Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az EU roaming díj eltörlése...

Az EU roaming díj eltörlése kapcsán más is találkozott már olyannal flottás előfizetésnél, hogy jún.15-től a belföldi adatkeretnek csak egy része használható fel az EU-n belül?

Figyelt kérdés
Ez törvényes vajon?

2017. jún. 15. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"a roamingcélú adatforgalomban korlátot állíthatnak fel a szolgáltatók a korlátlan belföldi adatkeretet tartalmazó csomagok esetén."


[link]

2017. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, ezt olvastam én is, de a szóbanforgó csomag nem korlátlan.

Viszont időközben találtam egy leírást, mely szerint ezekre a flottás csomagokra egyáltalán nem vonatkozik az EU rendelet, szóval a feltételeket szabadon alakithatják. Mondjuk a piac nyilván rákényszeríti őket, hogy javarészt alkalmazzák.

2017. jún. 15. 09:09
 3/8 Alex Fly ***** válasza:

A legjobb, hogy feltöltőkártyás adatopciók esetén csak egyesekre vonatkozik az adatroaming. Természetesen csak és kizárólag az eredetileg is erre szolgáló, méregdrága roamingcsomagoknál működik. Tehát pl. a Domino NetPlusz L csomag hiába ad 1 GB-t egy hónapig, külföldön egy megveszekedett bitet sem használhatsz belőle. Helyette vehetsz ugyanennyiért Travel and Surf csomagot, ami 3 napon keresztül működik...

Jól ki van ez találva. Akkor még még mindig jobb a régi módszer: egy filléres célországbeli SIM-kártya némi adatkerettel. Jóval olcsóbb és jóval többet ad.

2017. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt honnan gondolod, hogy nem működik? Most rákerestem és semmi erre utalót nem találtam.


Viszont van ez az 1 GB Maraton opció, ami csak 1845 Ft és éven belül bármikor fel lehet használni.

2017. jún. 15. 21:55
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem egyébként úgy tűnik, hogy Telekom még nem frissítette a weboldalát az új helyzetnek megfelelően.

Pl. ez az általad is említett Travel & Surf szerintem értelmét vesztette.


Pl. a Vodafone automatikusan kikapcsolta ma a feltöltőkártyás előfizetésemen az ún.EU hazai áron opciót, mert az is értelmét vesztette.

2017. jún. 15. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:

telekom oldalán írja részletesen...:

"Az alábbi opciók, kedvezmények és csomagok csak belföldön vehetők igénybe

Családi mobil opció, T-Percek, SMS S csomag, SMS M csomag, Hangposta csomag, Videotelefonálás, Extra Net 200 MB, Extra Net 1 GB, Korlátlan TV és film net opció, Korlátlan éjszakai net opció, Net Plusz S, NetPlusz M, NetPlusz L, NetPlusz XL, NetPlusz XXL net csomagok, Domino Net Plusz S, Domino NetPlusz M, Domino NetPlusz L, Domino NetPlusz XL, Domino NetPlusz XXL net csomagok, Domino Maraton 100 MB, Domino Maraton 500 MB, Domino Maraton 1 GB, Domino Maraton 4 GB, Domino Turbo 1GB adatopció, Domino Turbo 3GB adatopció, Domino feltöltési kedvezmény. "


magyaránt sem a maraton, sem a netplussz csomagok nem használhatóak külföldön...


csak a havidíjas előfizetéssel rendelkezők használhatják a mobilnetet, azok is csak akkor, ha van a csomagjukban foglalva.


nekem például move xs csomagom van, 30 megát használhatok, és ha elfogy, nem lassítják, mint itthon, hanem ki is kapcsolják roaming módban.

emellett hiába van kiegészítésképp 1 GB netplusszom, azt nem használhatom...


ennyit a jó magyar szolgáltatókról. azzal takaróznak, hogy a szabályzás nem kötik ki azt nekik, hogy a belföldi feltételekkel megegyező környezetet kell teremteniük...nem tudom, én pedig a roaming ELTÖRLÉSÉT pont úgy értelmezem, hogy akkor az megegyező feltételeket teremt a belföldiekkel...


érdekes, hogy angliában szabályozás se kellett ahhoz, hogy ez ténylegesen működjön...a 3(three) szolgáltató évek óta biztosít már EU-s országokba roamingmentességet...ami tényleg azt jelenti, hogy olyan, mint otthon.

csak nekünk nem megy...

2017. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, most én is megtaláltam és valóban ezt írják, ez nagyon inkorrekt dolog a Telekomtól, hogy gyakorlatilag nincs olyan normális árú netes csomag feltöltőkártyához, ami nem csak belföldön használható. Ezzel a trükkel gyakorlatilag kijátszották az EU rendeletet, nem tudom mennyire törvényes ez, lehet érdemes lenne felnyomni őket a NMHH-nál.


Ha más megoldás nincs, ott kell hagyni őket és átmenni egy másik, korrektebb szolgáltatóhoz. Pl a Vodafone-nél most minden feltöltőkártyásnak ingyen adott 4 GB adat EU-n belül is felhasználható, azért ez egy kicsit más hozzáállás.

2017. jún. 15. 23:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Megtettem a bejelentést a NMHH-nál, kíváncsi leszek a válaszra.
2017. jún. 16. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!