Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldi telefonszámról, más...

Külföldi telefonszámról, más ország nemzetközi előhívószámával felhívhat engem valaki Budapestről, vagy ezt csak odakintről teheti meg?

Figyelt kérdés

Egy fontos üzleti ügyben hívtak ma engem +31 6 ******** számról. Az illető akár a mai napon szeretett volna személyesen találkozni velem, végül a holnap délelőttben egyeztünk meg. Akkor nem is vettem észre, milyen számról keresett. Létezik, hogy Budapestről hívott?

(ha minden igaz, Hollandia hívószáma a 31)



2017. márc. 9. 16:37
 1/7 Alex Fly ***** válasza:
Természetesen lehet. A mobiltelefont magaddal viheted külföldre is és ott is használhatod -ha aktiválva van a roaming. És a telefonszámod nem változiköattól,öhogy éppen a világ mely pontján tartózkodsz.
2017. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért, ha te elutazol másik országba, akkor megváltozik a telefonszámod?


Az előhívószám az előfizető honos hálózatát adja meg, nem a tartozkódási helyét.

2017. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem vagyok egy nagy külföldre utazgató, nincs gyakorlati tapasztalatom ezen a téren.

Sejtettem, hogy a valami ilyesmi roaming lehet, de a biztonság kedvéért inkább rákérdeztem.

Amennyiben visszahívom ezen a számon, nekem mit számolnak?

2017. márc. 9. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemzetközi hívás EU-s országba. Ugyanannyit számolnak, mintha Hollandiában lenne. Mivel te nem tudhatod, hogy ő hol van.

Ő viszont a roamingol, tehát ő fizet a fogadásért.


Valószínűleg olcsóbb, ha ő hív, mert neked nem kell fizetned a fogadásért.

2017. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha te hívod, akkor a díjcsomagodban meghatározott percdíjat kell fizetned. Külföldi számok hívásánál ez kategóriákba van sorolva és szolgáltató- és díjcsomagfüggő. Tehát a te szolgáltatód weblapján meg tudod nézni.


Ez egy példa a Vodafone-tól:

[link]

ha neked máshol van a SIMed (Telekom, Telenor), akkor náluk kell ugyanezt a fajta díjtáblázatot megnézned.

2017. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs a késői válaszért, csak azért írom, hátha más is idetéved: a 31-es körzetszám a volt UPC Mobilé, amit idén átvett a vodafone, szóval ha 7 szám volt utána, akkor sima magyar mobilszám volt.
2020. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
@6: akkor viszont úgy kezdődik a szám, hogy +36 31 xxxxxxxx és nem +31 xxx.....
2020. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!