Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ismertek-e olyan app-ot...

Ismertek-e olyan app-ot androidos okostelefonra, amely GPS nyomkövetésre (GPS track) képes, úgy, hogy előre letöltött térképen, OFFLINE módban (lehetőleg Google Maps) jeleníti meg az útvonalat?

Figyelt kérdés

Android 5.1-es van a mobilon (Samsung Galaxy J3).


Próbáltam már néhány app-ot, de mindnek adatforgalomra van szüksége a térképek betöltéséhez/használatához.


És mivel a Google Maps alkalmazás képes szerencsére Offline egy kiválasztott terület térképét lementeni (ami önmagában szuper), jó lenne, ha olyan app létezne, amely a Google Maps offline mentett térképeit hívná be tájékozódási alapként.


Nem gond, ha nem magyar nyelvű vagy kicsit gyengébb minőségű az app, csak képes legyen a fentiekben említettekre.


Előre is köszönöm!



2017. máj. 27. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én IGO-t használom (a primot mert az eredetinek csak 2014-15-ös térképei vannak) Teljes európa off-ban :)
2017. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:
HERE Maps
2017. máj. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Első hozzászóló: be tudnád kérlek linkelni, ha megoldható (pl. a Google Play-ről), hogy melyik app-ra gondoltál ezen belül (mert többet is látok).


Második hozzászóló: jó ez az app a leírások szerint, de arról van-e tapasztalatod esetleg, hogy hogyan lehet kisebb területről térképet letölteni a segítségével?


Elég kicsi szabad helyem van sajnos az okostelefonomon. És tartok attól, hogy nem lesz szabad hely (azt nem tudom, hogy SD-kártyára is engedi-e a térképet menteni az app, de azon sincs sok helyem). Az app-hoz hozzászólók pedig a helyhiányt említik gondként.


Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy nekem alapvetően inkább kerékpározáshoz és túrázáshoz kellene az offline térkép rétegként való elérhetősége/behívhatósága.


Ezért jó lenne, ha pl. a Here we Go-ról csak egy kisebb terület (Magyarországon belül egy megye vagy pár település térképét) tudnám letölteni.


Ezért is merült fel bennem, hogy létezik-e a Google Maps androiodon mentett kisebb térképeit behívni és térképrétegként kezelni tudó app. A túra miatt pedig az is jó lenne, ha műhold/légifotó réteget is tudna az ennek megfelelő app kezelni.


De természetesen az útvonalképes, poligonos térkép is nagyon jól jönne. Hiszen településen belül is mérném az elmozdulásaimat.


Köszönöm!

2017. máj. 28. 12:32
 4/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Pár száz MB-t csak fel tudsz szabadítani ha annyira kell...
2017. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Jól bevált a Here We Go program abból a szempontból, hogy offline kényelmesen tudok térképeket letölteni.


És Magyarországot külön is le lehet tölteni, ráadásul a letöltés előtt eleve meg lehet adni, hogy az SD-kártyán tárolja a térképeket.


További pluszpont: kisebb térképeket, tetszés szerinti felbontásban és méretben, műholdkép/légifotó nézetben, nagyon jó felbontásban is le lehet menteni offline módba. Megnéztem, nekem jól megadta a pozíciót ezekre a térképeken is mobil.


Ezek a kisebb térképek ugyan nem az SD-kártyára kerülnek, de benne maradnak a belső memóriában addig, amíg ki nem töröljük őket.


Amit viszont nem találtam, lehet, hogy én nem vettem észre: a Track (nyomkövetés) üzemmód. Erről van infótok? Hogy pl. ha megyek egy kört, akkor mi a pontos nyomvonalam. Tehát nem az, hogy előre megadom megtervezve x helyről y helyre az utam, amit kijelez a mobil.


A Geo Tracker a hozzászólások alapján elvileg képes erre, de offline térképeket nem tud kezelni. Ismertek olyan track funkciójú app-ot, ami képes erre?


Köszönöm!

2017. máj. 30. 23:57
 6/6 A kérdező kommentje:

lehagytam a GeoTracker app linkjét:


[link]

2017. máj. 30. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!