Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidba van ilyen funkcio...

Androidba van ilyen funkcio vagy alkalmazás?

Figyelt kérdés
A gond h szokszor én balf**z nem figyelek oda és vagy elfelejtem bekapcsolni a wifit vagy csak valamiért nem csatlakozik automatikusan. Olyankor ugya a mobilnetem szivja. Ez nem is gond addig mig nem kezdek el videokat nézni vagy youtubozni. Van valami olyan lehetöség h mobilnettel ne lehessen videot nézni vagy esetleg youtubozni?

2017. aug. 12. 02:40
 1/6 TR75 ***** válasza:
100%
Le lehet tiltani a bővítményeket és a képek megjelenítését is a böngésző beállításaiban (Chrome-ban Adatforgalom csökkentő a neve, Firefoxban az Adatspórolás menüpont alatt találod a Beállításokban).
2017. aug. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
Ja, a Youtube-nál pedig simán tiltsd le az adatforgalmat (ezt a telefon beállításai közt tudod megtenni).
2017. aug. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Captain Logic ***** válasza:
iOS-en be lehet állítani külön-külön, hogy mely alkalmazások használhatják a mobilnetet. Biztos van valami hasonló droidon isy
2017. aug. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én gondolkodom túl egyszerűen, de miért kell kikapcsolni a wifit? Ne kapcsold ki, amikor otthon vagy, kapcsolódni fog, amikor elmész, átáll mobilnetre. Ha emiatt jobban merül az akku, ott más gond van, azt kell megkeresni.
2017. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Ki kell kapcsolni a mobil netet.
2017. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerubb, ha mindig be van kapcsolva a wifi.


A legjobb, ha felteszel llama/tasker vagy egyeb hasonlo programot (en a llamat hasznalom). Ez meg tudja tanulni, hogy otthon (vagy ahol szoktal lenni) milyen mobiltornyok vannak (mindnek van valami azonositoja), es erre be tudsz allitani bizonyos dolgokat. Pl. ha otthon vagy, akkor kapcsolja be a wifit, ha elmesz otthonrol, akkor meg ki.


Ezen kivul, ha rootolod a telefonodat, akkor fel lehet tenni tuzfalprogramokat. Igy be tudod allitani alkalmazasonkent, hogy melyik hasznalhatja a wifit, melyik a mobilnetet (illetve a helyi halot es a VPN-t is kulon lehet allitani nemelyiknel). Elonye, hogy egy csomo program csak reklamok miatt igenyli a netet, ha ezt letiltod a halorol, akkor nem fog reklamokat tolni az arcodba. Ja, es ha mar rootolod, a webes reklamoktol is meg tudsz szabadulni a hosts file atirasaval (erre is vannak gyujtemenyek meg app is, ami 1 kattintassal megoldja). A rootolas viszont nehany gyartonal garanciavesztessel jarhat.

2017. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!