Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most akkor hogyan kell tölteni...

Most akkor hogyan kell tölteni egy okostelefon aksiját?

Figyelt kérdés

Sok helyen utána néztem már, de mindenhol mást írnak. Nekem egy Iphone 7-esem van és nem tudom, hogy most hogyan kéne tölteni. Valaki leírná nekem légyszíves, hogy akkor most le kell-e meríteni csutkára, ha 100-ra fel van töltve akkor egyből ki kell-e húzni vagy esetleg fel sem kell tölteni 100 ra?

Ezeket a cikkeket olvastam:

[link]

[link]

[link]

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. aug. 26. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

" "Az akkumulátort ki kell sütni vagy sem?"


-A Lítium-ion és a Li-Polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.


A Lítium-ion és Li-polimer akkumulátorok töltését egy és CSAK egy féle módon lehet elvégezni. Az úgynevezett "csodatöltők" és "gyors töltők" a lítium akkumulátorok esetében NEM LÉTEZNEK. A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Li-ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK a SAJÁT töltőjével. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz.


A lítium-ionos, li-polimer akkumulátorok nem igényelnek formázást, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól.


Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a lítium-ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg. "

2017. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Töltési útmutató:

-Ha szükséged van rá, töltöd.

-Na már nem akarod tovább tölteni, nem töltöd.


Ezeket betartva nem lesz problémád.

2017. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!