Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 5,5-6" colos jó megbízható...

5,5-6" colos jó megbízható ANDROID telefont?

Figyelt kérdés

Helló!

5,5-6" colos telefont szeretnék. Valami megbízhatót! Természetesen nem most, hanem augusztus elején/végén!

Fontos hogy nagy legyen, kamerája is kiváló, procceszor,ram,és rom is jó legyen.


Csak android

Max ár: 100.000



2017. jún. 6. 11:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül vágyok Samsungra:D Néztem még a Honort is,meg a Hauwei Mate 8-at is azthiszem!

Most Samsungom van,de nem vagyok márkahű

2017. jún. 7. 07:57
 12/14 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac gondolom ez utóbbi most nekem szólt."

?

Nem. A kérdezőnek ajánlgatunk.


"Valóban nem vagyok nagy Samsung barát, de nem csak Samsung barát nem vagyok ez a válaszomból kiderült."

Dettó, a Samsung szerintem sokkal jobb marketingben, mint telógyártásban. A legjobb hardvert is haza tudják vágni az átgondolatlan és bugos romjaikkal. Bár azért a csúcskategóriában kezdik összeszedni magukat, az s6 és S7 úgy néz ki, már kiforrottabb rendszert kapott.


"A Samsung is és a Sony is eljátszotta a bizalmam, a tablettel az LG is, ezért távol tartom magam mindegyiktől. Ha majd nem hallok az ismerőseimtől mondjuk 2-3 éven keresztül konstans egy db kritikát se ezen márkákról, akkor talán adok nekik új esélyt, bizonyítsanak!"

Akkor soha, semmilyen okostelót ne vegyél, sőt semmilyen elektronikát. Minden gyártónak vannak születési rendellenességgel élő modelljei.

Középkategóriában meg gyakorlatilag minden gyártó kritikán alul produkál. Vagy hardver ,vagy szoftver vonalon, vagy mindkettő.

A mai szoftverigényekhez pofátlanság pl. 2 GB alatti rammal illetve 16 GB, sőt talán már inkább 32 GB alatti tárhellyel telót gyártani.


"Használt telefont meg kérlek ne ajánlj, nekem legalábbis ne, a kérdezőt lehet érdekli, de akkor neki címezd!"

Még mindig nem értem, honnan szeded, hogy neked írok.

Itt az oldalon alapvető, hogy ha egy komment nem a kérdezőnek megy, akkor vagy kommentszámmal, vagy név szerinti címzéssel vagy idézettel jelöljük a címzettet.


"Ha majd androidnál is hallok olyat, hogy öt éves és jól működik, sosem volt szervízben, akkor majd elgondolkodok azon, hogy vegyek használtat belőle."

Ismétlem, sose vegyél semmilyen okostelót.

Egy öt éves teló tökéletes állapotú hardverrel is nulla értékre évült, mert szoftveresen inkompatibilis a folyamatosan fejlődő igényekkel. Egy idő után meg már a hardver képtelen a szoftverfrissítéseket kiszolgálni teljesítménnyel.

És ne hivatkozz iphone-ra, arra is igaz.


"Javaslatom, hogy ne offoljunk tovább, a kérdezőt valószínűleg nem az érdekli, hogy én milyen telefont akarok és neked erről mi a véleményed, hanem az, hogy neki segítsen valaki találni egy jó telefont."

Nem én offoltam, te hitted, hogy rólad szól a topic. :D

Én a kérdezőnek ajánlottam telókat.



Amúgy azért most válaszolok, mert tegnap 3 előtt valamivel lefagyott a GYK oldal és azóta nem volt időm írni.

2017. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Wadmalac


Először is ne haragudj, rájöttem ugyanis, hogy min csúsztunk el mindketten. Ezt írtad tegnap:

"Nem vagyon nagy Samsung-barát, de ami jó, az jó."

Alapvetően nem vagyok nyelvtannáci, én is szoktam elírni dolgokat, így nem szoktam rá megjegyzést tenni, viszont most kétféleképpen is lehetett így érteni az irományod. Nekem az jött át, hogy "Nem nagyon vagy Samsung barát..", azt hittem felcserélted a betűket véletlen és engem akarsz meggyőzni. Ne haragudj, ha rosszul értelmeztem. Ezek szerint gondolom, te így akartad érteni: "Nem nagyon vagyok Samsung barát...".


Ez esetben vedd tárgytalannak amit írtam!


Mellesleg, ha hagyod írok még pár sort arra, amit írtál. Nem kőbevésetten írtam amiket, hanem arra értettem, hogy van az a pont, amikor egy adott dologról már túl sok rosszat hall az ember. Én is hallottam home-gomb hibás iphoneról is, stb. A nem hallok rosszat dolgot úgy értettem, hogy elenyésző annak a mennyisége, ami rossz. Nyilván statisztikailag is lehetetlen, hogy ne kerüljön be egy szériába egyetlen selejt sem. Csak mondjuk egy home-gomb hibás iphonet az apple szervíz nélkül egyből cserél, addig egy selejt androiddal általában vacakolnak a szervízben hónapokat, mire benyögik, hogy oké, akkor csere.

Mellesleg most hirtelen 10 ismerősöm is fel tudnék sorolni, akiknek iphone 4s vagy 5 van. És igen, azt sem frissítik, de érdekes, tudnak rajta alap programokat használni és teljesen jól elboldogulnak vele. Komolyabb dolgokra viszont már valóban nem alkalmasak a régi iphoneok sem. Nekem az Xperia X8-at azért kellett cserélni, mert már nem futottak rajta a számomra alap google play-es programok sem, miközben a telefon teljesen jól működött 4 évvel a megvétel után is.


Értem a sértettség okát (ld. fentebb), így a többi beszólásodra nem reagálok. Még annyi, hogy lehet te megjelölöd, nagyon gyakran találkozom olyannal, aki nem jelöli meg, hanem élből beszól és egyértelműen nekem címezve. Nem hittem, hogy minden rólam szól, nincsenek komplexusaim, félreértettelek, ennyi. Még egyszer ne haragudj, hogy ezen rossz tapasztalatok miatt rólad is rosszat feltételeztem!

Viszont a jövőben javaslom figyelni/újraolvasni amit írsz, mert előfordulhat, hogy az elírásaid által más értelmet nyer az irományod!

2017. jún. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

"Ezek szerint gondolom, te így akartad érteni: "Nem nagyon vagyok Samsung barát...".

Igen, ez volt a cél.

Egyetlen betű volt elütve, sajnos ennyi hiba előfordul néha mindenkivel, aki emberből van.

Félreértés tisztázva.


"Nem kőbevésetten írtam amiket, hanem arra értettem, hogy van az a pont, amikor egy adott dologról már túl sok rosszat hall az ember."


Tiszta sor. Csak ez is szubjektív, mondhatni nem hiteles statisztikai adat, hogy a környezetedben éppen kinek mije rossz.

És egy modellből nem szabad egy gyártóra általánosítani.


" Csak mondjuk egy home-gomb hibás iphonet az apple szervíz nélkül egyből cserél, addig egy selejt androiddal általában vacakolnak a szervízben hónapokat, mire benyögik, hogy oké, akkor csere."

Igen, mert az Iphone árába jócskán bele van építve ez a szolgáltatás. Arról nem is beszélve, hogy a lecserélt hibás darabok elutaznak a "harmadik világba", ahol utána "refurbished"-ként szervizelve el lesznek adva.

Persze ezt az Apple nem reklámozza.


"És igen, azt sem frissítik, de érdekes, tudnak rajta alap programokat használni és teljesen jól elboldogulnak vele.

Igen, csak éppen azok a funkciók esnek ki, amitől ez egy 100%-osan használható okosteló volna.

"Komolyabb dolgokra viszont már valóban nem alkalmasak a régi iphoneok sem"

Nem bizony.

Az androidos okostelók nagy része sem tönkremegy, hanem kiavul, ezért kerül polcra, kukába. Persze eltekintve a már gyárilag trágya alsókategóriás fosoktól.

"Nekem az Xperia X8-at azért kellett cserélni, mert már nem futottak rajta a számomra alap google play-es programok sem, miközben a telefon teljesen jól működött 4 évvel a megvétel után is."

Ilyenem nekem is volt, két éven át hackeltem, hogy valamennyire naprakész legyen, végén úgy adtam el, hogy 4.0 android futott rajta, 1 GB virtuális memóriával az SD kártyán. :D Mai napig tökéletesen működik a vevőnél, ébresztőóraként. :D


"Értem a sértettség okát (ld. fentebb), így a többi beszólásodra nem reagálok."

Nincs sértődés, csupán reagáltam úgy, ahogy kaptam.


"Még egyszer ne haragudj, hogy ezen rossz tapasztalatok miatt rólad is rosszat feltételeztem!"

No problemo, félreértés tisztázva.


"Viszont a jövőben javaslom figyelni/újraolvasni amit írsz, mert előfordulhat, hogy az elírásaid által más értelmet nyer az irományod!"

folyamatosan megteszem, de egy betű elütés bármikor beeshet, sajnos ennél jobbat nem tudok garantálni. Szerintem más sem.

2017. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!