Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon itthon és külföldön?...

Telefon itthon és külföldön? Van különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy Samsung Galaxy J5 (2017) okostelefont. Mivel a szolgáltatónál arról tájékoztattak, hogy (még) nem tartanak hozzá tokot, fóliát, a széria viszonylag friss volta miatt, így úgy döntöttem, hogy ebayről rendelek hozzá tartozékokat.


A rendelt tokok mindegyike más típusú telefonhoz való, sem a gombok helye nem felel meg a tok kivágásának, sem a kamera elhelyezése (kis kerek rés, kicsivel odébb teljesen különállóan a vaku helye - míg a telefonon egymás alatt helyezkedik el a kettő, hosszúkás sávban), plusz a mérete sem stimmel a tokoknak, van amelyik kevésbé, van amelyik jóval nagyobb, de az alapvető gondok mindegyiknél ezek.


Visszajeleztem az egyik eladónak a problémát, aki közel másfél hét gondolkodás után megkérdezte, hogy európai vagy amcsi verzióval rendelkezem a telefonból.


Nos, én a kérdés előtt is keresgéltem a telefonra neten, most a levelet követően meg megpróbáltam úgy rákeresni kifejezetten, hogy us model/version/akármi, de külföldi oldalakon is pontosan ugyanazt a telefont találtam, ami nekem is van.


A kérdésem tehát az alábbi: van-e valakinek tapasztalata a szériával, tényleg van ugyanebből a telefonból egy tök másképp kinéző darab...?

(Próbáltam a régebbi évek szériáját is keresni, hátha csak a tokokat nem "frissítették", de a 2016-osra sem stimmelne a tok kinézet alapján.)



2017. szept. 4. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindig bőr tokot használok a mobiltelefonomhoz. Univerzálisabb, mint a többi. Bemész bármelyik szaküzletbe, és rápróbálsz párat. Lehet, hogy olyan is tökéletesen passzol rá, amelyik eredetileg más készülékhez gyártottak.


Fóliát meg pl itt:


[link]


találsz rá az egészen egyszerűtől az atombiztos temperált üvegig.


Ha van hozzá bőrtok, akkor szerintem bőven elég hozzá a 980 forintos, feltéve, ha vigyázol a telefonodra.

2017. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meg fogom nézni, de a kérdés nem ez volt. :)

Nyilván *valahol* itthon is lehetett volna eleve tokot venni, én viszont szeretem a "kínai vackot", mert baromi változatosak, nem jön szembe minden második járókelőnél a telefonom.


A kérdésem még mindig az, hogy létezhet-e egyazon telefonból tök más méret/kinézet, országtól függően? Számomra ez nem lenne reális.

2017. szept. 5. 07:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Három verzió van belőle: J530Y, J530G és J530F, ez utóbbi az eurázsiai verzió, neked is az van, ha itthon vásároltad a telefont. Nem hinném, hogy külsejében bármi különbség van a verziók között, a Samsung se hülye, hogy feleslegesen drágítsa a gyártást. Az eladó egyszerűen rossz tokokat küldött szerintem.
2017. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a megerősítést. :) Én is ezeket találtam - direkt ebayen (is) kerestem, ha már onnan jött az infó, hogy biztos velem van a baj :D -, de én mindhárom verzióra ugyanazt a külsőt találtam.

Nem egy eladótól vannak egyébként a tokok. Az egyik nem is válaszolt a levélre, szó nélkül refund, a másik volt, ami a kérdést ihlette. Megírtam neki ezt, hogy hivatalos samsung oldalon is ugyanúgy néz ki mind, meg hogy nekem melyik van, meglátjuk.

De legalább a leckét megtanultam, legközelebb verziószámra keresek modellnév helyett. :) A baj csak az, hogy így töredéke a találat. :(

2017. szept. 5. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Tesómnak is ilyen hibás tokot adtak
2017. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt nekem is elárulhatná vki mivel úgy tudom, igenis létezik kifejezetten amerikai kivitel. és nem a külső a lényeg, hanem belsőre, elektronikailag más.

más frekvenciák vannak, máslépp megy az internet stb stb.

de pontosan én se tudom ....

2017. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, én baromi sokat keresgéltem, és a fent írt verziószámok mind tökre megegyeznek.

Egyet találtam, ami kicsit más verzió, elvileg improved, az a J5 2017 Pro néven futó teló - asszem, az is csak annyiban különbözik, hogy nagyobb a ram, meg talán a memória, de az nem tuti. :)

Egyébként én semmilyen alternatív verziót nem találtam. Ahogy fentebb írtam, ebayen nekiálltam verziószám alapján keresgélni, ott kidobott pár találatot, ahol US verziónak volt zárójelezve az adott kiegészítő, de mikor telefonra próbáltam keresni, nem találtam differeciát. Samsung honlapján még csak nem is találtam amcsi verziót. :D

2017. szept. 13. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!