Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szidják sokan a samsung...

Miért szidják sokan a samsung telefonokat?

Figyelt kérdés
pl a j3ra miért mondják, hogy rossz készülék? Több ismerősnek is van, amire vették (telefonálni, facebook, viber) arra teljesen jó, semmi problémájuk nem volt még vele. Azt értem, hogy ennyi pénzért más gyártótól nagyobb teljesítményű telefont lehet venni, de attólmég miért sz*rozzák a samsungot? Inkább csak drága akkor, nem? Más nagyobb gyártóknál is észrevettem ezt a nagy "népszerűséget".

2017. szept. 6. 23:32
1 2 3 4 5
 1/44 Bihar Valatonon ***** válasza:
2%
Max az szokta "szarozni" több készülékgyártóval egyetembe, aki nem ért a telefonhoz és max az Iphone való neki mivel azzal nem lehet kezdeni semmit amivel el lehetne rontani...persze valaki azt is eltudja... :)
2017. szept. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
66%
Szarszung
2017. szept. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már régóta Samsung telefonjaim vannak, most például S7-es, de én sem vagyok 100%-ig oda a cégért.


Az S5, S6-hoz képest mondjuk ez az S7 most kifejezetten jó, mert, idézem a cég vezetőjét: "meghallgattuk a vevők igényeit". (Köszi bmeg, tök rendes tőletek! Épp ideje volt, a vontszemű anyádat...)


Pár dolog, amit szeretek benne:

- AMOLED kijelző,

- Kiváló kamera,

- Sok RAM, erős hardver,

- vízállóság

- cserélhető SD kártya

- vezetékmentes töltés

- Beep'n'Go kártyatároló (eltárolhatsz benne pontgyűjtő-

és hűségkártyákat, a fizetésnél a telefont tarthatod oda a vonalkódolvasóhoz, a telefon proxiszenzorának az infraledje villogja el a vonalkódmintát az olvasó számára :) )


Pár dolog, amit rühellek:

- Tervezett avulás

- Üveg hátlap (hadd törjön, aztán vegyél egy újat!)

- KNOX

- Funkciók eltávolítása, például újabban az MHL funkció, azaz a mikró-USB aljzaton kivezetett videókimenet, ami megszűnt

- Kivehető akku hiánya

- Root-ra ugró garancia

- Natív Android felcsicsázása szirszarokkal

- Nem dual-SIM-es alapból az összes modell

- Oldalról rácuppanó mágneses töltőcsatlakozó hiánya, mint egyes Sonyknál meg a Pebble okosóránál

2017. szept. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Bihar Valatonon ***** válasza:
0%
Ezzel nem vagy egyedül! S7 előtt én szabályszerűen rühelltem a Samsung telefonjait. Sőt sokat el is mondtam a véleményem fórumokon, de volt pár Samsung mániás, akiknek megfogadtam, ha egyszer jó telefont csinálnak megveszem...ez lett az S7 Edge, majd idén az S8+-t is beszerváltam, de már ennél sem érzem azt a nagy ugrást, mint az előzőbe, lassan esélyesen váltok is. De ettől független magasan az egyik legjobb a Samsung, van egy halom Huawei-es ismerősöm, de pl a Huawei számomra sehol sincs...esetleg majd ha ők is hasonlót dobnak, mint a Samu az S7-tel... :)
2017. szept. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

Pár gondolat:


- Kivehető akku nem is akkora gond, mert a vízállóságot

kapja cserébe az ember, és az sok esetben többet ér

- Root-tal teljesen tönkre lehet vágni a telót, amit

csak szétszedéses újraprogramozással lehet megoldani

(saját tapasztalat, nem volt egyszerű), ezért érthető,

hogy ugrik a gar.

- A beépített akku nem a legjobb minőségű, legalábbis

a 7 előtti szériákban.

- KNOX jó dolog, vállalati ügyfelek estén. Teljesen

felesleges alapból a rendszerbe integrálni.


Összességében egyébként nem sz@@rok a Samsungok. Bár én

Sonys vagyok (azt még többen fikázzák), elismerem, hogy

jó telefonok. Minden gyártónak/típusnak megvannak az e-

rősségei, ahogy a gyengéi is. Az ilyen Apple-Samsung

típusú vitáknak nem látom értelmét, mert a két dologban

annyi a közös, hogy telefon. Minden más eltér. Ez alap-

ján nem lehet hiteles összehasonlítást végezni.

2017. szept. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:

Kérdező - rossz a felvetésed:

a Samsungnak csak a S és a Note széria az, ami említésre méltó, a többiben mind gyenge hardver fut. Emiatt sem kell agyba - főbe ajánlani, mert rengeteg más gyártó, lepipálja az adott árszegmensben, akik nem csak papíron képesek jó készülékeket felmutatni.

A másik meg: ez a vak márkahűséggel, nem lehet menni semmire sem. Rengeteg tényezőtől függ, hogy egy gyártó, miért tudja olcsóbban adni a termékeit, a többihez képest és nem mindegyiknél a 'gagyi'-sága miatt. Írnám, hogy utána lehet nézni, melyik gyártó, milyen haszonnal dolgozik... csak nem mindegyik közli a részleteket (mert van rá számítás, hogy anyagáron mennyibe kerülne és csak a Xiaomi és a Meizu csinálja ezt, mert másképp oldják meg a bevételeiket, de nem mindegyik, másik gyártó csinálja így, mert a fejlesztés, marketing, stb. költségeket is rádobja).

2017. szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
42%
Egyáltalán nem ok nélkül szarozzák a Samsungot. Apukámnak a 90'-es évek eleje óta vannak különböző mobiljai. Samsung is nem egy volt már. Alsótól a csúcskategóriáig. A Samsung okostelefonok közül egyedül a Galaxy SIII és S7 volt az, amire azt mondta elfogadható, megérte a pénzt. Nagyon maximum még az A5. Nekem is volt Galaxy Y, majd J3 -> J5. Mindegyik egy nagy sz.r volt. Főleg mióta kaptam más márkából telót és van összehasonlítási alapom. Az még hagyján, hogy a Samsung túlárazott, mert ezzel nincs egyedül, nade még a szoftvere is egy gusztustalan nagy büdös nulla. Nagyon nem erősségük az optimalizálás. Lehet több RAM van benne és erősebb CPU, mint más készülékben, de ezt nem tudja jól beosztani. Nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Ráadásul teleszemetelik gyárilag a telót minden előretelepített baromsággal. Nem sok gyártónál látni ennyi törölnivalót.
2017. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
60%
Ja és a Galaxy Note széria is kirobbanó formában van, ahogy látni xD
2017. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
44%

"A Samsung okostelefonok közül egyedül a Galaxy SIII és S7 volt az, amire azt mondta elfogadható, megérte a pénzt."


Nekem az S2 nagyon bejött annak idején, a szép, letisztult szögletes tégla formájával, meg a kis dudorral a hátán, ami jó fogást adott neki. :)


Azután az S4-nek már ilyen debil lekerekített formája volt, de elég jól gurult, jó kamera, kivehető akksi, stb.


S5-öm pár hétig volt, azt visszaadtam, mert nem éreztem az értéknövekedést az S4-hez képest.


Aztán tavaly kaptam a cégtől ingyen egy A3 (2016)-ot, MÁSFÉL(!!!) GB RAM-mal, amit sértésnek vettem, és vásároltam helyette egy S7-et - ez most elég jól megjárja. Vittem már fürödni a nyáron a Balatonba is, szépen bírja.


(Egyébként aki nem használ sok appot, meg fontos a szép dizájn, annak biztosan jó az A3 is. Persze szigorúan csak tokban, mert a szupercsúszós üveg hátlap-előlap miatt BÁRHOVA rakod, lecsúszik és szétzúzza magát. Aztán a Samsung szerviznek a tökét baromi keményen el kellett kapnom, hogy ingyen kijavítsák nekem.)

2017. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert egy koreai hulladék. Tömegcikk.


Mondogasd magadban, "Koreai telefon - amerikai telefon." Melyik hangzik jobban? Folytatom, "Koreai telefon - japán telefon." Melyik hangzik jobban? Vagy, "Koreai telefon - kanadai telefon." Melyik hangzik jobban?

2017. szept. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!