Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a probléma a Sony telefonok...

Mi a probléma a Sony telefonokkal?

Figyelt kérdés
Sokan szídják őket, de igazából senki sem fogalja össze, hogy mégis miért. A legújabb kínai csodamárkákat hagyjuk, mert nevek szintjén egy Sony mondjuk ki, nem összeegyeztethető egy Vernee akármivel.

2017. ápr. 16. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Túlárazottak, a Sony és a Samsung jó lesz azoknak, akik a nevet nézik, a Xiaomi meg azoknak, akik jó mobilt akarnak a pénzükért és nem akarnak kétszer annyit fizetni érte
2017. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A Xiaomi talán épp egy olyan márka, ami már annyira nem noname, viszont engem nem az érdekel, hanem a Sony. Esetleg instabil a rendszerük? Rossz minőségű kamerákat szerelnek bele? Sok bennük a hiba?
2017. ápr. 16. 12:49
 3/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
92%

Elég szelektíven olvashatsz, mert én már elég sok érvet láttam.


Általában a legfőbb érv, hogy a SONY baromira mellé lövi az árakat, még a "neves" gyártókhoz képest (Samsung, Apple) is magas az árazása.


Ezzel szemben a telefonjaik többsége szenved valamilyen hiánytól. Régebben például szokásos volt, hogy az alsóbb kategóriákba röhejesen kevés 4GB tárhelyet adtak, mikor már a "névtelenek" is legalább dupláról indultak.


Korábban kijelzők terén is mindig egy lépéssel a többiek mögött jártak.


Vagy ott van a SONY-k kamerája, amivel az a baj, hogy más gyártók ugyanarra a kamerára jobb szoftvert képesek írni, a SONY meg a saját kamera moduljából képtelen kihozni a maximumot.


Viszont tény hogy vannak jó modelljeik is a Z sorozat folyamatosan magas szintet hozott, és igazi prémium külsővel hozták. Az X sorozat sem rossz, csak elég túlárazottan indult.

2017. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
2017. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, egyes modellek kijelzőfelbontásának megválasztásával én sem értettem egyet, hogy miért kell egy 5" vagy 5.2" inches kijelzőhöz 720x1280-as felbontást választani, amikor épp ezek a méretek azok, amiken még látványában elég sokat emelet a HD és a FullHD közti különbség. Viszont mivel nem probáltam Sony-t élőben, így a szoftveres hátrányairól nem igen tudok semmit. Általában olyanok szídják, akik maximum webshopon keresztül láttak tőlük készüléket és gsmarenáról ismerik ezeket.
2017. ápr. 16. 12:56
 6/15 anonim válasza:
90%

AZ a baj a Sony telefonokkal, hogy eddig minden új zászlóshajójukat 1-2 éves technológiákkal csináltak, de az ára magas volt.


Most igazából Sony, Samsung, Apple, LG, amiket olyanok vesznek, akiknek a név kell, és van fölöslegesen kidobni való pénzük.


A kínai telefonokat sem kell szidni. Huawei, OnePlus, Xiaomi, stb... Most már a Huawei is drágán adja a telefonokat, mert meg van nekik a hírnév a P9-nek köszönhetően.


Itt van pl ez a OnePlus:

[link]

Szóval nem kell szidni a kínai gyártókat, attól még, hogy nem olyan ismertek csinálhatnak jó telefonokat. Ezt a OnePlust a Samsung Galaxy S7 Edge-el hasonlítanám össze, mert S8 ugye most jtt ki, nyílván többet tud, de ez a One Plus simán haza vágja hardveresen az S7-et.


(Ez az én véleményem, mindenkinek lehet más.)

2017. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
57%

"viszont engem nem az érdekel, hanem a Sony"


Ha téged nem érdekel egy értelmes válasz akkor minek teszel fel kérdést? :D


Elég csak megnézni az Xperia X tesztjét, mindent leír:

[link]


Nem rosszak a telefonjai, de miért vennél egy középkategóriás terméket egy csúcs kategóriás telefon árán?

2017. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
86%
Nekem volt 3 évig Sony telefonom (Z, Z1, Z2, Z3) és imádtam őket, de inkább váltottam, mert tönkre ment a Z3 és inkább biztonságosra váltok, meg újabbra is. A Z5 nagyon jó lett a Sonyból, a mostani sorozat szerintem jó lett. Sony Xperia XZ Premium az a telefon, ami nagyjából ugyan azon az árszinten mozog, mint a többi nagy mobilgyártó cég, viszont hozza a szintet is hardveresen.
2017. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Honor 8-asom van nekem is (és nagyon meg vagyok vele elégedve), viszont hihetetlenül unalmas, hogy minden telefonos téma alatt a Vernee, a OnePlus, a Meizu meg ki tudja még mi a világ legjobb telefonja valami kínai gsm-ből vagy internetes rendelésen keresztül. A szervizelésre senki sem gondol? Hogy van-e az adott cégnek helyi ügyfélszolgálata, ami segít felmerülő problémák esetén? Az ilyen készülékeken nem hiszem, hogy van olyan szintű tesztelés kiadás előtt, mint mondjuk a sokatok által szídott Apple termékeken, szóval ha probléma adódik (márpedig több rá az esély), akkor kb rendelhettek újat és vághatjátok a földhöz a régit.
2017. ápr. 16. 13:04
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Nem az a baj, hogy valaki Xiaomit vesz, hanem azzal, hogy ha valaki feltesz egy konkrét kérdést itt az oldalon, hogy Samsung XYZ vagy LG ZYX telefont vegyek, akkor jönnek a kínai rajongók és szétszpemmelik az összes kérdést ezekkel a telefonokkal, és leoltanak mindenkit, aki le mer írni mást ezeken a telefonokon kívül.


Vegye a kínai telefont aki akarja, joga van hozzá, persze, csak ne tukmálják rám, ha nem azt kérdeztem, hogy milyen Xiaomit vegyek..


A Sony-tól eljutottunk a OnePlus vs Samsung S7 kérdésig. Megint. A Sony kérdésnél.

2017. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!