2-t tudom kezelni, sőt, nincs olyan eszköz amit ne tudnék. De ha a kényelemből és funkcionalitásból kellene kiindulnom. Akkor egyáltalán nem bánnám ha az adott hordozható, nagyképernyős eszközömön Android oprendszer futna.

2017. febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes módon, Az a szokás is rajtam maradt, ha valakinek pl el szeretnék küldeni valamit, Legyen az zene, kép, dokumentum. Hiába gép előtt ülök, Automatikusan a telefonomhoz nyúlok, és inkább onnan osztom meg a dolgot, mert jóval egyszerűbb :) Számomra
2017. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!