Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az az alkalmazás engedélyek...

Mi az az alkalmazás engedélyek kezelése és miért nem lehet bezárni androidon?

Figyelt kérdés
Androidos okostelefonomon ki kellett venni a SIM-kártyát adategyeztetéshez, és mióta visszaraktam megjelent egy ilyen lakat a felső sávban (ahol a futó alkalmazások egy része, az aksitöltöttség, az idő stb. vannak), amire ha rámegyek akkor azt írja ki hogy alkalmazás engedélyek kezelése és nem engedi bezárni (nem tudom elcsúsztatni oldalra mint minden más idegesítő cuccot amivel nem akarok foglalkozni). Ha újraindítom akkor is megint bejön és nem lehet bezárni. Ha megnyitom akkor kijönnek az alkalmazásaim (Messenger, Facebook, stb.) de nem kérdez semmit hogy elfogadom-e vagy hasonlók, csak mutatja őket, azt a lakatos szart meg továbbra sem tudom eltüntetni. Mit lehet vele csinálni, egyáltalán mi a fene ez? Valami vírust szoptam be mikor kivették a SIM-kártyám? Másnak is van/volt ilyenje? Hogyan lehetne megszabadulni tőle?

2017. jún. 23. 12:53
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Az appokban egyenként tudod álltani az engedélyeket.

Ha valamelyiket megnyitod és egy adott művelethez kell egy nem meglévő engedélyezés, akkor feldob egy ablakot, ahol megteheted. Azt az adott egyetlen engedély megadását. Sok appban több ilyen van, hozzáférés kamerához, üzenetekhez, tárhelyhez stb. Mind egy-egy sor.

Na amíg nem kerül általad minden engedélyt igénylő appban minden kérdéses engedély beállításra, ott fog figyelni az a sáv.

Amit fellistáz, abba egyenként be kell lépned és az engedélyeket beállítani.

Sajnos némelyik telóban ennyire túl van biztosítva a személyes vagy idegen hozzáférés.

Csak tippelek: Huawei?

2017. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, Navon. :) Egyébként sikerült megoldani, köszi a választ!
2017. jún. 26. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!