Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történt az iPhone6 plus...

Mi történt az iPhone6 plus kikapcsoló gombjával?

Figyelt kérdés

Szokásosan böngésztem az interneten a telefonnal, mikor egyszer csak elkezdett villogni a képernyő.

Egy picit lassabb stroboszkópként lezárta/feloldotta magát. Próbálkoztam, nyomni home gomb-ot, ki is ment a kezdőképernyőre, de folytatta a villogást, nyomtam lezáró gombot manuálisan, abbahagyta és lezárta magát.

Utána, ha ismét megnyomtam, nem reagált, mintha beragadt volna.

Kisebb idő elteltével, "észhez tért" és feltudtam oldani, de lezárni nem. Úgyhogy vártam, míg lezárta magát automatikusan. Utána mintha totál megjavult volna.

Tökéletesen reagált a fel és leoldásra is egyaránt.

Mit nem ad Isten, pont a mai nap ezen folyamat után, elhatároztam, hogy a mellettem lévő telefonos boltba beviszem megcsináltatni végre, az am is darabokban lévő telefonom.

-közben működött (szerencsére)

A telefonom 1 óra múlva kész volt (kijelzőcsere, visszaegyenesítették, kitakarították, töltőrészt kicserélték)

Minden fasz@, elköszönök, az utcán veszem észre, hogy megint szarakodik a lezárás, de most már az se segített, ami először, hogy megvártam lezárja magát kis idő elteltével.

A sleep/awake gomb egyáltalán nem működik már.

Sőt be stuckolódott, és pár percenként lezárt képernyőnél felugrik a kikapcsolásra kérdező felület, mintha úgy érezné hosszan megnyomom.

Kicsit kellemetlen, főleg, mikor percenként ugrik fel a kikapcsolásra kérdező felület, vagy magától csinál egy screensavet.


A Bolt pontosan utánam zárt be (szerencsére)

így Holnap vissza viszem, megmondom valami nem oké.

Közben lehet nem is ők cseszték el, de simán ráfogom fogni, hogy azóta szar.

(ugye, mikor bevittem a boltba javíttatni, pont működött :) )


Mi történhetett egyébként?

Böngészéskor, mikor bebugolt, az romolhatott tovább?

Vagy azt a bugot erősítette fel a javíttatás menete?

Tehát még a végén jogosan megyek "panaszkodni"?



#mobiltelefon #telefon #iPhone #gomb #feloldás #zárás #lezárógomb #telekommunikációs hordozható modern beszédközpont #kommunikációs egység
2017. máj. 17. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
esetleg hivatalos szervíz? csak mert ezek a sufni árusok kicsivel ha többet tudnak tenni mint te egy forasztóval
2017. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a probléma ugye már a javítás előtt jelentkezett, javítás után csak talán rosszabb lett.

azóta meg már egyenesen kb használhatatlan.

Feloldom a screent, bármit elkezdek csinálni, előjön egyfolyt. a kikapcs. képernyő, lezárja magát, folyamatosan képernyőmentést csinál a home gomb lenyomására, feloldhatatlan mert egyből lezárja magát.. kb mindent csinál, mi nem normális.

Lezárt állapotban, hozzá sem nyúlok, de folyamatosan kikapcs. képernyő magától, fényképet csinál, felvillan...

pff

2017. máj. 17. 23:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Alaplap hibának tűnik. Pláne, ha jól veszem ki a történetből, el volt görbülve a készülékház. Nekem is volt ilyen problémám. Az elgörbülés után bármikor előjöhet. Feszül az alaplap és valamikor megszakad rajta valami. Ha máskor nem, a ház kiegyenesítésekor, vagy cseréjekor.

Nem biztos, hogy neked is az a baja, de nálam is hasonló tüneteket produkált a telefon. Ezt meg csak úgy lehet kiszűrni, ha sorban kicserélnek rajta mindent és ha azok után is fennáll a hiba, akkor alaplap.

Nekem most van egy telóm, amiben minden cserélhető alkatrész 0 kilométeres, de a telefont nem lehet használni :)

2017. máj. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát egy hatalmas és egyben érthetetlen szerencsém van/volt.

Tegnap az utolsó kommentem után még próbálkoztam soft resettel meg egyéb csuda csoda dolgokkal, de nem igazán segített egyik sem.

Sőt a végén beragadt az off screen-nél és nem is lehetett csinálni a telefonnal semmit.

Jól felb4szott, úgyhogy oda vágtam az ágyra, hogy ne is lássam, fejjel lefelé került nyugalmi állapotba a teló.

Eltelt kb 1 óra, addig fel se fordítottam, rá se néztem.. aztán egyszer csak mondom ránézek, hogy vajon csak rosszabb lett e a helyzet a már meglévőnél is, és nem hiszed el, sötét képernyő fogadott, sleep gombra feloldotta magát, újbóli megnyomásra lezárta magát, semmi rendellenes viselkedés.

Tökéletesen totál megjavult.

Azóta eltelt egy egész nap, és azóta is úgy működik, ahogyan az meg van írva, semmi utó-vagy, elő jelét mutatva bármiféle random abszurditásnak.

Nem tudom hogyan, mikor és miért javult meg, lehet, hogy a valamihez való hozzávágás ősi művészete javította meg, vagy csak le kellett fektetni picit az ágyra, hogy kialudja magát, de mindenesetre hatalmas szerencse, hogy az általad logikusan leírt hibaforrás remélhetőleg nem igazolódik be.

Nem vittem vissza a boltba se, mert annyira megjavult, panaszkodni se tudnék mivel.

Csak tartsa is meg jó szokását!

2017. máj. 18. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!