Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen programmal (nem a...

Haver Béla kérdése:

Milyen programmal (nem a menübeállításos módszer érdekel! ) lehet androidos telefonon letiltani a személyes adatok elküldését?

Figyelt kérdés

Ugyanis azt olvastam neten, minden oprendszer, (az android is! ) egy szerverre küld adatokat (jelen esetben telefonról) a háttérben.



(Ha lehet, ROM cserélős megoldást el szeretném kerülni.

Nem szeretném rootolni a telefonomat.)


2017. júl. 18. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem csak az oprendszerek, de a felhasználói alkalmazások is gyűjtenek rólad adatot. Zseblámpa alkalmazásból is láttam olyat, ami az égvilágon mindenhez hozzáférést akar, a GPS-től a mikrofonon át az üzenetekhez és a hívásindításhoz, és persze forgalamaz is adatot lelkesen, mobilneten is. Hogy a szolgáltató és rajta keresztül a hatóságok által hozzáférhető adatokról ne is beszéljünk. Szóval nem 1 dolog, és 1 szerverre, hanem potenciálisan csillió dolog, csillió szerverre. Teljes mértékben nem tudod megakadályozni, főleg root hozzáférés nélkül (root nélkül bármilyen alkalmazást használsz, az nem nagyon tudja befolyásolni a rendszer vagy más alkalmazások működését.


De elvi szinten is nonszensz, amit kérdezel. Tegyük fel, hogy én, anonim válaszoló az interneten, azt mondom, hogy XY alkalmazás megcsinálja, amit te szeretnél. Honnan tudod, hogy így van? Honnan tudod, hogy csinál bármit is? Vagy hogy XY alkalmazás csinál nem pont a legnagyobb adatbányász a piacon?

2017. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!