Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagy gond az, hogy ha bekapcso...

Bagyal László kérdése:

Nagy gond az, hogy ha bekapcsolom az "alkalmazkodó fényerő"-t a mobilomon (Sony Xperia XZ), akkor szabad szemmel, látom az infravörös fényt jelző ledet?

Figyelt kérdés
Mindezt alig csekély fényviszoyok közt. Éjjel, más egyéb/erősebb fényforáss mellett egyenesen szemet szúró jelenség. Viszont ha kikapcsolom az alkalmazkodó fényerőt, akkor csak a képernyő feloldása pillanatában látom talán egy másodpercig. Lehet, addig sem, csupán rövid ideig. Bevallom, e téren tudatlan vagyok, de azt gondolom, ennek a funkciónak telefonálás közben lenne szerepe, viszont ez a készülék jóval felszereltebb az eddigi mobiljaimhoz képest, szóval nem kizárt, hogy ennek így kell működnie. Ha valaki tájékozottabb ebben, örülnék a felvilágosításnak!
2017. márc. 25. 19:18
 1/6 Szirty ***** válasza:
Infravörös fényt jelző LED? :-o
2017. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne a hibát szűrd ki belőle. Említettem, hogy a szenzorokhoz egyáltalán nem értek. Akkor nem LED, nem tudom megnevezni. Világít, amit még nem tapasztaltam és szabad szemmel látni.
2017. márc. 25. 20:42
 3/6 Szirty ***** válasza:

A megfogalmazás miatt kérdeztem rá.

Nem értettem hogy miféle LED-nek kellene jelezni hogy infravörös fény van és hogy annak mi köze lehet az alkalmazkodó fényerőhöz (már ha ez alatt a kijelző fényerejét érted).

Hol látod ezt a fényt? A készülék melyik részén? Elöl, hátul, fent, lent?

2017. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, bocsánat a félreérthetőségem miatt! Ha kérhetem, nézz róla egy kepet a neten, hogy jobban értsd a magyarázatom. Szóval a teledon elején, a kijelző fölött közepén helyezkedik el a Sony felirat, közvetlen fölötte a hangszóró, baloldalt az előlapi kamera, és jobb oldalt van a lényeg... Ott található két szenzor. Gondolom az egyik közelségérzékelő, a másik fényérzekelő, de hogy melyik-melyik, azt nem tudom, neten sem találtam semmit róla. És a két szenzor közül a jobboldali világít. Amit még nem értettél: az alkalmazkodó fényerő a kijelzőre utal ez esetben. Szóval, ha azt kikapcsolom, akkor nem világít az az akármi, csak egy pillanatig, amíg feloldom a készüléket, azután már nem csinálja. Remélem, érthetőbb voltam és kérlek, ha van lehetőséged képet nézni róla, tedd meg, csupán amiatt, hogy tudd, melyikre gondoltam. Köszönöm a segítséget!
2017. márc. 26. 16:34
 5/6 Szirty ***** válasza:
Semmilyen dokumentumot nem találtam amelyik említené hogy ennek a készüléknek az előlapi oldalán bármiféle infra fényforrás lenne.
2017. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rám szánt időt! Rengeteget kutakodtam én is a neten emiatt, sok ismerőst kérdeztem, stb. Lehet, nem IR jellegű fény, ds az biztos hogy köze van a fényérzékeléshez. Be viszem valami telefonos üzletbe, hátha tudnak róla mondani valamit. Köszönöm még egyszer a segítséget!
2017. márc. 27. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!