Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a Meizu gyártóval és a Meizu Pro 6 készülékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Telefon vásárlása előtt állok, és eléggé megtetszett ez a modell. Főleg ár-érték arányban nyerő, mert a specifikációi egy S8-at is megelőznek (mindezt 90000 forintért). Szerintetek megéri-e kínai telefont venni, vagy inkább nézzek valami nevesebb gyártó készülékei után? Esetleg valaki tud ajánlani mást ebben a kategóriában?

Galaxy A5 2017, Galaxy C5 telefonokat nézegettem még.


2017. máj. 11. 18:43
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%

Meizu régóta az egyik legjobb márka,mellesleg olcsó,csak nem annyira van a köztudatban,mint pl. Samsung.

Nekem Meizu M3 Note telefonom van,semmi baja nincs,sokáig bírja az akksija,gyors,minden fut rajta és feleannyi,mint nagyobb márkák telefonjai.Tokot ebay-en 800Ft-ért lehet hozzá venni.Van rá frissítés is. Több nem kell.

2017. máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Melyik specifikácioja előz meg egy S8-at? Sokkal gyengébb processzor, és GPU. Nem bővíthető a tárhely, és a kamerája is gyengébb. De ettől függetlenül jó lehet ez, elég erősnek néz ki a specifikációi alapján... még a Oneplus 3T-t esetleg nézd meg, tudtommal 120 000 körül van az ára, és sokkal elismertebb.
2017. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

10 mag/2,5 GHZ vs. 8 mag/2,3 GHZ

21,5 vs. 16 MP kamera (szelfizni meg nem szoktam)

Tárhelynek meg ott a gépem a 6 terrájával, a mostani Sanyim 1,7 gigájával is megvagyok (ott meg min. 20 giga lesz felhasználható).

OnePlus3T jó, csak nagy nekem. Nézegettem a vernee-ket is, de azok is mind nagyok. Ez még pont a határon van.

Szervíz hogyan működik ezeknél, ha esetleg valami bibi lenne? (Magyarországon webshopból rendelném)

2017. máj. 11. 21:05
 4/9 A kérdező kommentje:
A kamerát azért visszavonnám, az az S8-nál jobb a több megapixel ellenére.
2017. máj. 11. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van a szervizelés, viszont a kérdésedre reagálnék. A kameránál nem minden a megapixel, ezen kívül még sok tényező befolyásolja a kép minőségét. Egy 4K-s kijelzőre elméletileg 8mp kamera is elég lenne, minden képkocka ki lenne töltve. Szóval a 12 bőven elég. Még ha hozzáveszed, hogy milyen gyorsan fókuszál, és mennyire jó képeket csinál sötétben, akkor be kell ismerni, hogy nemnagyon lehet többet kivánni az S8-nál kamera terén.


Az a sok GHz, meg a mag... tudtommal a mostani Macbook 1,1, vagy 1,2GHz-es processzorral kapható, és bár nem erre találták ki, alkalmas 4K-s videók szerkesztésére...


Szóval az órajel nagyon keveset árul el egy eszköz teljesítményéről. A 10 mag meg szerintem parasztvakítás. Hogy miért?


A legtöbb alkalmazás 4 szálon fut (maximum), így egyszerre max 4 magot vesz igénybe. Ha van egy 8 magos processzorod 4 bivalyerős maggal és 4 takarékossal, az teljesen elég mindenre. Felesleges a 10 mag. Nem vagyok én Apple fan, világéletemben Androidot használtam (jelenleg S7), de kénytelen vagyok beismerni, hogy az Apple valamit nagyon jól csinál. 2 magos pricesszorral gyorsabban csinál jóformán mindent, mint bármeik Androidos telefon 8 vagy 10 magos processzorral. Úgyhogy a papíron leírt adatok nem mindig tükrözik a valóságot. Továbbá az sem mindegy, hogy milyen gyors a RAM. 4GB és 4GB közt is lehet külömbség. Lehet, hogy jó az a Meizu, ha tetszik, vedd meg, ilyen specifikációkkal rossz nem lehet. Viszont valós teljesítményben biztos vagyok benne, hogy sokkal elmarad a Samsung Galaxy S8 után.

2017. máj. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még lemaradt, hogy aGalaxy S8 CPU-ja sokkal modernebb a Meizuénál, a jelenleg elérhető legmodernebb technológiával készült. Gyorsabb a Meizunál, meg még a most kapható legtöbb Droidos készüléknél.
2017. máj. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan nem várom tőle az S8 teljesítményét.

Szerinted egy ájfonnal jobban járnék (SE)?

Kis kijelző (ami számomra jó), gyors rendszer, 100k-ért. Csak nem akarok divattelefont venni, meg csak azért, mert ÁJFÓN. Illetve a design-ja sem tetszik igazán.

A másik két készülék (A52017 és C5) jobbak a meizunál?

(Úgyis feltehetném a kérdést, hogy Meizu Pro 6 vs. iPhone SE vs. Galaxy A3 2017 vs. Galaxy C5 közül melyik a legjobb)

2017. máj. 12. 21:38
 8/9 A kérdező kommentje:
sz*rk: A5
2017. máj. 12. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:

A Galaxy C7-et nem ismerem, szóval arról inkább nem írnék semmit, nem tudom milyen. A Meizu jónak tünik papíron, de még soha életemben nem fogtam a kezemben.


Az A5 2017 specifikációi nagyon jok. Hasonló, mint a Galaxy S6. S6-om volt, elégedett voltam vele, szerintem az A5 is jó lehet.


iPhonem sosem volt, így arról sem nagyon tudok korekten nyilatkozni, de akinek van, az szereti, ugyhogy rossz nemlehet. A kis kijelző ha nem zavar, meg a gyenge minőségű előlapi kamera, akkor jó lehet. Ezenkívül lassan tölt fel, nem bővíthető a tárhely... ... de cserébe mindent gyorsan csinál, és időtálló. Ha tetszik, akkor szerintem érdemes megpróbálni, valamennyire nekem is bejönnek az almás telefonok. Bár szerintem több értelme van az Appletől számítógépet venni, abban tényleg a legjobbak (munkára, videóvágásra, meg úgy mindenre a játékon kívül), míg a telefonok között nem egyeduralkodók...

2017. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!