Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit gondoltok a Xiaomi Mi6-ról?

Mit gondoltok a Xiaomi Mi6-ról?

Figyelt kérdés

Én már 2 éve kínai telefont használok (Huawei P8 Lite) és még nem volt vele problémám a kínaiságából adódóan, az árához képest elég jó teló. Szerintetek a 104 ezer forintért felkonferált mi6-ban sincs buktató? Több forrás szerint is a tavalyi mi5 az év egyik legjobb kameráját hozta, itt pedig valszeg még jobb lesz. Tudom hogy nincsen rajta 3.5 jack, de ez engem nem zavar, majd veszek hozzá átalakítót (v. adnak), ez az én mindennapi használatomban megoldható. Másik kérdés: szerintetek hogyan fog teljesíteni FHD-n a Snapdragon 835, 6GB RAM duó?


Még tokot is adnak a telóhoz, jól néz ki, hardveresen gyilkos, kamera jó tulajdonságokkal rendelkezik,

mi <-- mint a nevében) itt a buktató? Érdemes lesz megvenni?



2017. máj. 1. 10:19
1 2
 1/11 Trevor. ***** válasza:

Nekem is tetszik, bár a jack lehagyása eléggé hülyeség volt. De az is 100%, hogy nem kapod meg 104K-ért, mert az max a kínai ár, annál drágább lesz a kínai webshopos ár és akkor ott van még a 27% ÁFA is... Akkor meg már jobban megéri egy Oneplus 3T, ha nem gond a méret.


Nekem is kínai telefonom van (konkrétan egy Xiaomi), így nem hinném, hogy lenne bármi buktató, ha beáll az ára, jó választás lesz az Mi 6.

2017. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még várnék vele hogy legyen rá Global ROM, aztán már bárhonnan megveheted csak fel kell rá rakni.
2017. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az ÁFA nem probléma, cégről venném. Egyébként van itt Magyarországon egy nagyon jó kínai telós bolt (puremobile).

Korrektek !KÍNAI! áron adnak mindent, remélem lesz magyar menüvel a kék változat :-) . Ezek mellett mivel nem bővíthető biztosan 128GB-s verziót szeretnék venni. Az kb. mennyivel lesz drágább (nem kell a 18K arany változat). 120 ezer alatt lesz?

2017. máj. 1. 21:02
 4/11 Trevor. ***** válasza:
puremobile? Inkább Eustock, ott tényleg jó árban vannak a telefonok, adnak 1 év hazai garit (Wayteq intézi), csak kicsi a választék.
2017. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na mostanában jöttek ki a telóról videók, és hát....

Nagyon instabil az egész. Crash-el az UI, mindig kifagy a teló ha belelépsz a gallériába, szörnyű az egész...

Ez mire megjön Magyarországra változni fog?? A mostani tesztekben MIUI 8.0-t használ a készülék, javításra kerülnek majd ezek az orbitális hibák?

2017. máj. 7. 22:01
 6/11 Trevor. ***** válasza:
Szoftveres bugokat idővel kijavítják, hetente frissül a developer rom, ha lesz Global Stable, azzal már szépen fog működni a telefon, max 1-2 kisebb bug lesz. Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy minden Xiaomi termék szoftveresen bugos, de hardveresen hibátlan. Pl. van Xiaomi bluetooth hangszóróm, ott ha kb. negyedére leveszem a hangerőt, akkor elkezd max hangerőn szólni. Powerbankem is van, mivel ott nincs szoftver, így hibátlanul működik.
2017. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Trevor. mit gondolsz a Xiaomi a legnagyobb nevek közé felemelkedve (pl.: Sony, LG, talán még a Samsung is) meg fogja tudni ugorni a saját korlátait? Mert ha egy teló szoftveresen bugos, de hardveresen erős, akkor alapvetően az élmény nem a legjobb (lásd: lehet bivaly hardver ha nem tölt be egy bug miatt az alkalmazás [vagy ilyen szintű bug nincs?, csak a tesztekben amiket láttam ilyenek a bugok]).
2017. máj. 16. 19:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem Trevor vagyok, de erre tudok válaszolni.

Egy kis idő kell míg helyre pofozzák az aktuális telefonhoz a MIUI-t és utána már teljesen jó lesz.

Ha már kint lesz a Global Stable nem lesz vele gond.

2017. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Trevor. ***** válasza:

Én viszont már Trevor vagyok.

Ha lesz Global Stable, akkor már nyugodtan lehet használni a telefont mindennapi dolgokra, mert nem lesz vele gond. A Xiaomi folyamatosan fejlődik és tanul a saját hibáiból (pl. az Mi 5 könnyen tört, a Redmi Note 2-nél páran panaszkodtak, hogy beporosodott a képernyő stb.), így ha jó döntéseket hoznak, idővel elérhetik a Samsung, LG szintjét, de ezt minimum években kell mérni. Már csak azért is, mert itthon hivatalosan nem elérhetők (pedig jó lenne, mert a Huawei nyomja fel az áraikat, Samsung meg túlárazott).


Egyébként youtube-on vannak videók a telefonról, ha komolyabban érdekel ez a modell és van egy alap angoltudásod, akkor érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=lVC5gmAj8Vw

https://www.youtube.com/watch?v=t6KGVH5AEeg

https://www.youtube.com/watch?v=gsIa30KHRJA


Nekem személy szerint nagyon tetszik a telefon, ha lenne fölös pénzem, lecserélném a Redmi 4 Prime-omat egy Mi 6-ra.

2017. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon tetszenek. Bár az én igényemet bőven kielégíti egy Mi5S is.

Átalakítót adnak hozzá azt nem kell venni.

Ár/érték arányban kb verhetetlenek ezek a telók. Hiába jobb összességében pl egy S8, de árban bőven felette van. Ha már az árat is nézzük, akkor csakis Xiaomi szerintem.

2017. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!