Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet megállapítani...

Hogyan lehet megállapítani egy akkumlátor maximális kapacitását?

Figyelt kérdés

Adott egy Blackview BV7000 Pro telefon, amely gyárilag 3500 mAH akkumlátorral került szerelésre. Az akku el nem távolítható, a készülék még garanciális.


Gyorsan merül, ezért letöltöttem egy appot, ami azt írta, hogy az akkumlátor kapacitás 1000 mAH.


Tudtok valami olyan programot, appot, ami megbízhatóan képes megállapítani, hogy mekkor akksi van a telefonhoz? A névjegyben ilyen adat nem szerepel.



2017. jún. 8. 14:17
 1/8 nemcso ***** válasza:
AIDA64
2017. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs szerintem ilyen hiteles app. De mit jelent nálad a "gyorsan merül" fogalma? Az én telómban 4000 mah os van, és 3-4 napig bírja. De ha focit nézek on line, akkor lényegesen kevesebb...
2017. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az AIDA64 elég jó applikáció, de sajnos pont az akkumlátor kapacitást nem mutatja, csak azokat a szokásos paramétereket, amelyeket az akkumanager appok is tudnak (hőmérséklet, feszültség, %-os töltöttség). Azt, hogy mekkora a kapacitása, azt nem, szóval továbbra is várom a javaslatokat ilyen szoftveres alkalmazásra.


A második válaszadónak: a gyors merülés azt jelenti, hogy az éjfélkor maxra feltöltött telefon reggel 6.30-ra 25%-ra csökkent le, úgy, hogy be volt kapcsolva (wifi, bluetooth, gps, gmail, citromail, whatsapp folyamatos szinkronizálással), plusz egy-két egyéb app, de képernyőzár, alvó mód. Tehát nem volt aktívan nyomogatva a telefon, a képernyő nem ment, de a háttérben futottak olyan alkalmazások, funkciók, amik fogyaszottak. Ezzel az akksival ilyen körülmények között, ennyi idő alatt maximum 15-20% csökkenést gondolnák reálisnak, nem 65%-ot.

2017. jún. 8. 15:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Lemeríted fullra a telefont, majd kikapcsolt állapotban, USB kábellel gépről feltöltöd fullra. (Azért kell gépről, mert az átlag noname töltő vagy azt tudja, ami rá van írva, vagy nem, de az USB szabványt az átlag számítógép elég jól be tudja tartani). USB 500 mA-t ad le maximum, tehát a 3500 mAh akkut kb. 7 óráig kellene töltenie, amíg eléri a 100%-ot. Ha ennél kevesebb idő alatt feltölt, akkor bizony gyenge az akku.
2017. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezzel csak két bajom van:


1. Liion akkumlátort nem szivesen merítek le direkt nullára. Le fog az merülni magától is a használatban, ami éppen elég baj lesz neki....

2. A mérésben elég sok a bizonytalanság, mivel ha a számítógépemen 2 usb port közös tápon van, akkor már csak max 250 mAh a töltés, illetve egyéb más dolgok miatt előfordulhat, hogy az elvileg 500 mAH-s max áram nem annyi, hanem bármennyivel kevesebb.


Nem kell hiteles, és túlságosan pontos applikáció, csak annyit mondjon meg, hogy a másik app által írt 1000 mAH a hülyeség, vagy az, hogy a telót 3500 mAH-s aksival szerelték.

2017. jún. 8. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Gondolod, hogy a telefongyártók nem gondoltak erre?Li-ion akkut valóban nem szabad 2.5-2.7 V alá meríteni, pont ezért kapcsolnak ki a telefonok már 3.4 V-nál. Ez így van idestova 15 éve. 3.4 V körül van a 0%, normál használat esetén nem megy az alá a kapocsfeszültség. NEM baj, ha 0%-ra merül a telefon egyáltalán. Ki van ez találva, mérnökök tervezték.


2. Az USB 2.0 szabvány része, hogy 500 mA-t le *kell* adni a portnak, ha az eszköz igényli. Ha a géped ezt nem tudja, akkor nem írhatják rá, hogy USB 2.0-t támogat. Ki van ez találva, mérnökök tervezték ezt is.


Persze elhinni nem kell. De ha nem hiszed el az alaplapod gyártójának, hogy tényleg teljesíti az USB 2.0 szabványt, akkor nem hiheted el a telefonod gyártójának sem, hogy a tényleges nominális kapacitást tárolták el a ROM-ban. Akármilyen alkalmazással olvasod ki, az csak egy szám lesz egy konfig fájlban, amit valaki valahol Kínában beírt.


"Hogyan lehet megállapítani egy akkumlátor maximális kapacitását?" - ez volt a kérdésed. Én megírtam, hogyan mérheted ki hozzávetőlegesen. Ennél jobbat nem tudok. Vehetsz egy multimétert, amivel kimérheted a kábelben töltőáramot, és felskiccelhetsz egy takaros áram-idő görbét, ahol a görbe alatti terület lesz a kapacitás, ez a legpontosabb. De ekkor meg felmerül kérdés gyanánt, hogy elhiszed-e, amit a multiméter kiír :)

2017. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem teljesen jó, ha kiolvasom azt a számot, amit beírt valaki valahol. Nyilván előfordulhat, hogy Lee direkt kib* 3500-at írt be az 1000-es akksi konfigurációs fájljába, mondván a hülye felhasználók majd nem veszik észre a különbséget, de ez kevéssé valószínű.


Az viszont lehetséges, hogy a termékspecifikáció rossz, és nem 3500 mAH-s akksival szerelték a telefont, hanem 1000-essel.


Sőt, a legvalószínübbnek azt tartom, hogy az az akkumanager app, ami ezt az ezres értéket kiírta (Battery Doctor talán) egy fos. (Amióta leszedtem, érezhetően jobban bírja a teló.)


Viszont a bogarat elültette a fejemben, gondoltam, hogy hátha van egy ilyen applikáció, amivel ezt akár a fájl kiolvasása által, akár valamilyen kód futtatása által meg lehet állapítani ezt a szerintem nem túl bonyolult kérdést.


Nem fizikailag szeretném megmérni, hogy 3413 vagy 3622 mAH a pillanatnyi valós kapacitása, hanem azt az infót akartam látni, hogy mennyinek kellene lennie.


A kérdés az volt, hogy, idézem: "Tudtok valami olyan programot, appot, ami megbízhatóan képes megállapítani, hogy mekkor akksi van a telefonhoz?"


Semmi gond, ha te nem tudsz ilyet, és multiméterrel akarod kimérni, de más esetleg hétha tud.


Még egy dolog: az autókat is mérnökök tervezték, ettől függetlenül elromlanak. Néha még rendeltetésszerű használat mellett is.

Üdv, egy gépészmérnök

2017. jún. 8. 17:00
 8/8 Szirty ***** válasza:

"Vehetsz egy multimétert, amivel kimérheted a kábelben töltőáramot"


Jó módszer ha a töltőáram konstans.

Ha nem az, hanem mondjuk 1-2 másodpercenként lüktető aminek a kitöltési tényezője a töltöttség szintjével változik is, akkor ezzel sem megy semmire.

2017. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!