Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 2GB RAM-os telefonom mostanába...

2GB RAM-os telefonom mostanában "beszaggat". RAM karbantartó programokban nem hiszek. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Néha csak úgy a menüben lépkedve megakad, méginkább netezés közben.

Nincs túl sok alkalmazás telepítve, s sok felesleges folyamatot is leállítottam, amiket nem használok.


Van valami más megoldás a probléma megszűntetésére?


Sony Xperia Z3 Compact

Android 6.0.1


2017. jún. 20. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Dobd ki a Sonyt a kukába és soha többet ne vegyél! :D
2017. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam Samsungnál a gyári visszaállítás segített
2017. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs komolyabb gond a telóval, több mint 2 éve megvan, 99%-ban meg vagyok vele elégedve, szóval dobd te a tiédet a vonat elé ha nem tudsz a kérdésre válaszolni.
2017. jún. 20. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:

A 6.0-ás frissítés óta csinálja? Mert ha igen akkor simán lehet optimalizációs gond lesz amire ha lesz frissítés akkor orvosolva lesz a gond.

Viszont ha csak úgy magától kezdte el csinálni akkor csinálj egy gyári visszaállítást.

2017. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

6.0-ás frissítés után kb pár hónappal kezdett el "belassulni", szóval sokáig gond nélkül működött.

Gyári frissítéssel a vásárláskori verzió áll vissza (4.4)?

2017. jún. 20. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól is teszed, hogy nem hiszel a különféle erőforrás-varázsló programokban, szart sem érnek. Ugyanakkor a gyári beállítástól sem várnék csodákat. A helyzet az, hogy miközben használod a telefonod, még ha nem is telepítesz új alkalmazásokat, a meglévők egyre híznak, erőforrásigényesebbek lesznek. Ezért aztán nem érzed úgy, hogy annyira hasítana a 2 GB RAM meg a Snapi 801, mint régen. Én is így vagyok az S5-ömmel. Ugye a gyári szoftverben van egy 4 MB-os Gmail app. Aztán jöttek ki a főverzió-frissítések, meg az alkalmazásfrissítések, és a Gmail apk máris 18 MB-ot foglal. Többek között azért, mert most már nem a Nexus 5 a referencia-készülék, hanem a Pixel. A hardverigény kevésbé számít. Ugyanez vonatkozik a többi alkalmazásra.


Ha most csinálsz egy gyári beállítást, akkor bizony a 6.0.1 fog megmaradni, és ugyan a Gmail valszeg kisebb lesz, mint a legújabb verzió, de azért mégis nagyobb, mint 2015-ben. Az egyéb, külön letöltendő alkalmazásokból a legújabb verzió fog a telefonodra kerülni. Plusz a Google és a gyártói bloatware is szereti kérés nélkül lefrissíteni magát.


Szóval sajnálom, kérdező, avulás van ezerrel. Nem mondanám tervezettnek, de ha a Qualcomm legyárt egy gyorsabb processzort, a Hynix egy nagyobb RAM chipet, a Samsung meg egy nagyobb flash chipet, akkor azok a csúcsmodellekbe bele fognak kerülni, és onnantól kezdve az lesz a referencia, a fejlesztőket kevésbé fogják rugdosni az erőforrás-optimalizálás miatt, mi meg a 3 éves csúcsmobilokkal is szívhatjuk a fogunkat (közép- és alsókategóriában ez még hamarabb bekövetkezik).


Én az S5-ömre tettem egy szinte mindentől mentes ROM-ot (csak Play Store, tárcsázó meg beállítások volt rajta, lol), azzal megint hasít, de ez is csak idő kérdése, és újra be fog lassulni.

2017. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Trevor. ***** válasza:
2gb rammal nem kéne akadnia a rendszernek. Vagy valami a háttérben fut és nagyon erőforrásigényes vagy szoftverfrissítéskor rontottak el valamit a Sonynál.
2017. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!