Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Első IPHONE készülékem? Tudsz...

Első IPHONE készülékem? Tudsz segíteni nekem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az eddigi telefonjaim mind androidos, típus szerint samsung készülékek voltak nagy többségben, de most lehetőségem adódott vásárolni egy új iphone készüléket, típus szerint az iphone 7 32gb-os verzióját szeretném. Arra lennék kiváncsi hogy milyen (valós) iphone tapasztalataitok vannak pozitív és negatív értelemben?! (akár "régebbi",6,6s,stb, akár az új modellekkel kapcsolatban) Akkumulátor strapabíróság? Rendszer stabilitás? Megbízhatóság? Tárhely? Testreszabás? és egyebek..


Jelenlegi készülékem egy samasung galaxy s5-ös. Meg vagyok vele elégedve mert szép a kamera kép, stabilnak mondható, az akkumulátor időtartama 3 év után is meglepően jó, tárhely szempontjából meg vagyok elégedve a 16gb-al is, de most már szeretnék váltani. Bármi amit hozzátudsz fűzni a fentebb feltett kérdésekhez kérlek tedd meg, előre is köszönöm hogy ha szánsz rám időt. Szép napot!



2017. ápr. 20. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Tárhely... Ha tudsz nagyobbal venni legyen nagyobb. Az akksi az elég gyengusz ha sokat használod! Amúgy más gond nem lesz vele.
2017. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tárhelynél azért gondoltam a 32GB-os verzióra ugyanis a samsungomnál még a 16GB sem telt be egyszer sem, pedig van rajta zene albumból is 4db, játékból is 1-2 nagyobb, és fényképekből is 300-400, ezáltal vélem úgy hogy a 32GB-al sem lenne gondom. Tévedhetek?
2017. ápr. 20. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ennyire elég, de minél több, annál jobb! Sohase tudni. Ugye itt nincs sd kártya bővíthetőség!
2017. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

6S-em van, nagy divat szidni az akksiját, ezért iszonyatosan paráztam is, hogy mégis mi lesz velem, aki egésznap a telefonon csüngök, mert a Galaxy S5-öm is naponta töltöttem, volt hogy kétszer is, amiben sokkal nagyobb akksi volt. legutóbbi töltés előtt is 41 óra készenlétem volt 11 óra használattal, amikor 10-15% körül töltőre raktam, ebben volt több játék, youtube, streamelt zene, több óra telefonálás. most néztem vissza a képernyő mentéseim, volt hogy 4 óra készenléttel, félóra használattal még 100%-on állt az akksim. viszont nem tagadom, alacsony fényerőn használom. zenehallgatásra nem tudom, mennyire használnád, arra készülj, hogy ha hosszú útra mész, mindenképp tedd rá a zenéid a telefonra, és ne streamelj, mert az eléggé meríti.


32 gigás az én készülékem is, abból nagyjából 18-20 giga szabadhelyem szokott lenni (épp most állítottam vissza, ahogy törlődött a gyorsítótár most épp 22 van, arra készülj, hogy a Facebook/Messenger/Instagram/Tumblr nagyon eszi a helyet), igaz zene nem sok van rajta, jelenleg 160 mb, mert Apple Musicot/Spotifyt használok, van mellé úgy 10-15 játékom, meg az alapvető alkalmazások. féltem a 32 gigától, hogy kevés lesz, de én nagyon jól elvagyok vele, bár ha videózok, azokat amennyiben nem létfontosságú, igyekszem gyorsan áttenni laptopra.


a képek - szerintem - általánosságban véve szebbek voltak az S5-tel, de nem panaszkodom arra sem, amit a 6S csinál - a 7-ben pedig állítólag még erősebb is a kamera mint itt.


nagyjából két hét alatt teljesen átszoktam, viszont arra készülj fel, az elején nagyon furcsa lesz valószínűleg, a vissza gomb hiányát volt talán a legnehezebb megszoknom, folyton nyúltam volna le hozzá, most már a hajamat tudnám tépni, ha bármilyen androidos készülék kerül a kezembe, és hiába húzogatom oldalra a kijelzőt, nem megy vissza. szinte hihetetlen, mennyire gördülékenyül megy, akármit is akarok csinálni, soha egy alkalmazásból nem dobott ki hülye hibaüzenetekkel, nem fagy le a böngészőm olvasgatás közben, nem indulgat csak úgy újra a telefon.


másfél évig használtam az S5-öt, az almám jelenleg féléves, de bármennyire is szerettem a samut is, a legjobb döntésemnek tartom, hogy váltottam. :)


egyetlen dolog hiányzik - a gorilla glass. nem tudom hányszor vágtam falhoz/földhöz a Samsungot, széttört a széle, behorpadt a hátlap (hirtelen haragú vagyok, na), de a kijelzőn még csak hajszálkacot sem találtam, pedig sokáig nem használtam fóliát. az almára jobban kell vigyázni, és főleg ha a jet blacket választod, elhagyhatatlan a tok, karcolódik a hátulja sajnos.

2017. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hű, köszi szépen a részletes választ! :)
2017. ápr. 20. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!