Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a baj a Lumia telefonokkal?

Mi a baj a Lumia telefonokkal?

Figyelt kérdés

Üdv!

Sok fórumon, többek között itt is olvastam, hogy a Microsoft nem folytatja a Lumia sorozatot.

Több helyen írták, hogy az okostelefon piacon az Androiddal és iOS-szel szemben a 1% körüli részesedése volt/van a windows phone-nak.


A kérdésem, hogy miért?

Adott egy márka, saját rendszerrel és egy hatalmas cég áll az egész mögött, tulajdonképpen az Apple is ilyen,


Nekem régen alsó-középkategóriás androidos telefonjaim voltak, most pedig egy iphone 6s, így én kimaradtam a Lumia telefonokból, de az ismerőseim körében azért van néhány, főként középkategóriás darab.

Próbálgattam is, ha a kezelőfelületet megszoknám, ami gyanítom maximum pár nap, akkor semmi bajom nem lenne vele.


Miért nem vették ezt az emberek?

Csúcskategóriában oké, hogy ott az Apple a Samsung és más nagyobb gyártók, de a középkategóriában tarolnia kellene szerintem.



2017. ápr. 27. 23:32
 1/6 meszike91 ***** válasza:
100%
Nem voltak rá alkalmazások. Plusz a microsoft ritka szerencsétlen cég.
2017. ápr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak rá alkalmazások ,jó játékok,nem volt érdekes csempe 1 nap után unalmas ,androidra lehet sőt van hátérkép jó játékok,alkalmazások,testre szabhatoság.
2017. ápr. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinte semmilyen okosórát nem kezel, nincsenek alkalmazás frissítések, sőt alkalmazások közül is csak néhány van ami alap lenne. De volt olyan is, hogy egyszerűen némán ébresztett a telefon, ami valljuk be egy alapfunkció, de még ez sem működött rendesen.
2017. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Gyakorlatilag minden alkalmazás butítva volt jelen, vagy egyszer megcsinálták és soha többet frissítés.


Ráadásul számomra az egész rendszer összecsapottság érzését keltette. Egyedül a főképernyő nézett ki valahogy.


Ráadásul az sem tett jót, hogy a fele készülék nem kapott Windows 10 frissítést. Ami kapott az is sokáig félkész volt. Pedig anno arról szólt a mese, hogy a telefonon, tableten, gépen azonos rendszer fut és minden adat szinkronizált lesz. Ebből se lett semmi.

2017. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

"Több helyen írták, hogy az okostelefon piacon az Androiddal és iOS-szel szemben a 1% körüli részesedése volt/van a windows phone-nak.


A kérdésem, hogy miért?"


Mert egy gagyi, futottak még kategória. A Májkrémszoft erölteti, pedig ronda is, kezelhetetlen is, ráadásul senki nem ír rá appokat. Azon kívül míg Google fiókot szinte mindenki használ, addig Májkrémszoft fiókot szinte senki és a francnak van kedve bajlódni Windows Phone-on olyanok beállításával, ami Androidon kapásból megy.


Az Apple azért más, mert ők a preztizsre mennek rá. Középkategória náluk nincs, a marketing viszont piszok erős. Ezért a sznobok, nagy cégvezetők akkor is megveszik, ha fingjuk sincs, hogy kell használni, ill. ha bőven elég lenne nekik egy olcsó teló is. Azért veszik, mert lehet vele menőzni. És mivel pofátlanul drága, a cégnek nagy haszna van rajta, amiből tud költeni marketingre. Ennyi. Ez az egyetlen oka, hogy nem 1% körül van.

2017. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az Apple csak össze akarta gyúrni a zenelejátszóját egy telefon és egy Internet használatra alkalmas készülék tulajdonságaival,a teljes adatvédelem képessége mellett.Görgető gombokat már nem akart,de jött egy új ötlet:teljesen érintőképernyős eszköz.

Létrejött az iPhone...



A Microsoft későn szállt be ebbe az üzletágba,a Nokia meg simán benézte a rajzot,mikor azt hitte hogy senkinek nem kell egy olyan telefon,amit "simogatni" kell egy érintő felületen,úgy adsz neki utasítást,navigálod.


Gyúrd össze a két vállalat tapasztalatát az érintett területen,hozzáállását az új trendhez,majd tippeld meg miért olyan amilyen egy Lumia,vagy utódjai.

2017. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!