Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A lítium-polymer akksik...

A lítium-polymer akksik tényleg csak ennyi ideig bírják? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ezt csak azért kérdezem, mert van egy 9 hónapos Meizu M3 Note telefonom, és kb. 1 hete azt vettem észre, hogy jóval gyorsabban merül, mint eddig. Elég változó intenzitással használom, néha meghajtom, de van olyan nap, hogy csak 1-2 órát nyomkodom. A napokban csináltam rajta egy gyári visszaállítást, de az sem segített. Amúgy ezt azért tartom érdekesnek, mert általában mindent alkalmazást bezárok, ha nem használom, a háttérben sem fut semmi (nyilván a rendszeralkalmazásokon kívül), Wifiről/mobilnetről is azonnal lekapcsolódom, ha már nem kell és a kijelző fényereje sincs nagyra állítva. Lehetséges, hogy kezd gyengülni az akksi, vagy valami más is okozhatja ezt a problémát?


Nem vagyok telefonszakértő, úgyhogy ha valami hülyeséget írtam, elnézést kérek!


Köszönöm a válaszokat!


(Ui: az olyan jellegű válaszoktól, hogy minek vettem kínai telefont, legyetek szívesek megkímélni!)


2017. aug. 3. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Az tényleg gyors, tekintve hogy 4100 mAh-os akksija van. Igaz, most a nagy melegekben sokkal jobban tud merülni. Egy grafikont tudsz linkelni a beállítások > akkumulátor részről? Ott látod részletezve mi meríti annyira.
2017. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az sajnos nem fog menni, viszont jelenleg azt írja ki, hogy a böngésző meg a kijelző használja a legtöbb energiát, ami azért érdekes, mert ma pl. alig nyúltam még a telefonomhoz.
2017. aug. 3. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Rajta szoktad hagyni töltőn állandó jelleggel, vagy kihúzod azután, hogy feltöltött?
2017. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
90%-ban éjszaka töltöm és akkor rajta szokott maradni a töltőn a feltöltés után is a telefon egy darabig. Ezt nem szabadna? Vagy esetleg arra is gondoltam, hogy töltés közben is szoktam használni a telefont, az lehet a baj. Másra nem tudok gondolni.
2017. aug. 3. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem szabad tartósan rajta hagyni, mert a Li-Po 20-80% töltöttség között a legtartósabb. Sokan azt mondják, hogy a csepptöltés ugyan megakadályozza a túltöltést és a nagyobb károsodást, de még így is károsodnak valamennyire a cellák. A Samsung táblák még írják is, hogy vedd le a töltőről az eszközt. A magasabb hőmérséklet is káros, de a legrosszabb a gyorstöltő.
2017. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ezek után igyekszem inkább nappal tölteni a telefont, amikor oda tudok rá figyelni. Köszönöm a válaszod!
2017. aug. 3. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!