Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az megoldható hogy laptoról...

Az megoldható hogy laptoról leszedjek wifin keresztül fájlokat a telómról?

Figyelt kérdés
ha igen hogyan?

2017. szept. 6. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Általában megoldható.

Oprendszer és alkalmazás függő.


Milyen os fut a telón?

2017. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
anroid 4.4.2
2017. szept. 6. 16:20
 3/10 A kérdező kommentje:
android**
2017. szept. 6. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Több program is van, ami alkalmas erre...

Csak arról írok, amit kipróbáltam és (nekem) bevált.


TotalCommander (androidra) + wi-fi fájlkűldés plugin hozzá (androidra).


TotalCommander -ben a másolandó fájlt vagy mappát kijelölöd, alúl a másolás gomb, majd a wi-fi -n keresztűl opció.

A TC wi-fi fájlkűldés pluginja kiír egy URL -t. Azt beírod egy böngészőbe és mehet a lemásolás.


Ha nincs router, akkor telón csinálhatsz hotspot -ot és ahhoz csatlakozhatsz laposról és úgy is megy. Sőt, másik teló is lehet a cél.


Megj.: a TC wi-fi fájlkűldés pluginja lehetővé tudja tenni a fájl-feltöltést is (beállítása egy pipával megoldható).

2017. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ES File Explorer tud kezelni SMB-t, FTP-t és még egy rakás felhős tárhelyet. Esetleg AirDroid-al is tudsz fájlt másolni. Legrosszabb esetben felmásolod Google Drive-ra vagy valamelyik hasonló felhős tárhelyre a fájljaidat, aztán lehúzod az Androidos klienseddel.
2017. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2017. szept. 6. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja SMB-hez, FTP-hez kell kicsit konfigurálgatni a laptopon. Mondjuk ha felraksz egy FileZilla FTP szervert, azzal könnyen megoszthatod a fájljaidat.
2017. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk most jutott eszemebe, hogy az ES File Explorer-ben van gyors FTP hozzáférés (gyakorlatilag elindít egy FTP szervert). Azt elindítod, aztán csatlakozol hozzá a laptopon egy Total Commanderrel és már mehet is a fájlmásolás.
2017. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy elsőre félreértelmeztem a másolás irányát. Boccs!


Az a módszer, amit leírtam 2 irányú. Csak telón egy mappát kell hozzá kijelölni, amit a korábban írt módszerrel megosztassz wi-fi -n.

Utánna laposról mehetnek rá böngészőböl a fájlok...

2017. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
AirDroid. Én évek óta használom.
2017. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!