Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan javítható a napfényben...

Hogyan javítható a napfényben tükröződő mobil láthatósága?

Figyelt kérdés
A nyári erős napsütésben olvashatatlanná válik a telefonom kijelzője. Super AMOLED képernyős Samsung Galaxy S4-em van, maximumra állított fényerővel, kikapcsolt tónusautomatizálással, magas kontrasztos fekete-fehér témával, karcmentes védőfóliával, de tűző napon így is csak árnyékban látom, pedig kitűnő a látásom. Mit tehetek azért, hogy könnyen olvasható legyen a telefon kijelzője erős napsütésben?

2017. márc. 3. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Maximum matt fóliával, ami talán javít rajta, de biztosabb ha megfordulsz, háttal a napnak.
2017. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom pl. hogy ha mattra cserélném a kijelzővédő fóliámat, az segítene-e. Vagy hogy nincs-e olyan speciális fólia, ami a láthatóságot növelné. Akár még szemüveget is vennék, ha csak azzal működik a fólia, bár nem ismerem eléggé a polarizációt ahhoz, hogy tudjam érdemes-e ezen az irányon gondolkozni. Ha létezik olyan főzött Android ROM, ami "overclockolná" a kijelzőt, az is érdekelne, vagy ha app tenné ugyanezt, az még jobb lenne, akkor is ha root szükséges. Vagy ha lenne olyan érintős e-tinta kijelző, amit ugyanúgy a mobil elejére lehet rakni mint ahogy a tokot a telefon hátuljára, az is érdekelne képernyőmegosztási célra. Telefont cserélni csak a legvégső esetben szeretnék, mert igaz hatalmas eltérések vannak a nappali kontrasztarány terén az egyes okostelefonok között a gsmarena.com tesztjei szerint, az összes vezető modell (pl. S6 Edge+, S7) visszalépés lenne az S4-hez képest, a saját szempontrendszerem alapján, hiába jobbak sok más szempontból az S4-nél.
2017. márc. 3. 13:55
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a segítséget. Van esetleg személyes tapasztalatod a matt kapcsán? Érezhetően jobb? Ami a fordulást illeti, sajnos próbáltam és nem elég, mert nem csak a nap fényes, hanem az ég is, a földi objektumok is, és ezek mind tükröződnek a kijelzőn. Ha úgy fordulok hogy mögöttem teljes sötétség, akkor az arcom fénye tükröződik. Szóval csak akkor jó, ha nem süt nagyon a nap, vagy ha behúzódok egy barlangba... :)
2017. márc. 3. 14:00
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Samsungokban néhányban van olyan,hogy a fényerőt megnöveli 15%-al a max felett,ezt erre találták ki,de a többiben nem láttam ilyet.Sajnos ez a kijelzők baja,szerintem nem lehet ezellen tenni
2017. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!